Kaspersky, Orta Doğu bölgesindeki ilk Şeffaflık Merkezinin açılışını gerçekleştiriyor

PAYLAŞ
Kaspersky, Orta Doğu bölgesindeki ilk Şeffaflık Merkezinin açılışını gerçekleştiriyor
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Kaspersky, Suudi Arabistan ’da yer alan yeni kuruluşuyla Orta Doğu ’daki ilk Saydamlık Merkezi ’nin kapılarını açtı. Kaspersky ’nin çözümlerinin ve süreçlerinin tamlığı mevzusunda güven oluşturmak ve güvence vermek emeliyle Kaspersky ’nin imzasını taşıyan Evrensel Saydamlık Teşebbüsü çerçevesinde açılan merkez, ziyaretçilere işletmenin saydamlık uygulamalarına genel bir bakış sunmaktan işletmenin kaynak kodlarının tahliline kadar muhtelif hizmetler sunacak.

Kaspersky, Orta Doğu ’daki ilk Saydamlık Merkezi için Riyad ’ı seçerek “2030 Suudi Vizyonu” maksatlarıyla yakından geçim sağlamayı kastetti. Dijital mutasyona öncelik veren ve Suudi Arabistan ’ın teknoloji ve inovasyonda bölgesel merkez olma konumunu desteklemeyi hedefleyen bu vizyon, ülkeyi beynelmilel işletmelerin Riyad ’da yerel merkezlerini kurmaları için cazip bir konuma dönüştürdü.

Bağlantı ve Bilgi Teknolojileri Bakan Takviyecisi Haytham AlOhali, bakanlık yetkililerinin de katılımıyla yeni Saydamlık Merkezinin açılışını yaptı. Açılış aktifliğine hükümet yetkililerinin yanı gizeme Kaspersky iş ortakları ve alıcıları, medya temsilcileri ve Kaspersky ’nin staj programı kapsamında Suudi Arabistan ’dan gelen talebeler de katıldı. Suudi Arabistan ’daki yeni kuruluşun açılmasıyla Kaspersky Avrupa, APAC, Kuzey ve Latin Amerika ve Orta Doğu ’da bulunan 10 Saydamlık Merkezi ’nden oluşan bir ağa sahip oldu.

Riyad ’daki Saydamlık Merkezini ziyaret edenler, tüm Kaspersky işletme içi çözümlerinin kaynak kodlarını araştırabiliyor. Tahlil alternatifleri, “mavi”, “kırmızı” ve “siyah” renklerdeki kayak pisti sınıflandırmalarını takip eden karmaşa seviyeleriyle tanımlanıyor. “Mavi pist”, Kaspersky ürün ve hizmetlerinin güvenlik geliştirme süreçlerinin yanı gizeme bilgi yönetimi prosedürlerine genel bir bakış sunuyor. “Kırmızı pist”, kaynak kodların en kritik doğrultularının gözden geçirilmesine imkân tanıyor ve belli işlevlerin gayeye müteveccih analizini sağlıyor. “Siyah pist”, ziyaretçilerin Kaspersky uzmanlarının dayanakları eşliğinde en kapsamlı kaynak kodu tahlilini reelleştirmesine destekçi oluyor.

Kaspersky ’nin Kurucusu ve CEO ’su Eugene Kaspersky, işletmenin bu yeni teşebbüsü hakkında şunları söyledi: “Dijital güvenin geliştirilmesinin hakikat liderleri olarak, bu sene Küresel Saydamlık Teşebbüsümüzün beşinci sene dönümünü kutluyoruz. Bugün, bu teşebbüsün şu anda süratli ve kapsamlı bir dijital mutasyondan geçen Orta Doğu ’ya gelişini kutluyoruz. Ürünlerimize müteveccih güveni çoğaldırmak için, hissedarlarımızı Riyad ’da yeni açılan Saydamlık Merkezimizde ağırlamaktan ve işletmemiz ve çözümleri hakkında her türlü suali cevaplamaktan mutluluk dinliyoruz. Suudi Arabistan bölgenin önde gelen teknoloji merkezlerinden biri olarak ismini duyurmaya çalışırken, transparanlığı evrensel bir standart haline getirme yolundaki dijital yolculuğunda onu desteklemeyi coşkuyla bekliyoruz.”

Kaspersky, bu senenin başlarında Küresel Saydamlık Teşebbüsünü daha da geliştirme tasarısının bir parçası olarak 2024 ortasına kadar Orta Doğu, Afrika ve Asya-Pasifik bölgesinde ek yeni kuruluşlar açarak, Saydamlık Merkezleri ağını daha da geliştirmeyi tasarladığını duyurdu.

2017 senesinde başlatılan teşebbüs, hissedarları Kaspersky ürünleri hakkında eğiterek teknolojinin “kara paketini” açmayı ve aynı zamanda Kaspersky ürünlerinin, iç süreçlerinin ve harekâtlarının güvenilirliğini doğrulamak ve onaylamak için daha geniş topluluklarla etkileşim kurmayı kastediyor. GTI geliştirme sürecinin bir parçası olarak Kaspersky, kaynak kodunu dış tahlile açan ilk siber güvenlik tedarikçisi oldu.

 

Kaspersky hakkında

Kaspersky, 1997 senesinde kurulmuş küresel bir siber güvenlik ve dijital saklılık firmayıdır. Kaspersky ’nin derin tehdit istihbaratı ve güvenlik uzmanlığı, dünya genelinde şirketleri, kritik altyapıları, hükümetleri ve harcayıcıları gözetmek için aralıksız olarak yenilikçi çözümlere ve hizmetlere dönüşmektedir. İşletmenin kapsamlı güvenlik portföyü, gelişmiş ve büyüyen dijital tehditlerle gayret etmek için önde gelen uç nokta gözetmesi, özel güvenlik ürünleri ve hizmetleri ile Siber Bağışıklık çözümlerini kapsıyor. 400 milyondan fazla kullanıcı Kaspersky teknolojileri tarafından korunmaktadır ve işletme 220.000 ’den fazla müessesesel alıcının kendileri için en ehemmiyetli olanı gözetmelerine destekçi oluyor. www.kaspersky.com adresinden daha fazla bilgi edinin.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı