HITMAN oyununu yaratan IO Interactive, Türkiye'ye geldi

PAYLAŞ
HITMAN oyununu yaratan IO Interactive, Türkiye'ye geldi
  • 0
  • 0
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

Reyin dünyası devlerinden HITMAN oyunu imalcisi IO Interactive, Türkiye bürosunda görev alacak çalışma dostları arayışına başladı. Dünyada ender olan bağımsız büyük ve AAA reyin imalcilerinden IO Interactive, değişik alanlarda görev yapacak ekip dostları arıyor!

Kuruluşu 1998 senesine sabreden IO Interactive ’in İstanbul büroyu faaliyetlerine başladı. Merkezi Danimarka – Kopenhag ’ın yanı gizeme İspanya – Barselona ve İsveç – Malmö ’de stüdyoları bulunan IO Interactive ’in İstanbul büroyu, firmanın Orta Doğu ve Asya bölgelerinin merkez üssü haline gelecek. HITMAN, Kane & Lynch, Mini Ninjas ve Freedom Fighters oyunlarının imalcisi IO Interactive, şu anda Project 007, Project Fantasy ve HITMAN üzerinde çalışıyor ve aynı zamanda mükâfatlı reyin motoru Glacier ’i de geliştirmeyi sürdürüyor.

Beceri havuzunu global çapta genişleten IO Interactive; başlangıç seviyesi, uzman veya lider niteliklerine sahip Reyin Tasarımcıları, Multiplayer Yazılımcıları, C++ Yazılımcıları, Animasyon Sanatçıları, Bvefat Sanatçıları, Bvefat Tasarımcıları, UI Tasarımcıları ve daha pek çok alanda takım dostu arayışına Türkiye stüdyosunu da dahil etti. Bunlara ilave olarak İnsan Kaynakları, Muhasebe ve Büro Koordinatörü gibi operasyonel pozisyonlar için de alımlar sürerken IO Interactive, Türkiye ’de 150 şahsiyet bir istihdama erişmeyi amaçlıyor. Üç değişik lokasyonda 300 ’e yakın çalışanı olan IO Interactive ’de çalışmak isteyenler, başvurularını IO Interactive LinkedIn hesabı üzerinden https://bit.ly/406S7v7 ve IO Interactive web sitesi http://bit.ly/3JhDdLE üzerinden yapabilirler.

“Dünyanın ender bağımsız büyük ve AAA reyin imalcilerinden bkocaman olmak, baki özgürlük sağlıyor”

25 senelik geçmişinde değişik satın alma ve ortaklık süreçleri yaşayan IO Interactive ’in 2017 ’den beri yoluna büyük finans ortağı olmadan devam ettiğini belirten IO Interactive CEO ’su Hakan B. Abrak, “Finans ortağı olmadan, reyin tutkunlarını memnun edecek ürün ve hizmetler üretmek, bizlere baki bir özgürlük sağlıyor. Belirtmeliyim ki IO Interactive ’de çalışmaya başlamamdan bu yana çok istediğim İstanbul büromuzu açmış olmaktan onur dinliyorum. Türkiye, burada bulunan potansiyel ve genç kitlenin yanı gizeme bizlere Orta Doğu ve Asya bölgesindeki potansiyel maharetlere de ulaşım ihtimali sağlayacak. Ayrıca Türkiye ’ye gelmemizle birlikte, AAA sektörünün büyüyeceğine inanıyoruz. Türkiye ’deki reyin geliştiricilerinin bir sonraki etaba geçip, daha kompleks projelerde çalışmak istemelerine güveniyoruz. Buraya gelişimiz sonrası yakın zamanda çok daha küresel yatırımcıların ve firmalarının Türkiye ’ye geleceğine inanıyoruz. İlk adımı biz atalım” dedi.

“Türkiye büromuz bize yeni alanlarda fırsatlar sunacak”

Hibrit çalışma modeline sahip olduklarını belirten Abrak, “2006 senesinde dahil olduğum IO Interactive ailesi hep özgün projeleriyle dünya gündeminde yer aldı. 2017 senesinde firmayı devralmamızın ardından süratle HITMAN 3 ’ü pazara sunduk ve daha evvel görülmemiş, özgün satış stratejimizle sektöre bir ilk kazandırdık. HITMAN 3 ’nam bir evvelkine göre yüzde 300 daha kârlı olduğunu iftiharla söyleyebilirim. Her ne kadar IO Interactive olarak şu anda Project 007 ve Project Fantasy gibi projelere odaklanmış olsak da, Kıdemli Üretimcimiz Sam Doğantimur liderliğindeki Türkiye büromuzun bizi hem AAA hem de mobil uygulama alanında daha ileriye taşıyacağına inanıyoruz” dedi.

“Eğitimden bağımsız herkes uzmanlık alanında kritik pozisyonlar alabilir”

Global çapta faaliyet gösteren Peakon çalışan memnuniyeti anketlerinde dünya genelinde yüzde 5 ’lik dilimde yer aldıklarını belirten Abrak, “Çalışan memnuniyetinden de anlaşılacağı gibi çalışma dostlarımız, IO Interactive ’in bir parçası olmaktan çok memnunlar. Ayrıca özel marifetler, lokasyon fark etmeksizin kendilerini ispatlama ihtimaline sahip. Resmi eğitim süreçlerinin dışında kendini geliştirmek isteyen ve tecrübe edinmeye sarih olan herkes projelerimizde kritik bir pozisyonda tesir yaratabilir” dedi.

“IO Interactive ’in 4 temel müessesesel bedeli var!”

Yönetimi devralmamızın sonrasında IO Interactive ’in, kendine özgü kıymetleriyle reyin sektöründe ayrıştığını belirten Abrak, “Oranla birbirinden uzak üç, Türkiye bürosuyla dört değişik lokasyonda faaliyet gösteriyor olsak da, IO Interactive ’in 4 temel bedeli her büromuzda organik bir biçimde varlığını sürdürüyor. IO Interactive çalışanları görev ve mesullükleri ne olursa olsun herkese her zaman doğruyu söyler, yaptıkları her işte lider olurlar, muhasebeden satışa herkes hakikat işimizin reyin yaratmak olduğu bilinciyle hareket eder ve tüm çalışma dostlarımız lokasyon fark etmeksizin tek takım ruhuyla çalışır” dedi.

 

Kaynak: adamnedio.com