Kaspersky, Kötü Amaçlı Yazılımlara Karşı %100 Etkili!

PAYLAŞ
Kaspersky, Kötü Amaçlı Yazılımlara Karşı %100 Etkili!
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

2023 ’şöhret ilk çeyreğinde Kaspersky Plus, Kaspersky Small Office Security ve Kaspersky Endpoint Security for Business, öteki 15 tedarikçiyle beraber SE Labs tarafından kullanıcıların makinelerinin makûs emelli yazılımlara karşı korunması emeliyle test edildi. Kaspersky ’nin katılan tüm mahsulleri, yüzde 100 makûs emelli yazılımdan koruma aktifliğini ispatlayan azami puanları ve “AAA” mükâfatlarını aldı.

Kaspersky ’nin tespit sistemleri, 2022 ’de her gün vasati 400 bin makûs emelli dosyanın dağıtıldığını keşfetti. Bu da 2021 ’e mukayeseyle yüzde 5 ’lik bir çoğalışa işaret ediyor.  Makûs emelli yazılım varyantlarının rakamı çoğaldıkça ve daha karışık hale geldikçe, firmaların ve alıcıların güçlü bir uç nokta makûs emelli yazılımdan koruma gözetmesine sahip olması ehemmiyet kazanıyor.

SE Labs tarafından üç ayda bir yapılan testlere katılan Kaspersky, “Ev” segmentinde Kaspersky Plus, “Minik Firma” ve “Müessesesel” segmentlerinde Kaspersky Small Office Security ve Kaspersky Endpoint Security for Business mahsullerini sundu. Testler sırasında toplam 16 tedarikçinin mahsulleri, öğrenilen köklü teknikleri kullanan niyetli hücumlardan, test sırasında internette canlı olduğu tespit edilen genel e-posta ve web tabanlı tehditlere kadar muhtelif cinste tehditlere maruz vazgeçildi. Neticeler, mahsullerin tehditleri reel zamanlı olarak tespit etme ve yasaklama mevzusunda ne kadar tesirli olduğunu ve ne kadar az yanlış pozitif neticeye neden olduğunu gösterdi.

Kaspersky ’nin tüm mahsuller 1144 puanla azami “Toplam Doğruluk Derecesi” puanını aldı. Bu derecelendirme iki bölümden oluşuyor. Kaspersky, sistemi riske atabilecek tüm tehditleri tespit ettikten, yasakladıktan ve önledikten sonra ilk bölüm olan Koruma Derecelendirmesinde maksimum 400 puan kazandı. Yasal Yazılım Derecelendirmeleri bölümşanda ise Kaspersky mahsulleri, yasal uygulamaları ve URL ’leri doğru bir biçimde sınıflandırarak ve her mahsulün kullanıcıyla olan etkileşimini göz önünde bulundurarak 744 puan aldı. Genel puana ek olarak, Kaspersky mahsulleri “AAA” mükâfatını kazandı ve kendi kategorilerinde birinciliği elde etti.

Kaspersky, 2022 senesinde dört çeyreğin üçünde birincilik aldı

Kaspersky, SE Labs üç aylık testlerine devamlı olarak katılıyor. Araştırılan mahsuller, 2022 senesinde dört çeyreğin üçünde birinciliği elde ederek yüzde 100 koruma neticeleri ve kararın yanı gizeme azami “AAA” derecesini gösterdi.   

Kaspersky Tehdit Araştırmaları Başkanı Alexander Liskin, şunları söyledi: “Makûs emelli yazılımlar giderek büyüyor. Bu sebeple alıcıların ve firmaların bilgi sızıntısı tehlikesini, finansal tehlikeleri, müessesesel sistem arızalarını ve makûs emelli yazılım bulaşmasının getirebileceği bir hayli neticeyi eksiltmek için makinelerini tesirli bir biçimde gözetmeleri çok ehemmiyetli. Devamlı olarak tehdit civarını gözlemliyor, yeni tehdit ve hamle cinslerini keşfediyor, mahsullerimizi farklılıklar ve yeni zorluklar istikametinde geliştirmek ve aktüellemek için çalışıyoruz. SE Labs testlerine 2016 senesinden bu yana kumpaslı olarak katılıyoruz. 2010 senesinden beri SE Labs ’ın evveli olan Dennis Technology Labs ’da araştırılıyoruz. SE Labs son derece zorlu ve asılcı bir test uyguluyor. Bu da seneler süresince mahsullerimizin aktifliğini ispatlayan neticelerimizle daha da onur dinlememizi sağlıyor. Bu cins kumpaslı bağımsız testler, sihrime noktalarını bulmamızı sağlıyor ve alıcılarımız ve iş ortaklarımız gösterdiğimiz yüksek güvenlik seviyesinden emin olabiliyor.”

SE Labs CEO ’su Simon Edwards da şunları ilave etti: “En son hamle ve tehdit cinslerini temel alan testler reelleştiriyoruz. Böylece mahsullerin kullanıcıların makinelerini en yeni hücumlara karşı koruma hünerine göre, güvenlik sağlayıcıların mahsullerini tesirli ve aktüel yakalama gayretlerinin neticelerini görebiliyoruz. Kaspersky, 2022 ’de olduğu gibi bu senenin ilk çeyreğinde de etkileyici neticelere imza atarak yüzde 100 koruma seviyelerini doğrulamaya devam etti. Bu da mahsullerinin koruma becerilerini devamlı geliştirdiğini ve iyileştirdiğini gösteriyor.”

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı