İMECE uydusunun Samsun, Mersin, Çanakkale ve KKTC'den aldığı fotoğraflar paylaşıldı

PAYLAŞ
İMECE uydusunun Samsun, Mersin, Çanakkale ve KKTC'den aldığı fotoğraflar paylaşıldı
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, 9 Temmuz tarihinde katıldığı BENGÜ TÜRK TV Teknoloji ve Gelecek programının “Türkiye Asrı ’nda TÜBİTAK” gündemli 114. kısmında moderatör Şenol Vatanperver ’in suallerini yanıtladı. İMECE ile alakalı suali de ayrıntılandıran Mandal, İMECE uydusunun Samsun, Mersin, Çanakkale ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ’nden aldığı resimleri paylaştı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, daha evvel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ilk yüksek çözünürlüklü yerli ve ulusal gözlem uydusu İMECE ’nin, yörüngeye yerleştiği andan itibaren vazifesini galibiyetle icra ettiğini aktarmış ve Togg Teknoloji Yerleşkeyi ’nden aldığı bir resmi paylaşmıştı. Bakan Kacır‘ın paylaşımında, uydunun, Bursa ’nın Gemlik ilçesindeki Togg Teknoloji Yerleşkeyi ’nden aldığı resim bulunuyordu.

Teknoloji ve Gelecek programı üretimcisi ve moderatörü Şenol Vatanperver, bugüne kadar 114 kısımda 442 davetli ağırladıklarını belirterek, “TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ’ın programımızda paylaşacağı resimleri gördüğümde heyecanlandım ve şeref duydum. Togg Teknoloji Yerleşkeyi ’nden sonra tarihimizde çok ehemmiyetli anıları olan 4 ehemmiyetli resim daha paylaştığı için Sayın Mandal ’a çok teşekkür ederiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Kacır başta olmak üzere İMECE uydusunda katkısı olan herkese teşekkürü bir borç öğreniriz” açıklamalarında bulundu.

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı