Huawei yenilikçi çözümlerle temiz enerjiye öncülük etmeye devam ediyor

PAYLAŞ
Huawei yenilikçi çözümlerle temiz enerjiye öncülük etmeye devam ediyor
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Huawei en aktüel güneş enerjisi ve enerji depolama çözümlerini, Almanya ’nın Münih kentinde tertip edilen Intersolar Europe 2023 aktifliğinde tanıttı. 

Huawei Digital Power, uslu fotovoltaik ve enerji depolama sistemleri özelindeki en yeni ürün ve çözümlerini tanıttı. Huawei, uslu fotovoltaik taktiği ve tamamen yükseltilmiş yeni fotovoltaik çözümü FusionSolar ’ı, Intersolar ’da katılımcılara sundu.

 

Yenilikçi enerji, yenilikçi strateji

‘Watt ’, ‘Bit ’, ‘Isı ’ ve ‘Batarya ’ teknolojilerinin yakınsamasına vurgu yapan Huawei, Ar-Ge yatırımlarını artırmayı ve güneş enerjisi sektöründeki teknolojik ilerlemeye liderlik etmeyi amaçlıyor. Bu hedef güzergahında devamlı inovasyonu teşvik eden Huawei, sektörün genel gelişimini süratlendirmeyi de iş tasarısının bir parçası olarak görüyor. Huawei, sanayi için nitelik odaklı standartlar oluşturmak ve güneş enerjisi sanayisinin sıhhatli gelişmesini teşvik etmek için iş ortaklarıyla beraber çalışmayı sürdürüyor. Huawei bu iş birlikleriyle, sektörün sürdürülebilir ve mesul bir biçimde ilerlemesini sağlamayı da amaçlıyor.

Huawei kuruluş odaklı senaryolarında, sektörün sadece maliyete odaklanmak yerine, yüksek değer önerileri sunmaya odaklanması için çalışmayı sürdürüyor. Huawei son on senede dijital teknoloji ve efor elektroniği inovasyonunu uslu fotovoltaik çözümlerine entegre ederek, uslu invertör ürünlerini pazara sundu.  Huawei ayrıca, dijital efor teknolojilerini birleştirerek ve uslu ağ oluşturan dönüştürücüler geliştirerek, güneş enerjisinin ilk enerji kaynağına mutasyonunu süratlendirmeyi hedefliyor.

Huawei, ticari ve endüstriyel alanda teknolojik yenilikleri teşvik etmeye ve etkin güvenliği bir standart haline getirmeye odaklanıyor. İşletme, değişik sektörlerde çevreci efor teknolojilerini destekleyerek şirketlerin sürdürülebilirliklerini sağlamalarına ve karbon emisyonlarını eksiltmelerine dayanakçı olmayı da amaçlıyor. Huawei bu alanda geliştirdiği çözümlerle, yerleşkelerin ve fabrikaların enerji öz yeterliliğine tamamen erişmeleri için kuvvetlenmelerini ve her firmanın pak enerjiyi özümsemesini hedefliyor.

Huawei, konut senaryolarında ise yeni teknolojilerle ev enerjisinin geleceğine liderlik etmeyi amaçlıyor. Ağdan bağımsız efor yedekleme ve ‘Suni Zekâ Enerji İdare Asistanı EMMA ’ gibi teknolojilerle, evlerin efor sistemlerinde bağımsızlığa ve öz yeterliliğe ulaşmasına hedefliyor.  

 

Huawei ’den uslu fotovoltaik çözümü: FusionSolar

Huawei ’in geliştirdiği uslu fotovoltaik çözümü FusionSolar, gelişmiş bir enerji depolama sistemleri çözümü olarak planlandı. Ürünşöhret adını oluşturan ‘Fusion ’ entegrasyonu, ‘Solar ’ ise fotovoltaik eforu temsil ederken, FusionSolar entegre inovasyon kavramını da somutlaştıran bir ürün olarak ortaya çıktı. Güneş enerjisi ve depolamanın entegrasyonunu, kapsamlı suni zekâ kullanımı ve fotovoltaiklerin ehemmiyetli bir enerji kaynağına mutasyonu, FusionSolar ’ın temel bileşenlerini oluşturuyor.    

 

Huawei Digital Power daha yeşil bir efor teknolojisi ekosistemi için çalışıyor 

Huawei, sahip olduğu teknolojik birikimle, sıfır karbon mutasyonuna ve sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunmaya devam ediyor. Huawei Digital Power, Mart 2023 itibariyle dünya çapında 770 milyar kWh yeşil elektrik üretilmesine destek oldu ve karbon emisyonlarını, 480 milyon ağaç dikmeye eşdeğer olan 350 milyon ton seviyesinde eksiltti. Huawei ileriye dönük olarak, fotovoltaiklerin ana enerji kaynağı olarak özümsenmesini süratlendirmek için, sektörle iş birliği içinde çalışmayı sürdürüyor.    

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı