Kaspersky: Kadınların teknolojide algıları nasıl değişti ve teknolojiye nasıl öncülük ediyor?

PAYLAŞ
Kaspersky: Kadınların teknolojide algıları nasıl değişti ve teknolojiye nasıl öncülük ediyor?
  • 0
  • 0
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

Kaspersky ’nin Webby mükâfatlı podcast ’inin yeni sezonu, dijital teknolojilerin geçmişine, geleceğine ve BT alanına liderlik eden kadınlara odaklanıyor:

Teknolojinin liderlik ettiği ilerleme, en son yenilikleri duraksamadan takip etmeyi gerektiriyor Ancak bu deli tempo teknolojinin geçmişinden bir şeyler bilmeyi de güçleştirebiliyor. Kaspersky ’nin Fast Forward podcast ivedisi, teknolojiyi şekillendiren trendleri yakın geçmişin perspektifinden inceliyor ve kadınların BT alanındaki liderliğine odaklanıyor. Programda ayrıca dünyanın dört bir yanından en yeni teknolojilerin ön saflarında çalışan konuklara yer veriliyor.

Kaspersky ’nin geleceğin süpermarketlerini ve yeni uzay yarışını araştıran bölümler kapsayan Fast Forward 1. Sezon, 2022 ’de En İyi Markalı Podcast dalında prestijli Webby Honoree ve Content Marketing Association tarafından Markalı Podcast dalında gümüş mükâfata layık görüldü. 2. Sezon, dijital kimlik, sanal varlık ve çekici tecrübeler mevzusunda dünyanın önde gelen uzmanlarından biri olan sanatçı ve rejisör Ghislaine Boddington tarafından sunuluyor. Boddington  kumpaslı olarak BBC Dünya Servisi için içerik üretiyor ve dayanakçı sunuculuk yapıyor.

Ghislaine, 20 dakikalık her bir bölümde yaşamımızı etkileyen teknolojilere dair bakış açısını ortaya koyuyor ve küresel sanayi uzmanları ve akademisyenlerle mülakatlar yapıyor. Podcastın özgün müzik ve ‘binaural ’ ses tasarımı hiper-hakikatçi, çekici bir dinleme tecrübeyi yaratıyor. Programda ayrıca, Kaspersky Evrensel Araştırma ve İnceleme Takımı GReAT Baş Güvenlik Analisti David Emm ile dinleyicilere kendilerini ve ailelerini çevrimiçi etrafta nasıl güvende yakalayabilecekleri mevzusunda önerilerde bulunan ‘Güvenlik Alanı ’ bölümü de yer alıyor.

İkinci sezonda bahsedilen teknolojiler arasında metaverse, sanal moda, aile yaşamında teknoloji, dijital sağlık ve artırılmış insanlar yer alıyor.

Kaspersky, kadınlara BT alanında kariyer yapmaları için esin veriyor

Bu sezon özellikle kadınların teknolojide algıları nasıl değiştirdiğine ve teknolojiye nasıl liderlik ettiğine odaklanıyor. İki bölüm, reyin dünyasındaki kadınları, kız çocuklarını ve STEM bilim, teknoloji, mühendislik, matematik alanında kadınların kariyer yollarını inceliyor. Bu odak noktası, Kaspersky ’nin Mart ayında yayınlanan ilk sürdürülebilirlik raporunda vurgulandığı üzere, kadınlara BT alanında kariyer yapmaları için esin vermeye devam etme kararlılığının altını çiziyor.

Podcast serisinin sunucusu Ghislaine Boddington, şunları söylüyor: “Fast Forward ’ı sunmaktan ve dinleyicilerimizi bir an durup çevremizdeki teknolojilerin geçmişini ve gelecekteki ihtimallerini düşünmeye davet etmekten mutluluk dinliyorum. Bu dizi için evlerimizi, yaşamlarımızı ve işimizi iyileştiren lider teknolojilerin ön saflarında çalışan dünyanın dört bir yanındaki en sevdiğim insanlardan bir kısmıyla görüşme yapmak büyüleyici bir tecrübeydi. Bir denklik korunucusu olarak, teknoloji sektöründe çalışan kadınlar hakkında münazarayı teşvik etmemizin ve her gün kullandığımız teknolojide kadınların ve kız çocuklarının pozitif temsilini desteklememizin hayati ehemmiyet taşıdığına inanıyorum.”

Fast Forward 2. sezon 1 Haziran ’dan başlayarak Ağustos ’a kadar Spotify, Google ve Apple dahil olmak üzere tüm ses ve podcast kanallarında yayınlanacak.

 Sezon2 Bölümleri:

Bölüm 1 – Metaverse Karışımı

Mevzular: Metaverse, çevrimiçi reyin, sanal dünyalar, sanal moda

Konuklar:
 Digital Fashion House ’tan Michaela Larosse, The Fabricant 

Profesör Andy Miah, Birleşik Kraliyet Salford Üniversitesi Bilim Bağlantıyı ve Geleceğin Medyası Başkanı, 

Bölüm 2 – Reyin ve Kadınlar

Mevzular: Bilgisayar oyunları, teknolojide kadınlar, genç kadınları heveslendirmek

Konuklar:
 Ghada Almoqbel, CEO, GCON Girls ’ Convention for Game Developers and Women in Gaming in Saudi Arabia

Jennifer Donahue, Kaliforniya, ABD ’de HiDef ’te Yayıncılık ve Pazarlama Müdürü

Bölüm 3 – Telegramdan televarlığa

Mevzular: Bağlı ev teknolojileri, aile yaşamında dijital yaşam

Konuklar:
 Sonia Livingstone, Sosyal Psikoloji Profesörü, London School of Economics, Birleşik Kraliyet

Sly Spencer Lee, Emerge Kurucu Ortağı ve Eş CEO ’su

Bölüm 4 – Genişletilmiş benlik

Mevzular: Dijital sağlık, telesağlık, kadın sıhhati

Konuklar:
 Michael Geer, günlük hareket, beslenme, zeka ve iyileşme bilgilerimizi bir araya getiren bir mobil uygulama olan Humanity.Health ’in Kurucu Ortağı.

Marijke Butkovic, kadın sıhhati inovasyonunda dünya çapında bir uzman ve küresel Women in Wearables ağının kurucusu.

Bölüm 5 – Cyborg Mutasyonu

Mevzular: Artırılmış bedenler, vücutsal maniler, ‘süper insan ’ teknolojisi

Konuklar:
 Dani Clode, Birleşik Kraliyet ’taki Cambridge Üniversitesi Seçenek Uzuv Projesi ’nde çalışan bir üst uzuv takmayı, geliştirme ve ürün tasarımcısı.

Neil Harbisson kendisini ‘Trans Cins ’ olarak sınıflandırıyor.

Bölüm 6 – Kadınlar ve STEM

Mevzular: Teknolojide kadınlar, STEM kariyerleri, genç kadınların kuvvetlendirilmesi

Konuklar:
 Patricia Peck, Peck Advogados CEO ’su ve Kurucu Ortağı, Dijital Hukuk Profesörü ve Brezilya Bilgi Koruma Müesseseyi Konsey Azası.

Dr. Anne-Marie Imafidon MBE, Stemettes CEO ’su ve denklik ve içericilik mevzusunda saygın bir uzman. Ayrıca Stemettes programlarından katılımcılar da yer alacak.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı