Kaspersky, MSS çözümüyle Quadrant Knowledge Solutions tarafından SPARK Matrix™ lideri seçildi

PAYLAŞ
Kaspersky, MSS çözümüyle Quadrant Knowledge Solutions tarafından SPARK Matrix™ lideri seçildi
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Kaspersky, kapsamlı İdarenen Güvenlik Hizmetleri Managed Security Services – MSS çözümünün, hizmet harikuladeliği parametreleri ve alıcı memnuniyeti ile Quadrant Knowledge Solutions ’tan methiyeler aldığını duyurdu.

2022 Quadrant Knowledge Solutions SPARK Matrix™: İdarenen Güvenlik Hizmetlerini MSS küresel pazar zindelerinin, ana trendlerin, tedarikçilerin içinde bulunduğu etrafın ve rekabetçi konumlandırmanın detaylı bir tahlili olarak değerlendirebiliriz. Bu araştırma, SPARK Matrisi şeklinde önde gelen MSS sağlayıcılarının rekabetçi incelemesini ve sıralamasını ortaya çıkartıyor. Ayrıca, kullanıcıların farklı sağlayıcıların marifetlerini, rekabetçi değişikliklerini ve pazar konumlarını değerlendirebilmeleri için stratejik bilgiler sunuyor.

Quadrant Knowledge Solutions analisti Rohan Paul ’a göre “Kaspersky, idarenen güvenlik hizmetlerine MSS entegre bir yaklaşımı özümsüyor. Bunlar, hazırlık, tespit, denetleme, bilgi tahlili ve otomatikleştirilmiş koruma da dahil olmak üzere, maksatlı hücumlara karşı beceriksizsiz bir koruma döngüsü sağlayan teknolojileri ve hizmetleri kapsıyor. Kaspersky, tehdit istihbaratı hizmetleri sağlayabilmek ve MSS çözümünü desteklemek için de tescilli tehdit istihbaratı platformundan ve uzman tahlilci / analist takımından faydalanmakta. Şirket, farklı firma ebatlarına ve cinslerine göre uyarlanmış fertsel çözümlerle, şirketlerin farklı güvenlik hadiselerine cevap vermesine takviyeci olmak ismine geniş bir ürün ve hizmet yelpazesi sunuyor. Kaspersky ’nin küresel varlığı ve farklı ülkelerden büyük ölçüde bilgiye olan ulaşımı da işletmenin güvenlik hizmetlerinde yüksek tespit oranları ve doğruluk elde etmesine takviyeci oluyor. Sonuçta tüm bunları bir araya getirdiğimizde Kaspersky, hizmet harikuladeliği ve alıcı memnuniyeti ile güçlü puanlar aldı ve SPARK Matrix™: İdarenen Güvenlik Hizmetleri MSS 2022 ’de kazanan olarak açıklandı.”

Kaspersky Müessesesel İş Uzmanlığı Merkezi Başkan Yardımcısı Veniamin Levtsov da “Ananesel şirket içi güvenlik yaklaşımlarına seçenek oluşturan İdarenen Güvenlik Hizmetleri MSS, şirketlere çok külfetli vaziyetlerde dahi desteklenme hususunda güven veriyor. Alıcının siber güvenlik personelinin muhtemel tecrübe veya bilgi beceriksizliğine karşın, idarenen güvenlik hizmetleri sunan profesyoneller, otomatik inceleme için harici görüş ve objektif telemetriye sahip karışık bir tehdit yayılımını dahi büyük bir doğrulukla tespit edebiliyor. Bunun üzerinde özellikle durmak gerek zira tehdit avı söz mevzusu olduğunda, uygun ilişkilendirme ve cevap verme gibi işlevlerin, en son tehdit vektörlerinin başkalaşımları sonucunda kesintisiz olarak geliştirilmesi gerekir. Şirketler de her zaman bu arzı süratlice karşılamak için yeterli iç kaynağa sahip olmayabilir, bu sebeple uzun vadeli bir pazar trendi olarak, siber güvenlik hizmet modeline müteveccih artan iştahı destekliyoruz. Bu sebeple, Ouadrant Knowledge Solutions ’ın idarenen güvenlik hizmetlerimizi MSS teknoloji ve hizmet açısından azami değere sahip ürünler olarak konumlandırmasını özellikle takdir ediyoruz.” yorumunu yaptı.

İdarenen Güvenlik Hizmetleri MSS, kuruluşların güvenlik teçhizatlarının ve sistemlerinin kesintisiz olarak izlenmesini sağlayarak, mesullerin güvenlik meselelerine müdahale etmesini sağlar. MSS ’ler, tehdidi tanımlayarak, çözümü mevzusunda önerilerde bulunarak, tehdide cevap vererek ve düzenleyici eylemleri reelleştirerek makineleri bilgi teknolojileri civarında alana gelen tehditlerden, sarihlerden ve değişik güvenlik zaaflarına gözetebilir. İdarenen Güvenlik Hizmetleri Sağlayıcıları da MSSP ’ler bir kuruluşun ağındaki görünürlüğü artırmak ve genel güvenlik duruşunu iyileştirmek ismine tespit yönetimi, tehditlere yanıt, tehdit istihbaratı, güvenlik sarihi yönetimi, makine yönetimi ve değişik danışmanlık hizmetleri gibi çoklu çözümler sağlar.

Artan rekabet ve farklı teknolojik eforlara sahip muhtelif satıcıların ortaya çıkmasıyla yönlendirilen MSSP ’ler, rekabetçi kalabilmek ismine pazar taktiklerini ve değer tekliflerini daha fazla geliştirmeye çalışıyor. MSSP ’leri değerlendirebilmek ismine başlıca değişikleştirici unsurların; kullanılan teknolojinin karışıklığı, hizmet hünerleri, sanayi tecrübeyi, araştırma ve geliştirme yatırımları, otomasyon ve orkestrasyon entegrasyonu ile şirket vizyonu ve yol haritasını gibi şeyler olduğunu söyleyebiliriz.

SPARK Matrix: İdarenen Güvenlik Hizmetleri MSS 2022 neticelerine erişebilmek de için bu linki kullanabilirsiniz.

 

Kaynak: adamnedio.com