Kaspersky Safe Kids mobil uygulaması yeni görünüme ve dijital yaşam haritasına kavuştu

PAYLAŞ
Kaspersky Safe Kids mobil uygulaması yeni görünüme ve dijital yaşam haritasına kavuştu
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Kaspersky, Kaspersky Safe Kids mobil platform uygulamasının aktüellendiğini duyurdu.

Bu versiyonda yaşama geçirilen temel aktüellemeler, uygulamanın yeni tasarımının ve arayüzünün yanı gizeme, ebeveynlerin uygulamadan en iyi biçimde faydalanmalarına takviyeci olacak en iyi ayarları ve ipuçlarını sağlamayı hedefleyen yeni özelliklere odaklanıyor. Kaspersky Safe Kids aktüellemeyle çocuklar için yeni bir ana ekrana da kavuştu.

Kaspersky tarafından yakın zaman evvel yapılan bir ankete göre, çocukların dijital yaşamları minik yaşlarda başlıyor. Özellikle 7-13 yaş arasındaki çocukların %75 ’i kendi taşınabilir makinelerine sahip. Bu asıl göz önüne alındığında, ebeveynler çocuklarının dijital dünyada güvende olduğundan emin olmak istiyor. Anket neticeleri, ebeveynlerin %65 ’inin çocuklarının dijital yaşam güvenliği mevzusunda evhamı olduğunu gösteriyor.

En dikkat çekici aktüelleme, mobil platform uygulamasının yeni tasarımında kendini gösteriyor. Bu yeni görünümle uygulamanın arayüzü daha kullanışlı ve kullanıcı arkadaşı haline geldi. Buna ek olarak, ebeveynler artık çocuklarının tüm dijital faaliyetlerini ve makinelerini tek bir harita üzerinde görüntüleyebiliyor. Bu, erişkinlerin ana ekrandan makine ve uygulama kullanıcı vaziyetini göreöğreneceği, çocuklara dair raporlara süratli ve kolay bir biçimde ulaşabileceği ve tek değişle çocuğun aygıtını anında yasaklayabileceği anlamına geliyor. Yeni tasarıma sahip Kaspersky Safe Kids, hem iOS hem Android makinelerde kullanılabiliyor.

Yeni Kaspersky Safe Kids ayrıca ebeveynlere uygulamayla bağlantı kurmaları için yeni yollar sunuyor. Özellikle ebeveynlerin ana ekranına yeni bir “Banner Hints” bölümü yerleştirildi. Bu bölüm ebeveynlere en iyi ayarların seçilmesi, dijital yaşam şikeleri ve daha aşırısı hakkında bedelli ipuçları ve nasihatler sunuyor. Tüm bunlar ebeveynlerin uygulamadan en iyi biçimde faydalanmalarına takviyeci olmayı hedefliyor.

Çocuklar için planlanan yeni ana ekran, ekran süresi hudutları da dahil olmak üzere kaideleri takip etmelerine ve ebeveynlerin arzlara verdikleri cevapları görüntülemelerine imkân tanıyarak çocukların zamanlarını kendi başlarına idaremelerini sağlıyor. Bu, yasaklı sitelere yapılan ziyaretleri de kapsıyor ve erken yaşlardan itibaren mesul dijital alışkanlıkları teşvik ediyor.

Kaspersky Harcayıcı Mahsulleri Pazarlama Başkan Yardımcısı Marina Titova, şunları söylüyor: “Günümüzde çocukların ilk makinelerini çok minik yaşlarda edindiklerini göz önünde bulundurarak, ebeveynlere çocuklarını istenmeyen dijital tecrübelerden gözetmek ve sıhhatli dijital alışkanlıklar kazandırmak için tesirli ve kullanışlı vasıtalar sunmak istiyoruz. Yine planlanan arayüzü ve gelişmiş özellikleriyle yeni Kaspersky Safe Kids, dijital ebeveynliği hem ebeveynler hem de çocuklar için daha tesirli, saydam ve kullanıcı arkadaşı hale getirmeyi hedefliyor. Bu sayede ebeveynler çocuklarının çevrimiçi alaka alanlarını daha derinlemesine araştırabilirken, çocuklar da mesul dijital tutumları bilerek tüm aile için daha tehlikesiz ve sıhhatli bir dijital tecrübe sağlayabiliyor.”

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı