Koç Holding ve Microsoft Türkiye, Bilişim Sektörünün Gelecek Yetenekleri için Güçlerini Birleştiriyor

PAYLAŞ
Koç Holding ve Microsoft Türkiye, Bilişim Sektörünün Gelecek Yetenekleri için Güçlerini Birleştiriyor
  • 0
  • 0
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

Ctrl+ Future Programı ile Yazılım ve Bilgi Analitiği Alanlarında Özel Eğitim Alacak Gençler, Koç Topluluğu ’nda Kariyerlerine Başlama Fırsatı Bulacak 

Koç Holding ve Microsoft Türkiye, ülkemizin bilişim sektöründeki küresel rekabet eforuna katkı sağlamak ve dijital ekonomiyi desteklemek emeliyle Ctrl+ Future programını başlatıyor. Mühendislik son sınıf talebeleri ile yeni mezun mühendisler, Ctrl+ Future ile yazılım geliştirme ve bilgi analitiği alanlarında özel eğitimler alacak. Programda galibiyetli olan gençler, eğitimleri devam ederken Koç Topluluğu işletmelerinde staj imkânı bulacak.

Koç Holding, ülkemizin bilişim alanında küresel rekabet eforuna katkı sağlamak emeliyle Microsoft Türkiye ile Ctrl+ Future programını hayata geçiriyor. Programa katılan mühendislik son sınıf talebeleri ile yeni mezun mühendisler, Microsoft Türkiye ’nin programa özel geliştirdiği online eğitimlerle yazılım geliştirme veya bilgi analitiği alanlarında uzmanlaşarak proje planlama imkânına sahip olacak. Programı galibiyet ile tamamlayan katılımcılar, Koç Topluluğu işletmelerinde staj yapma fırsatı yakalayacak.   

Dijital teknolojilerin sunduğu imkânların yanı gizeme, bu imkânların ortaya çıkardığı yeni hüner setlerini ve iş kollarını yakından takip ettiklerini söyleyen Koç Holding İnsan Kaynakları Direktörü Umut Günal, “CEO ’muz Sayın Levent Çakıroğlu ’nun liderliğinde sürdürdüğümüz kültürel mutasyonumuzun en ehemmiyetli ebatlarından biri olan çevik mutasyon kapsamında, işletmelerimizi ve organizasyonlarımızı geleceğin iş yapış biçimlerine ve idare anlayışına bugünden hazırlıyor; çalışma dostlarımızın yetkinliklerini artıracak gelişim programları sağlıyoruz. Bu programların yanı gizeme, paydaşlarımızla beraber hayata geçirdiğimiz projelerle, geleceğimiz olan gençlere çağın ihtiyaçlarına uygun bir biçimde kendilerini geliştirme ve kariyer yolculuklarında gereksinim dinledikleri teçhizatları kazanma fırsatı sunuyoruz. Bu kapsamda Microsoft Türkiye iş birliğinde başlattığımız Ctrl+ Future ile ülkemizin küresel rekabet eforunu artırmayı, bilgiye dayalı dijital ekonomiyi beslemeyi, genç becerilere yazılım geliştirme ve bilgi analitiği odaklı bir hüner seti kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.

Müesseselerin yazılım geliştirme ve bilgi analitiği alanında ehemmiyetli bir iş eforu lüzumu bulunduğunu vurgulayan Günal “Ctrl+ Future programı ile müesseselerin gereksinim dinledikleri bu alanlarda gençlerimizin ekipman ve deneyim kazanmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Ülkemizin bu alandaki rekabet eforunu artıracak projemiz sayesinde doğru ve yetkin becerilere yatırım yaparak, Topluluğumuzu ikinci surat senesine hazırlayacak iş eforumuzu zenginleştirmek ve içerisinde bulunduğumuz dijital mutasyonu süratlendirmek de maksatlarımız arasında yer alıyor” ifadelerini kullandı. Zelzele faciayı sonrasında bölgede yaşayan ya da okuyan gençlerimize öncelik tanınacağını vurgulayan Günal, “Zelzeleden kendisi ya da birinci derece yakınları etkilenen gençlerimiz, programa öncelikli katılabilecek” dedi. 

Koç Holding ile yapılan iş birliğine ve programa ait görüşlerini paylaşan Microsoft Türkiye Pazarlama ve İşlemlerden Mesul Genel Müdür Dayanakçısı Münir Kundakçı ise, “Misyonumuz gereği teknolojinin her ferde ve her müesseseye katkı sağlaması için çalışıyoruz. Bu program ile yazılımcı veya bilgi analisti olmak isteyen gençlerimizi yoğun bir eğitimle istihdam edilecek seviyeye taşıyarak, kariyerlerine kaliteli bir başlangıç yapmalarına destek olmayı amaçlıyoruz” dedi. Kundakçı, laflarına şöyle devam etti: “Dijitalleşen çalışma civarı, teknoloji temelli iş modellerinin ve iş yapış şeklinin süratle büyümesine ve çeşitlenmesine de zemin hazırladı. Bu proje ile gençlerimize istihdam sağlayacak kabiliyetler kazandırırken aynı zamanda küresel arenada teknoloji sayesinde rekabet edecek sarihini de kapatmayı amaçlıyoruz. Şubat ayında yaşadığımız zelzele faciasından etkilenmiş gençlerimize öncelik vereceğimizi de andırdırmak isterim. Değişik projelerde iş birliği yapmaktan her zaman onur dinlediğimiz Koç Holding ile hayata geçirdiğimiz Ctrl+ Future programı, yazılımcı veya bilgi analisti olmak isteyen gençler için büyük bir fırsat. Bu vesileyle gençlere seslenmiş olalım: Lütfen ayağınıza gelen hiçbir eğitim fırsatını kaçırmayın! Geleceğin teknoloji liderleri arasında yer alabilmek için kendinizi dijital çağın sunduğu yetkinliklerle donatın.”

Ctrl+ Future, Koç Topluluğu işletmelerinde istihdam fırsatı sunuyor

Mayıs ayında kaptan uygulaması başlayan programa katılmak isteyen mühendislik son sınıf talebeleri ve yeni mezun mühendisler, Kockariyerim adresi üzerinden Ctrl+ Future programına müracaat yapabiliyor. Eğitim safhası takribî 2 ay sürecek programda yazılım geliştirme alanını seçen katılımcılar, ön surat ve arka surat yazılım geliştirme arasından seçimlerini yaptıktan sonra bulut teknolojilerinde yazılım geliştirme çözümleri, programlama dilleri, web geliştirme teknikleri gibi uzmanlık eğitimleri alacak. Bilgi analitiği alanını seçen katılımcılar ise bulut teknolojilerinde bilgi analitiği ve tahlil programlarını bilerek bu alanda uzmanlaşacak. Programda galibiyetli olan gençler, eğitimlerine devam ederken 10 ’dan fazla sektörde faaliyet gösteren 100 ’den fazla Koç Topluluğu işletmesinde staj yaparak deneyim kazanma kısmetine sahip olacak.  

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı