“Leica ile birlikte geliştirilen” kameralara sahip Xiaomi 13 Serisi Uluslararası Pazarlarda Satışa Sunuldu

PAYLAŞ
“Leica ile birlikte geliştirilen” kameralara sahip Xiaomi 13 Serisi Uluslararası Pazarlarda Satışa Sunuldu
  • 0
  • 0
  • 10 dakika da oku
  • +
  • -

Beynelmilel kullanıcılar ilk kere Xiaomi amiral gemisi uslu telefonlarda özgün Leica tecrübeyi ile profesyonel sınıf kamera sistemlerini tecrübeleyebilecek

Xiaomi, İspanya ’nın Barselona kentinde tertip edilen tanıtım faalliğinde en yeni amiral gemisi uslu telefonlarından oluşan Xiaomi 13 serisini beynelmilel pazarlara sunduğunu duyurdu. Görüntüleme teknolojilerinde yürütülen stratejik iş ortaklığının bir parçası olan Xiaomi ve Leica arasındaki iş birliği sayesinde işletme, Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro ile beynelmilel kullanıcılara tertemiz bir uslu telefon resimciliği tecrübeyi sunacak. Leica ile beraber planlanan ve merakla beklenen bu iki amiral gemisi model, Leica ’nın profesyonel optik lenslerinin yanı gizeme otantik Leica tecrübesini bitirmek için bir dizi gelişmiş bilgi operasyon ve yazılım özelliğine de imkân veriyor. Öteki premium özellikler arasında en yeni Snapdragon® 8 Gen 2 ve Xiaomi ’nin kendi Surge batarya idare sistemi yer alıyor ve tüm alanlarda performansın en üst düzeyde olmasını sağlıyor.

Beynelmilel Resimcilik Onur Listesinde International Photography Hall of Fame yer alan, Leica Onur Listesi Mükâfatının Leica Hall of Fame Award sahibi dünyaca ünlü bir resimci ve Leica elçisi olan Steve McCURRY, “Xiaomi 13 serisinden çok etkilendim, bence çığır açan bir gelişme” laflarıyla serinin beynelmilel piyasaya sunulmasından dinlediği coşkuyu dile getirdi. 

Tanıtım sırasında ayrıca, harikulade portre görüntüleme ve genişletilmiş resimcilik alternatifleri sunan Xiaomi 13 Lite modeli de tanıtıldı.

Leica ile beraber planlanan kamera sistemiyle ustalık düzeyinde resimcilik

Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro ’nun kamera sistemi, ekipman ve görüntü niteliğinden UI/UX tasarımına kadar her güzergahıyla, profesyonel düzeyde bir uslu telefon resimciliği tecrübeyi sunmak için Leica ile işbirliği içinde oluşturuldu. Her iki uslu telefon da Leica optik lenslere sahip üçlü kamera montajıyla donatıldı.

Xiaomi 13 Pro ’nun Leica Vario-Summicron 1.19-2.2/14-75 ASPH. kamera sistemi, 14 mm ’den 75 mm ’ye kadar odak uzunluklarına içeriyor ve ultra büyük 1 inç IMX989 sensöre sahip 23 mm geniş açılı ana kamera, 75 mm hareketli telefoto kamera ve 14 mm ultra geniş açılı kameradan oluşuyor. İlk olarak Xiaomi 12S Ultra ’da kullanılan IMX989 sensör, şimdiye kadar bir uslu telefona yerleştirilen en büyük sensör olma özelliğini taşıyor. Yüksek dinç aralığı, üstün ışık tutma özellikleri ve süratli tepkileriyle büyük sensörü, her ince ayrıntıyı ortaya çıkaran belirgin kontrast ve belirlenmiş dokulara sahip renkli görüntüler sağlıyor. DSLR düzeyinde dahili odaklama teknolojisine sahip olan uslu telefonun yeni 75 mm telefoto lensi, sansasyonel portreleri ve güzel yakın çekimleri kadraja almak için 10 cm ’den ebediye kadar harikulade bir odak aralığı elde etmek üzere hareketli bir lens tasarımı kullanıyor. Xiaomi 13 ise 0,6x ila 3,2x optik yakınlaştırma aralığına ve ayrıca 75 mm telefoto lense sahip.

Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro, hem resimcilik tutkunlarını hem de profesyonel resimcileri heyecanlandıracak çok muhtelif ayrıntılı kamera ayar alternatifleri sunuyor. Ana lens sistemi, harikulade portreler tutmak için harikulade odak uzaklığı ve alan derinliği sağlıyor. Kullanıcılar ayrıca, görüntülerin doğruluğunu gözeterek ve orta düzeyde doygunluk sunarak estetik ihtimaller sunan iki değişik resim tarzından Leica Authentic Look ve Leica Vibrant Look birini seçebiliyor. Çekici ve kullanımı kolay bir kullanıcı arayüzünün yanı gizeme Leica filtreleri, Leica filigranı ve Leica basmakalıp deklanşör sesi gibi cümbüşlü özellikler de yer alıyor. 

Xiaomi 13 Pro ve Xiaomi 13, Xiaomi Imaging Engine ile tüm Xiaomi amiral gemisi uslu telefonlar arasında en güçlü bilgi harekâta dayalı resimcilik özellikleriyle öne çıkıyor. Sadece resim sürükleme süratini artırmakla kalmıyor, aynı zamanda Xiaomi ProFocus ile aygıtların hareket halindeki belli nesnelere otomatik olarak odaklanmasını sağlayarak genel kamera tecrübesini daha da yükseltiyor.

Harikulade görüntü optimizasyonu sunan her iki uslu telefon da Pro modunda çekim parametrelerinin manuel olarak ayarlanmasına imkân tanıyor. Adobe tarafından oluşturulan 10 Bit RAW DNG Kamera ve Renk Profillerini destekleyen Xiaomi 13 Pro, profesyonellere Adobe Photoshop ve Adobe Lightroom ’da daha fazla son tertip etme uğrunu da veriyor. 

Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro video çekimi açısından da oldukça galibiyetli. Profesyonel düzeydeki videograflar için mucizevi bir vasıta olan her iki aygıt da kullanıcıların canlı renkler, apaçık kontrast oranları ve zengin ayrıntılarla “Create in Dolby Vision®” özelliğini kullanmalarına imkân tanıyor, 4K Ultra Gece Videoları sürüklüyor ve mucizevi video niteliği için HyperOIS video stabilizasyonu özelliği sunuyor. 

Snapdragon®️ 8 Gen 2 ile göz kamaştırıcı sürat + performans ve Xiaomi Surge ile üst düzey güvenilirlik + güç

Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro gücünü gelişmiş grafik harekâta özelliklerine sahip GPU performansını ve güç faydalılığını sırasıyla yüzde 42 ve yüzde 49, CPU performansı ve güç faydalılığını yüzde 37 ve yüzde 47 oranında artıran Snapdragon®️ 8 Gen 2 mobil platformundan alıyor¹. Bu yüksek performans günlük kullanımda batarya ömrünü uzatırken resim harekâta, gerçek zamanlı yapay akıl ve reyin gibi görevlerin kolayca ve süratle yerine getirilmesine imkân tanıyor.

Her iki aygıt da Qualcomm® FastConnectTM 7800 Mobil İrtibat Sistemi ile Wi-Fi 7 takviyesine sahip. Xiaomi 13 Pro ’nun öne çıkan High Band Simultaneous HBS Multi-Link teknolojisi, çoklu ve eşzamanlı 5 GHz ve 6 GHz irtibatlara imkân tanıyarak 5,8 Gbps ’ye varan ultra yüksek süratlerin yanı gizeme daha düşük gecikme süresi ve harikulade ağ kapasitesi sunuyor.2 Xiaomi 13 ise Dual Band Simultaneous DBS Multi-Link özelliğine sahip ve 3,6 Gbps ’ye varan ağ süratlerini yakalayabiliyor.2 

Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro, daha uzun bir hizmet ömrü ve yükseltilmiş bir tecrübe için Xiaomi ’nin kendi geliştirdiği Surge şarj yongasını kullanan Xiaomi Surge batarya idare sistemi ile donatıldı. Aynı güç altında azami enerji yoğunluğuna sahip 4.500mAh batarya ile donatılan Xiaomi 13, kolayca gşöhret boyu kullanım sağlıyor. Ayrıca 67W kablolu turbo şarj ve 50W kablosuz turbo şarj takviyesine sahip. Öteki yandan Xiaomi 13 Pro, 120 W HyperCharge özelliği sayesinde sadece 19 dakikada yüzde 100 şarj seviyesine erişebilen daha da büyük 4.820mAh bataryaya sahip.³

Minimalist bir tasarıma ve sınıfının en iyisi ekrana sahip premium amiral gemisi 

Hem Xiaomi 13 hem de Xiaomi 13 Pro, güçlü teknolojik maharetlerini öne çıkaran tertemiz minimalist bir tasarım stiline sahip. Siyah, Beyaz ve Flora Yeşili gibi basmakalıp ve büyüleyici renk alternatifleriyle sunulan Xiaomi 13, düz kenarlı, şık bir düz ekran tasarımına ve 2.5D kavisli arka tasarıma sahip. Hem etkileyici hem de elde yakalayışı oldukça rahat olan Xiaomi 13, %93,3 ’lük fantastik ekran-gövde oranı ve 1,61 mm ’lik ultra ince çerçevesiyle4 özellikle bu ebattaki bir aygıt için fantastik bir görüntüleme tecrübeyi sunuyor. Büyük 6,36 inç FHD+ AMOLED ekrana sahip Xiaomi 13, E6 AMOLED malzeme sayesinde içeriklerin daha düşük güç tüketimiyle birinci sınıf renk doğruluğu ve parlaklıkla görüntülenmesini sağlıyor. 

Öteki yandan Xiaomi 13 Pro, özellikle kamera moduna meselesiz bir biçimde geçiş yapabilen tek tip bir görünüm için 3D kavisli seramik gövdesiyle dikkat topluyor. Seramik Beyaz ve Seramik Siyah olmak üzere iki renkte sunulan mahsulün yakalayışı da oldukça sevinçli. 120Hz WQHD+ AMOLED ekrana sahip olan bu daha büyük 6,73 inç ekran gerçek anlamda bir mucize. Aynı E6 malzemesi sayesinde 1.200 nit bütün ekran parlaklığı ve 1.900 nit azami parlaklığa erişiyor ve TrueColor ekranıyla doğru renkleri gösteriyor. Dolby Vision®, HDR10+, HDR10, HLG ve Dolby Atmos® takviyeyi ile aygıt gerçek anlamda çekici bir görsel-işitsel tecrübe sunuyor. Her iki aygıt da IP685 toz ve suya dayanıklılık sunarak optimum koruma ve gönül rahatlığı sağlıyor.

Premium hizmetler eşlik ediyor

Xiaomi 13 Pro ve Xiaomi 13, 3 nesil Android sistem güncellemesinin yanı gizeme 5 sene süresince güvenlik düzenleme güncellemeleri alacak. Her iki aygıtın kullanıcıları ayrıca, profesyonel düzeyde kamera sistemiyle çekilen hatıraları için 2 TB ’a kadar genişletilmiş depolama alanı sağlayan Google One bulut depolama alanının yanı gizeme YouTube ve Youtube Music uygulamasına 6 ay süresince fiyatsız ulaşım sağlayan YouTube Premium fiyatsız sınama versiyonunu tecrübeleme hakkına sahip olacak. Ayrıca, Android ’in dijital araba anahtarı özelliği takviyeyi sayesinde Xiaomi 13 Pro ve Xiaomi 13, kullanıcıların arabalarının kilidini açmak, kilitlemek ve çalıştırmak için dijital araba anahtarlarını hoşlandıklarıyla paylaşmalarına imkân tanıyacak.

Xiaomi 13 Lite, çift ön kamerasıyla sosyal medya meraklıları için çok istikametlilik sunuyor 

Xiaomi 13 Lite, eşsiz selfie ’ler, hikayeler ve sahneler tutma mevzusunda istekli olan genç uslu telefon kullanıcıları için özel olarak planlandı. Çift ön kamera ve çok güzergahlı yazılım özellikleriyle donatılan aygıt, özellikle bu kullanıcıların gereksinimleri göz önünde bulundurularak planlandı. 32MP ön kamera kristal netliğinde görüntüler yakalarken, 8MP ön kamera bu portre çekimlerinde natürel görünümlü bokeh elde edilmesi için ek derinlik bilgisi alınmasına dayanakçı oluyor. Sosyal medya içerik yaratıcılarına değer katan aygıt ayrıca, karedeki şahıs sayısını usluca algılayan, görüş alanını otomatik olarak ayarlayan ve uygun biçimde yakınlaştıran veya uzaklaştıran, böylece selfie bozulmasını en aza indiren Dinç Çerçeveleme gibi kullanışlı ve cümbüşlü özelliklerin yanı gizeme Selfie yakınlaştırma, Cep aynası ve Xiaomi Selfie Glow gibi yüksek nitelikli selfie ’ler çekilmesini ve görüntülü görüşmeler yapılmasını sağlamak için planlanmış üst düzey özellikler de sunuyor. Xiaomi 13 Lite, günlük kullanımı meselesiz bir biçimde desteklemek için yüksek performanslı bir Snapdragon® 7 Gen 1 mobil platform, muhteşem bir 120Hz AMOLED ekran ve 67W süratli şarj özellikleriyle donatıldı. Tüm bunlar 7,23 mm inceliğinde ve 171 g ağırlığındaki fantastik derecede hafif bir pakette4 4.500mAh batarya ile beraber sunuluyor ve harika bir kullanım sağlıyor.

Kaynak: adamnedio.com