KesintisizEnerjininKolayYolu: “TEDAŞ Elektrik Arıza İhbar Uygulaması”

PAYLAŞ
KesintisizEnerjininKolayYolu: “TEDAŞ Elektrik Arıza İhbar Uygulaması”
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş TEDAŞ Genel Müdürlüğü, 8 Mayıs ’ta tanıtımı yapılarak yurttaşların kullanımına sunulan “TEDAŞ Elektrik Arıza İhbar Uygulamasının” kullanımının yaygınlaştırılması ve öğrenilirliğinin artırılması emeliyle Twitter ’de #KesintisizEnerjininKolayYolu Hashtag ’i ile sosyal medya faalliği reelleştirdi.

TEDAŞ Elektrik Arıza İhbar Uygulaması, 8 Mayıs ’ta Ankara Bilkent Otel ’de tertip edilen tanıtımla yurttaşların hizmetine sunulmuştu. TEDAŞ, tanıtımın ardından uygulamanın yurttaşlar tarafından kullanımının yaygınlaştırılması emeliyle muhtelif bağlantı faaliyetleri yürütüyor. İşletme bu kapsamda Twitter ’de Hashtag çalışması reelleştirdi. TEDAŞ çalışanlarının katılım sağladığı, çok rakamda sosyal medya kullanıcısının da destek verdiği çalışmada, #KesintisizEnerjininKolayYolu Hashtag ’i kullanıldı. Hashtag kısa vakitte Türkiye gündemine girerek Trend Topic oldu.

Emelimiz Ülkemizin Her Köşesine Sürekli Enerji Sağlamak

Hashtag çalışmasına ve uygulamaya ait değerlendirmelerde bulunan TEDAŞ Genel Müdürü Ömer Sami YAPICI, “Müessesemiz tarafından sektörümüzün çatı kuruluşu ELDER ’ in de destekleriyle geliştirmiş olduğumuz Elektrik Arıza İhbar Uygulamasının kullanımının yaygınlaştırılması ve öğrenilirliğinin artırılması emeliyle muhtelif bağlantı faaliyetlerim yürütmekteyiz.  Bugün TEDAŞ ailesinin Sosyal Medya Elçileri ile Twitter ’de Hashtag çalışması asıllaştırdık.  Temel emelimiz, müessesemizin öz kaynaklarıyla yurttaşlarımızın kullanımına sunmuş olduğumuz uygulamamızı öğrenilirliğini artırmak ve kullanımını yaygınlaştırarak ülkemizin her köşesine sürekli enerji talebi sağlamak. Uygulamamız sayesinde yurttaşlarımız artık elektrik arızalarına ait ihbarlarını kolay bir biçimde iletebilecekleri gibi aynı zamanda; ihbarın takip ve denetlemesi, üye ve tesisat ilave edilmesi ile tasarılı elektrik kesintilerinin takibini de uygulamamız üzerinden hakikatleştirebilecekler. Yurttaşlarımızı uygulamamıza gösterdikleri alakadan dolayı çok memnunuz. Yurttaşlarımızdan aldığımız geri bildirimler de çok pozitif. Uygulamamızın kullanımının yaygınlaştırılması emeliyle bağlantı ve tanıtım faaliyetlerimize önümüzdeki süreçte de devam edeceğiz. Bugün reelleştirdiğimiz Hashtag çalışmasına katılan, destek veren TEDAŞ ailesinin her bir ferdine ve yurttaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.“ dedi.
 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı