“KOBİ'ler üç yıl içinde güvenlik bütçelerini %14 artırıyor”

PAYLAŞ
“KOBİ'ler üç yıl içinde güvenlik bütçelerini %14 artırıyor”
  • 0
  • 0
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

Kaspersky, KOBİ ’ler için müessesesel seviyede özellikler kapsayan uç nokta güvenlik ürünnamın yeni versiyonunu tanıttı. Kaspersky Endpoint Security Cloud Pro ’nun özellikleri arasında kök neden incelemeyi, bulut bulguyu ve yasaklama, bilgi bulguyu ve BT idareyicileri için entegre siber güvenlik eğitimi yer alıyor. Çözümün bulut tabanlı olması ve muhtelif işlevlere sahip oluşu kullanımı basitleştiriyor ve firmaların ek anapara yatırımı yapmadan işlerini gözetmelerini sağlıyor.

Kaspersky ’nin kuruluşlardaki BT güvenliğinin gidişatına ait yakın zamanda yaptığı bir araştırmaya göre, KOBİ ’ler önümüzdeki üç sene içinde güvenlik bütçelerini yüzde 14 ’e kadar artırmayı tasarlıyor. Bunun iki ana sebebi, BT altyapısının artan karışıklığı ve işletme içindeki uzman güvenlik uzmanlığı seviyesini geliştirme gereksinimi olarak öne çıkıyor.

Bu gereksinime cevap vermek üzere Kaspersky, Endpoint Security Cloud Pro ’nun yeni versiyonunu tanıttı. Bu çözüm, KOBİ ’lere işletme içinde siber güvenliği artırmak ve BT çalışanlarını gelişmiş teknolojiler kullanarak eğitmek için geniş bir fırsat yelpazesi sunuyor. Bulut tabanlı bu çözüm firmaların siber güvenliği bir hayli otomatik senaryoya sahip bir konsol aracılığıyla idaremesine imkân tanıyor, teçhizata müteveccih anapara yatırımına veya karışık dağıtım süreçlerine lüzum dinlemiyor.

Eğitim programı kutuya dahil

BT idareyicileri için siber güvenlik eğitimi, genel BT uzmanları için güçlü siber güvenlik ve birinci seviye hadise müdahale yeteneklerini kuvvetlendirmeye müteveccih interaktif bir eğitim programı. Eğitim kuram, simüle edilmiş etraflarla etkileşimli ödevler ve eğitim sonunda sertifikasyon kapsıyor. Kaspersky Endpoint Security Cloud Pro, altı modülden oluşan entegre bir eğitim programı sunuyor:

Makûs emelli yazılımlar Potansiyel olarak istenmeyen programlar ve dosyalar  Soruşturmanın esasları Kimlik avı hadisesine müdahale Sunucu güvenliği  Active Directory güvenliği

Ürün kullanım istatistiklerine göre, Active Directory güvenliği, Soruşturmanın esasları ve makûs emelli yazılımlar geçen sene BT idareyicileri için en popüler üç entegre siber güvenlik eğitim modülü oldu. Ürünnam Kaspersky Endpoint Security Cloud Pro ile entegrasyonu, işletmelere BT uzmanları için ayrı eğitim programlarına ek yatırım yapmadan bütün kapsamlı eğitim alma fırsatı sunuyor.

 

Kapsamlı siber güvenlik özellikleri

Kaspersky Endpoint Security Cloud Pro, siber güvenlik altyapısını rastgele bir yerden ve makineden bulut aracılığıyla basitçe hakimiyet etmeye ve geliştirmeye destekçi olan geniş bir işlev yelpazesi kapsıyor.

Belirsiz tehditlerin önlenmesi için kök neden incelemeyi ve IoC taraması, kullanıcılara tehdit görünürlüğü, kolay araştırma vasıtaları ve tanımlanan tehlikelere otomatik cevap sağlayan müessesesel seviyede bir siber güvenlik taşıtı olarak öne çıkıyor. Bu vasıta tehdidin tüm kapsamını ve orijinlerini ortaya çıkarıyor, böylece negatif neticeler süratle giderilebiliyor.

Alıcılar, üçüncü taraf bulut hizmetleri ve uygulamaları aracılığıyla bilgi ihlalleri ve öbür siber güvenlik vakalarına dair tehlikelerden sakınmak için Cloud Discovery ’deki yasaklama eylemini kullanabiliyor. Böylece ürün müessese içindeki gölge BT kullanımını araştırma, altyapıyı hakimiyet altında yakalama ve onaylanmamış bulut hizmetlerini veya ağdaki muhakkak kullanıcıları kısıtlama ihtimali veriyor.

Bilgi Bulguyu işlevi ile işletmeler, şahsi olarak belirlenebilir bilgiler Personally Identifiable Information – PII ve ödeme bilgileriyle alakalı saklı ve alıngan bilgileri tanımlamak için evvelden ayarlanmış şablonları kullanabiliyor. Vasıta, kullanıcıların Teams, OneDrive ve SharePoint Online aracılığıyla paylaşılan bilgileri ulaşım seviyesiyle genel, müessesesel, özel ortaya çıkarmasına ve bilgi tamlığını gözetmek ve geçimlilik maksatlarını karşılamak için yanılgı düzenleme sağlamasına imkân tanıyor.

Kaspersky Kıdemli Ürün Pazarlama Müdürü Kirill Litvin, şunları söylüyor: “Dağıtık takımların yaygınlaşması sebebiyle firmalar, siber güvenlik çözümleri de dahil olmak üzere bulut tabanlı çözümlere daha fazla yöneliyor. Kaspersky Endpoint Security Cloud ile işletmeler ister bürodaki bir çalışanın bilgisayarı, ister uzaktaki bir dizüstü bilgisayar, ister hareket halinde çalışan bir uzmanın telefonu olsun, kısacası nerede olurlarsa olsun tüm uç noktaların koruma altında olduğundan emin olabilir. KOBİ ’lerin BT altyapısından mesul bir hayli BT idareyicisinin siber güvenlik alanında ilerlemek istediğine ve uzmanlıklarını geliştirmek için eğitim programlarına lüzum dinlediğine inandığımız için dahili eğitim programları da ürüne dair iyi bir katkı oldu. Kaspersky Endpoint Security Cloud Pro ’yu satın alan bir işletme iki çözümü bir arada elde ediyor: Her zaman her yerde koruma ve BT uzmanlarının uzmanlıklarının güçlü bir biçimde geliştirilmesi.”

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı