İlkem Özar, Kaspersky'nin yeni Genel Müdürü Oldu!

PAYLAŞ
İlkem Özar, Kaspersky'nin yeni Genel Müdürü Oldu!
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Kaspersky, sektörün tecrübeli adlarından Prensibim Özar ’ın Türkiye Genel Müdürü olarak ceddildiğini duyurdu. Özar ’ın öncelikli maksatları arasında alıcı memnuniyetine odaklanmak, Kaspersky ’nin müessesesel iş ünitesinde daha asabi bir gelişmeye imza atmak, sektörde daha güçlü varlık ortaya koymak, B2B portföyünde daha fazla iş ortağı edinmek ve firmaya daha fazla alıcı kazandıracak sağlam taktikler kurgulamak yer alıyor.

Kaspersky Türkiye Genel Müdürü olarak vazifeye başlayan Özar, şunları söyledi: “Kaspersky Türkiye pazarında güçlü bir performans sergiliyor. Firma 2022 senesinde B2B satışlarında %64 sihrime kaydoldu. Türkiye Genel Müdürü olarak temel önceliklerim en üst düzeyde alıcı memnuniyeti sağlayarak ve güçlü ve hünerli bir ekosistem kurarak, Kaspersky ’nin Türkiye ’de ehemmiyetli miktarda büyümesini sağlamak olacaktır. Bu emelle bölgedeki teknik destek ve iş ortağı ağımızın yanı gizeme mevcut iş ortaklarımızla iş birliklerimizi artırarak ve yenilerini ilave ederek kuvvetlendireceğiz. Böylece Kaspersky ’nin ispatlanmış ve emin siber güvenlik çözümlerini Türkiye ’de basitçe ulaşılabilir hale getireceğiz. Kaspersky gibi dünyayı siber tehlikesiz hale getirme mevzusunda ön saflarda yer alan birinci sınıf bir siber güvenlik firmasının parçası olmaktan şeref dinliyorum.”

1998 senesinden buyana bilişim sektöründe üst düzey idareyicilik yapan ve 2010 senesinden bu yanana da siber güvenlik alanında çalışmalar yürüten Prensibim Özar, KOBİ, orta ölçekli ve müessesesel segmentlerde köklü bir tecrübeye sahip. Özar, Kaspersky Orta Doğu, Türkiye ve Afrika bölgesine bağlı olarak çalışmalarını yürütecek.  

Cetmeyle alakalı olarak Kaspersky Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Genel Müdürü Amir Kanaan ise görüşlerini şöyle paylaştı: “Prensibim ’in takıma katılmasıyla uzmanlığının ve yerel pazarın lüzumlarına dair derinlemesine kavrayışının KOBİ ve müessesesel pazarlardaki gelişimimizi daha ileriye taşıyacağına, bizim için ehemmiyetli bir pazar olan Türkiye ’deki yeni teşebbüsleri ve iş gelişmesini teşvik edeceğine inanıyorum.”

Kaspersky, Türkiye Pazarınıki Konumunu Kuvvetlendiriyor

Kaspersky, Türkiye pazarındaki konumunu kuvvetlendirme taktiğinin bir parçası olarak Ar-Ge ’ye de yatırım yapıyor ve siber güvenlik iş eforunu geliştiriyor. Ocak ayında Türkiye ’den yeni bir güvenlik analisti işletmenin Evrensel Araştırma ve İnceleme takımına katıldı. Gelişmiş güvenlik uzmanları grubunun bir parçası olan Mert Değirmenci, özellikle Türkiye ’deki siber tehdit ekosistemini ve ülkemize müteveccih tehditleri izlemeye odaklanacak.

Kaspersky, son senelerde ürün ekosistemini ve özellikle müessesesel güvenlik ürünleri portföyünü alıcılarına daha iyi koruma sağlamak için üstün tehdit zekâsına dayalı çözümlerle genişletiyor. Firma, müessesesel alıcılarına Kaspersky Endpoint Security for Business ve Kaspersky Industrial Cybersecurity gibi kapsamlı entegre çözümler, Kaspersky Endpoint Detection and Response ve Kaspersky Managed Detection and Response gibi özel çözümler ve tehdit istihbaratı hizmetleri sunuyor. Kaspersky ayrıca Siber Bağışıklık yaklaşımına dayalı çözümler sunarak dijital mutasyona dair yeni bir yaklaşım geliştiriyor. Bu konsept, siber tehditler tarafından istismar edilmesi neredeyse ihtimalsiz olan ve kritik altyapıların gözetmesi açısından son derece ehemmiyetli potansiyel güvenlik sarihlerinin rakamını en aza indiren çözümler ortaya koymaya odaklanıyor.

 

Kaynak: adamnedio.com