İşletmeler için kullanımı kolay, bulut tabanlı güvenlik çözümü

PAYLAŞ
İşletmeler için kullanımı kolay, bulut tabanlı güvenlik çözümü
  • 0
  • 0
  • 6 dakika da oku
  • +
  • -

Siber güvenlik alanında küresel lider olan ESET, birleştirilmiş siber güvenlik platformu olan ESET PROTECT ’te ehemmiyetli bir geliştirmenin kullanıma sunulduğunu duyurdu. Geliştirmeler, dünya çapında şirketlerin karşılaştığı ve ileride karşılaşabileceği dijital güvenlik meselelerine müteveccih olarak planlandı. 

 ESET tümleşik güvenlik sarihi ve yama idaresini ESET PROTECT Platformuna ilave etmek için BT, OT ve ICS kritik altyapı siber güvenlik çözümlerinde dünya lideri olan OPSWAT ile ortaklık yaptı. Mevcut ESET PROTECT platformuna ESET Güvenlik Sarihi ve Yama Yönetimi ilave edildi. Platform, kesintisiz değişen tehdit etrafına ayak uydurmakta ve sistemlerinin doğru biçimde yamalanmasını sağlamakta güçlük sürükleyen ufak ve orta ölçekli şirketleri KOBİ daha iyi gözetebilmek için tertemiz bir tabaka olan ESET PROTECT Seçkine ile bitirildi. 

Kuruluşlar temel olarak ESET PROTECT Bulut konsol idaresiyle çalışırken, güvenlik tehditlerini kolayca değerlendirebilir ve tüm ağdaki yamaları idareyerek en son sıfır gün güvenlik sarihlerinin zamanında tespit edilmesini ve düzenlenmesini sağlayabilir. Otomatik tarama ve çok muhtelif filtreleme alternatifleri, kuruluşlar için çok ehemmiyetli olan güvenlik meselelerini süratlice tanımlamalarına ve bunlara odaklanmalarına ihtimal tanır. Otomatik ve manuel yamalama alternatifleri sayesinde, firmalar uç noktalarının en son güvenlik yamalarıyla zamanında aktüellendiğinden emin olabilir.

 

ESET KOBİ ve MSP Üniteyi Başkan Yardımcısı Michal Jankech şunları söyledi; KOBİ ’ler kullanımı kolay olan ve kendilerini güvende yakalayacak bir çözüm istiyor. ESET Güvenlik Sarihi ve Yama İdaresinin şahsileştirilebilir yama uygulamaları, tüm büyüklüklerdeki şirketlerin uç noktalarının aktif ve süratli yamalanmasını sağlayacak biçimde onlara elastiklik ve hakimiyet ihtimali tanıyor. Böylece firmalar, hücum tehlikesini en aza indirgeyebilir, giderek daha sıkı hale gelen siber güvenlik sigortası veya tertip edici lüzumluluklara geçim sağlayabilir ve muhtelif İstanbul Sanayi Odası sertifikaları için gereken standartları karşılayabilirler.” 

ESET Güvenlik Sarihi ve Yama Yönetimi, Adobe Acrobat, Mozilla Firefox ve Zoom Client gibi binlerce popüler uygulamayı 35.000 ’den fazla yaygın güvenlik sarihi ve sarihe çıkma CVE için tarar. Bu otomatik tarama operasyonları, tamamen şahsileştirilebilir güvenlik sarihini hariç yakalama ayarları kullanılarak tasarlanabilir. Güvenlik sarihleri, sarihe çıkma skoruna, ehemmiyet derecesine ve zaman içindeki skoruna göre filtrelenebilir ve önceliklendirilebilir. ESET PROTECT Platformu ’nun bulut tabanlı konsolu sayesinde firmalar, en alıngan yazılım ve etkilenen hizmetler hakkında rapor oluşturabilir. Çok dilli destek sunar ve BT altyapısı üzerinde çok fazla alan kaplamaz.

ESET Güvenlik Sarihi ve Yama Yönetimi, yama ismi, uygulamanın versiyonu, CVE, yama ehemmiyet derecesi/ehemmiyeti ve etkilenen uygulamalarla beraber kesintisiz büyüyen bir yama stoku sağlar. Firmalar anında aktüellemeleri başlatabilir ve özelleştirilebilir alternatifler aracılığıyla veya bir yama belirlendiğinde manüel olarak yama uygulamaya başlayabilir. İş akışında kesintiyi önlemek için tehlikeli varlıklara öncelik vererek ve değişiklerini yoğun iş temposu olmayan saatlerde tasarlayarak yama işlemini daha da kolay hale getirebilirler. Firmalar, tüm ağlarında bütün görünürlük sağlarken yeniden de belirli bir alana odaklanarak Güvenlik Sarihi ve Yama İdaresinin çoklu kiralama özelliğinden yararlanabilir. 

         

ESET ’in birleştirilmiş siber güvenlik platfomu ESET PROTECT, merkezileştirilmiş görünürlük, idare ve istatistikler sunan tek dağılmalı bir bulut konsoludur. Sektör lideri olan ESET PROTECT Platformu ile firma, ayrıca idarenen güvenlik ve profesyonel hizmetleri ile tehdit istihbaratı sayesinde balanslı bir ihlal tedbire, tespit ve cevap marifetine sahip olur. Kolay, modüler, adapte edilebilir ve kesintisiz kendini yenileyen bir yapısı vardır. ESET PROTECT Seçkine ’in piyasaya sürülmesiyle, tüm büyüklükteki firmalar için beş adet ESET PROTECT Platform azalık alternatifi bulunuyor:

 

ESET PROTECT Entry – uç nokta gözetmesi, sunucu güvenliği ve ESET PROTECT Bulut konsolunu kapsayan rekabetçi maliyetlere sahip başlangıç seviyesi bir çözümdür.  ESET PROTECT Advanced – gelişmiş tehdit korunma teknolojisi ve bütün disk şifreleme ile birinci sınıf uç nokta gözetmesi sağlar.  ESET PROTECT Complete – siber tehlikeleri en aza indirmek için yeni ESET Güvenlik Sarihi ve Yama Yönetimi özelliğini, bulut uygulama gözetmesini ve posta güvenliğini kapsar.  Yeni ESET PROTECT Seçkine – artırılmış görünürlük ve eksiltilmiş siber tehlikeler, ESET Güvenlik Sarihi ve Yama Yönetimi, ESET ’in yerel genişletilmiş idrak etme ve cevap XDR kabiliyeti ve ayrıca güçlü çok etmenli kimlik doğrulama sağlar.  ESET PROTECT MDR – noksansız siber tehlike yönetimi, güçlü tehdit avı ve arama sırasında birinci sınıf ESET uzmanlığı sağlayan müessesesel seviyede bir çözümdür. ESET PROTECT MDR, tüm ESET PROTECT Seçkine özellikleriyle ESET ’in idarenen güvenlik ve profesyonel hizmetlerini bir araya getirir. 

 

Jankech açıklamalarına  şöyle devam etti; “Siber hamlelerin sık sık değişmesi ve sektörün kesintisiz daha karışık hale gelmesiyle, şirketlere sunduğumuz çözümler de onların değişen lüzumlarını karşılayacak ve dönüşen bir tehdit etrafına geçim sağlayacak biçimde metamorfoz gösteriyor. Tüm büyüklükteki firmalar, makûs adamların bir adım önünde olmak için güvenlik sarihlerini süratlice tespit etmek ve bunlara yama uygulamak mevzusunda her geçen gün daha da zorlanıyor. ESET Güvenlik Sarihi ve Yama Yönetimi mahsulümüzün piyasaya çıkmasıyla beraber, firmalar için hem iş topallamalarının hem de maliyetlerin asgaride yakalanmasına takviyeci olarak süratli bir biçimde düzenlemeye giden bir yol sağlayacağız.” 

OPSWAT İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Chad Loeven ortaklıkları hakkında şunları söyledi: “ESET ile reelleştirdiğimiz uzun vadeli ortaklığımızın bu yeni adımında çok coşkuluyuz. ESET, KOBİ pazarında en iyi güvenlik uygulamalarını sağlama mevzusunda meblağlı bir liderlik sergiledi. Uç nokta teknolojimiz, müessesesel iş ortaklarımız aracılığıyla dünya çapında 150 milyondan fazla uç noktanın korunmasına takviyeci oluyor.  KOBİ pazarında teknolojimizi geliştirebilmek için ESET harikulade bir ortak.” 

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı