HUAWEI Watch D ile tansiyon nasıl ölçülür?

PAYLAŞ
HUAWEI Watch D ile tansiyon nasıl ölçülür?
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Her zaman doğru tansiyon neticeleri aldığınızdan emin olmak için HUAWEI Watch D süratli rehberine göz atarak nasıl ölçüm yapacağınızı, aygıtın ne kadar doğru olduğunu, saatin kumpaslı olarak test yapmak için nasıl andırdırıcılar yollayacağını ve neticeleri nasıl yorumlayacağınızı bilebilirsiniz.

HUAWEI Watch D ’nin doğruluğu ve hassasiyeti

HUAWEI Watch D, tansiyon farklılıklarını doğru bir biçimde kaydolan yüksek çözünürlüklü bir sensöre sahip. Değişik ananesel usullerle karşılaştırılabilir emin neticeler veren Watch D ’nin ölçüm hassasiyeti yalnızca ±3mmHg aralığında. Misalin asılda 116 mmHg olan büyük tansiyonunuz en fazla 119 ve 113 aralığında farklılık gösterir. HUAWEI Watch D, sıhhatinizden ödün vermemeniz için sabah ve akşam gibi tasarlanmış zamanlarda tansiyon anımsatıcıları yollayacağı özelleştirilmiş ölçüm tasarıları ayarlamanıza da imkân tanıyor.

Doğru duruş çok ehemmiyetli

Tansiyonunuzu ölçmeden evvel oturun ve hafifleyin. Maksimum doğruluğu sağlamak için ölçüme başlamadan evvel takribî beş dakika dinlenmeniz öneriliyor. Doğru neticeler elde etkenin anahtarının ölçümü yapmadan evvel doğru bir beden duruşunu özümsemek olduğunu unutmayın.

Tansiyonunuzu ölçmek için şunları yapmalısınız:

1. Ölçüm için uygun duruşu özümseyin. Bir sandalyede arkanıza dayanın ve bacaklarınız yerde dik olacak biçimde sırtınızı dayayın.

2. HUAWEI Watch D ’den veya HUAWEI Sağlık uygulamasından Tansiyon işlevini seçerek ölçümü başlatın.

3. Bileğinizi saatle beraber kalp hizasında tutun. Duruşunuzu natürel yakalamayı unutmayın. Saatin bulunduğu kol dirsekten desteklenmelidir.

4. Ölçüm yapılana kadar doğru duruşu gözetin. 

5. Tansiyon ölçüm neticeleriniz HUAWEI Sağlık uygulamasında görüntülenecektir.

Tansiyon ölçüm neticelerinizi nasıl açıklayabilirsiniz?

Doğru biçimde reelleştirilen tansiyon ölçüm neticeleri renkli olarak gösterilecektir. Yeşil renk çok iyi neticeleri ifade eder; kardiyovasküler sisteminiz harika vaziyettedir. Turuncu renk potansiyel bir tehlikeye işaret eder; her şeyin yolunda olduğundan emin olmak ismine genel bir tetkik için hekiminize görünmeniz önerilir. Saatiniz kırmızı rengi gösteriyorsa, bedeninizde bir mesele var demektir. Netlikle hekiminize görünmelisiniz!

En yaygın yanılgılar ve yanlışlar

Tansiyon neticelerinin yanlış olduğunu düşünüyorsanız, duruşunuzu hakimiyet edin ve ölçümü tekerrür yapın. Ölçüm sırasında konuşmamayı, kolunuzu dirseğinizden desteklemeyi, bacak bacak üstüne atmamayı ve her şeyden evvel oturarak kolunuzu sakin bir biçimde kalp hizasında yakalamayı unutmayın. Bileğinizi göğsünüze doğru sıkıca bastırmanıza gerek yok. Konuşmak ve kendinizi kasmak tansiyonunuzun asılda olduğundan yüksek çıkmasına neden olabilir ve yanıltıcı neticeler alınabilir.

HUAWEI WATCH D, 699 TL bedelindeki hediye HUAWEI Uslu Tartı 3, ve 1.199 TL bedelindeki 1 sene uzatılmış garanti ile HUAWEI Online Mağaza üzerinde 8.999 TL maliyetle satışa sunuluyor. Ayrıca Mart ayı sonuna kadar, HUAWEI Online Mağazası ’nda geçerli 300 TL bedelindeki indirim kupon kodu kullanılabiliyor: 

 

Kaynak: adamnedio.com