“KOBİ'ler üç yıl içinde BT güvenlik bütçelerini %14'e kadar artırıyor”

PAYLAŞ
“KOBİ'ler üç yıl içinde BT güvenlik bütçelerini %14'e kadar artırıyor”
  • 0
  • 0
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

Kaspersky KOBİ ’ler için bir dizi profesyonel hizmet kutularının ilanını yaptı. Kutular, alıcıların siber güvenlik kaynaklarından en iyi biçimde faydalanmalarına destekçi olacak özel destek ürünlerinden oluşuyor. Altyapı sağlık hakimiyetleri, uygulama yaygınlaştırma, meselesiz yükseltme, güvenlik sarihi ve yama idaresine ve taşınabilir depolama için şifrelemeye kadar hizmet sunan bu kutular, BT takımlarının güvenliği optimize ederek. yatırım getirisini had safhaya çıkarırken ‘yaygınlaştırma boşluğunu ’ idaremelerine de destekçi oluyor.

Süratle değişen siber güvenlik şartlarında profesyonel hizmetler, işe dair yararlılığını had safhaya çıkarma baskısı altındaki KOBİ ’ler de dahil olmak üzere her büyüklükteki firma için zorunlu hale geliyor. KOBİ ’lerin siber güvenlik uygulamalarını en iyi biçimde çalışırken ana işlerine odaklanmaları gerekiyor. Son Kaspersky araştırmasına göre KOBİ ’ler önümüzdeki üç sene içinde BT güvenlik bütçelerini %14 ’e kadar artırmayı tasarlıyor. Siber güvenliğin yararlılığını artırmak için profesyonel dayanak almak, KOBİ ’lerin bütçelerini yararlı biçimde tüketmeleri için en iyi alternatifler arasında yer alıyor.  

Kaspersky ’nin KOBİ ’lere müteveccih yeni Profesyonel Hizmet Kutuları, en çok arz gören siber güvenlik gereksinimleri olan değerlendirme, yaygınlaştırma ve yapılandırmayı içeriyor. Kutuda ayrıca Kaspersky Endpoint Security for Business, Kaspersky Security for Virtualization Light Agent, Kaspersky Security Center Cloud Console ve Kaspersky EDR Optimum ’un yaygınlaştırılması ve Kaspersky Endpoint Security for Business için yükseltme dahil olmak üzere üç değişik kapsam seviyeyi sunan bir Sağlık Hakimiyeti hizmeti de yer alıyor. Tüm kolilerde sarihçe belirlenmiş neticeler, evvelden belirlenmiş bir iş kapsamı, hizmet süresi gibi tüm değişkenler başlangıçta netleştiriliyor ve üzerinde uyuşmaya varılıyor.

KOBİ ’ler için Kaspersky Profesyonel Hizmetler kutuları beş kutudan oluşuyor:

Sağlık Hakimiyeti Hizmet Kutuyu Health Check Service Package

Alıcının güvenlik siyasetlerinin tahlili, teftişi, sağlık hakimiyeti, alıcının Kaspersky altyapısındaki mevcut ve potansiyel meselelerin tanımlanması, raporlama ve teklifler.

Yaygınlaştırma Hizmet Kutuyu Deployment Service Package

Temel siyasetlerin oluşturulması, temel Kaspersky uygulamalarının yaygınlaştırılması, kararlaştırılan rakamda alıcı sistemine koruma dağıtımı gibi hizmetler.

Yükseltme Hizmet Kutuyu Upgrade Service Package

Kaspersky Security Center ’ın en son versiyonunun yaygınlaştırılması, alıcının oluşturduğu yedeklerden ayarların ve prensiplerin taşınması vb.

Sabit Disk ve Çıkarılabilir Sürücü Şifreleme Hizmet Kutuyu Hard Disk and Removable Drive Encryption Service Package

Kimlik doğrulama aracısının yapılandırılması ve kararlaştırılan rakamda HDD ’de bütün disk şifrelemenin uygulanması, taşınabilir depolama ve/veya dosya seviyesinde şifrelemenin yapılandırılması.

Güvenlik Sarihi ve Yama Yönetimi Hizmet Kutuyu Vulnerability & Patch Management Service Package

Temel siyasetlerin yapılandırılması ve kurulması, temel senaryoların ve idareyicilerin uğraşmak zorunda kalacağı tipik vaziyetlerin gösterilmesi gibi.

 

Yazılımı hakimiyet etme ihtimali

Kobilerin BT takımı Kaspersky yazılımını kendileri yaygınlaştırmayı seçim ederse, Kaspersky yeniden de sunduğu hizmetler kapsamında tüm süreç süresince onları destekleyecek ve detaylı direktifler ve demo videolar dahil olmak üzere lüzumlu tüm takviyeyi sağlıyor. Kaspersky ayrıca yazılımın optimize edilmesini de sağlayacak. Uygulama sonrasında sonra Kaspersky uzmanları, her şeyin düzgün bir biçimde kurulduğundan ve Kaspersky standartları ve en iyi uygulamalar güzergahında doğru ve azami performansta çalışacağından emin olmak için yazılımı hakimiyet etme ihtimali sunuyor. 

Kaspersky Kıdemli Evrensel Ürün Pazarlama Müdürü Oleg Gorobets, şunları söyledi: “Uzmanlarımızla beraber yeni profesyonel hizmetler portföyümüz BT idareyicilerinin yaşamını çok daha fazla basitleştiriyor. Uzmanlarımız sizin dilinizi konuşuyor. Vazgeçin aktüellemeleri onlar yapsın, yazılımı onlar yapılandırsın veya Kaspersky ürün ve çözümlerine geçişte sizin isminize onlar destekçi olsun. Böylece iş faydalılığınızı had safhaya çıkarmak için dikkatinizi öteki meselelere odaklayabilirsiniz. Bu kutuların bayağı profesyonel hizmetlerden en büyük farkı kolay oluşları. Her şey evvelden yapılandırılmış vaziyette, alıcıların yalnızca lüzum dinledikleri kutuları kontratlarına ilave etmeleri yeterli. Gerisini biz halledeceğiz.” 

 

Kaspersky hakkında

Kaspersky, 1997 senesinde kurulmuş küresel bir siber güvenlik ve dijital saklılık işletmeyidir. Kaspersky ’nin derin tehdit istihbaratı ve güvenlik uzmanlığı, dünya genelinde firmaları, kritik altyapıları, hükümetleri ve harcayıcıları gözetmek için kesintisiz olarak yenilikçi çözümlere ve hizmetlere dönüşmektedir. İşletmenin kapsamlı güvenlik portföyü, gelişmiş ve büyüyen dijital tehditlerle çaba etmek için önde gelen uç nokta gözetmesi, özel güvenlik ürünleri ve hizmetleri ile Siber Bağışıklık çözümlerini kapsıyor. 

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı