Kaspersky Safe Kids, arkası arda yedinci kere AV-TEST APPROVED Sertifikası aldı

PAYLAŞ
Kaspersky Safe Kids, arkası arda yedinci kere AV-TEST APPROVED Sertifikası aldı
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Kaspersky Safe Kids, işletim sisteminden bağımsız olarak çocukları tüm cihazlarda gözetmek için lüzumlu tüm özellikleri sağlıyor olması nedeniyle AV-TEST tarafından onaylandı. Eşi görülmemiş biçimde arka arkaya yedinci kere APPROVED Parental Control Software Onaylı Ebeveyn Teftişi Yazılımı sertifikası alan Kaspersky Safe Kids, Windows ’ta test edilen, potansiyel olarak uygunsuz web sitelerinin vasati yüzde 92 ’sini ve Android ’de test edilen sitelerin vasati yüzde 87 ’sini yasakladı. Ek olarak, Safe Kids, Windows ’ta neredeyse tüm istenmeyen “erişkinlere uygun içeriği” yasaklamayı muvaffak oldu.

Çok minik yaşlardan itibaren 5-9 yaş arası çocukların dijital makineleri kullanmaya ve internete ulaşım sağlamaya başlamalarıyla beraber, çocukların çevrimiçi tecrübelerini tehlikesiz ve emniyetli yakalamak için ebeveynler, hakimiyet uygulamalarına her zamankinden daha fazla yöneliyor. Bu uygulamalar, çocukları web ’deki uygunsuz içerikten gözetmeye, cihazlarda geçirilen zamanı tertip etmeye ve hatta aygıtında bir izleme uygulaması yüklüyse, çocuğun mevcut konumunu görmeye dayanakçı oluyor.

Kaspersky Safe Kids, raporda vurgulandığı gibi yüksek düzeyde web sitesi gözetmesine sahip ve altı dil ve 13 kategoride Windows için yüzde 92 2021 ’de %90 ve Android için yüzde 87 2021 ’de %85 kuvvetlendirilmiş çözümler sunuyor. Yazılım, bu test sırasında Windows ’ta “erişkinlere uygun içeriğin” neredeyse yüzde 100 ’şöhreti yasaklayarak en iyi neticeyi elde etmeyi de muvaffak oldu.

Ayrıca laboratuvar testleri de fazla yasaklamayı over-blocking idrak etme oranının 2022 ’de ehemmiyetli miktarda düştüğünü ortaya çıkardı. Buna göre, alakalı oran Windows için yüzde 5,6 ’ya 2021 ’de yüzde 6,7 ve Android için yüzde 4,8 ’e 2021 ’de yüzde 6 ’ya düştü.

Bunun yanında Kaspersky Safe Kids, Windows ve Android ’de test edilen “içki, tütün, uyuşturucu, video oyunları, silahlar, patlayıcılar, piroteknik” gibi kategorilerdeki web sayfalarının yüzde 93 ’şöhretten aşırısını yasaklamayı muvaffak oluyor.

AV-TEST ayrıca Kaspersky Safe Kids ’i izleme ve hakimiyete müteveccih çok muhtelif özellikleri sebebiyle de takdir etti ve test editörlerinden birisi de “arama izleme motoru” ve “ekran zamanını sınırlama” özelliklerini öne çıkardı. Kaspersky Safe Kids ’in Windows ve Android cihazlarda kategoriye göre uygulama yasaklama marifetleri yanında, iOS  kullanan cihazlardaki  App Store üzerinden yaş filtresi  uygulayabiliyor olmasının da üzerinde duruldu.

Kaspersky Harcayıcı Mahsullerinden Mesul Başkan Yardımcısı Marina Titova, “Kaspersky Safe Kids, ebeveynlere dijital dünyada çocuklarını hakimiyet edebilmeleri için en iyi vasıtaları ve teknolojileri, tek bir kullanışlı uygulamada sunuyor. Çocuklarınızı, iyi dijital alışkanlıklar edindiklerini öğrenmenin verdiği gönül rahatlığıyla, sıhhatli bir çevrimiçi-çevrimdışı balansın neşesini çıkarmaları mevzusunda eğitirken, aynı anda hasarlı içeriklere de karşı gözetebilirsiniz Kaspersky Safe Kids ’i kapsamlı dijital ebeveynlik vasıtaları ve üst düzey web gözetmesi sağladığı için yedinci kere takdir eden AV-TEST tarafından mücadelelerimizin ispatlanmasından dolayı büyük coşku duyduk.” yorumunu yaptı.

 

Kaynak: adamnedio.com