MentalUP'tan 2022 yılında 15 farklı ülke pazarında 5 milyon yeni kullanıcı

PAYLAŞ
MentalUP'tan 2022 yılında 15 farklı ülke pazarında 5 milyon yeni kullanıcı
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Türk Telekom ’un ortak olduğu oyunlaştırılmış eğitim platformu, evrenselde gelişiyor

Türk Telekom ’un ortak olduğu oyunlaştırılmış eğitim platformu MentalUP, hizmetlerini yeni pazarlara sunmaya devam ediyor. Türkiye ’nin ve dünyanın en galibiyetli eğitim teşebbüsleri arasında gösterilen MentalUP, 2022 senesinde 15 değişik pazarda 5 milyon yeni kullanıcı edinirken, ürün portföyüne çocuklar için aktüel aktiflik ve müsabakaların bulunduğu ‘Event Center ’ adlı yeni bir modül ilave etti.

Türkiye ’nin dijital mutasyonunun lideri Türk Telekom, dijital eğitim platformlarıyla ailelerin, hocaların ve talebelerin seçimi olmaya devam ediyor. Türk Telekom ’un müessesesel teşebbüs anaparası işletmeyi TT Ventures ile ortağı olduğu MentalUP, hizmet verdiği ülkelere yenilerini ilave ederek, 2022 senesinde de çocukların eğlenirken bilmesine katkıda bulundu. 

MentalUP, dünyanın dört bir yanında hizmetlerini sürdürüyor

TT Ventures Genel Müdürü Muhammed Özhan; “Oyunlaştırılmış eğitim platformu MentalUP ’ın dünya genelindeki kullanıcı rakamı günden güne çoğalıyor. MentalUP, 2022 senesinde aralarında Amerika Birleşik Devletleri Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Kanada, İngiltere gibi ülkelerin de bulunduğu 15 değişik ülke pazarında 5 milyon yeni kullanıcıya hizmet vermeye başladı. Türk Telekom ’un 2016 ’da KAPTAN programıyla desteklediği ve ardından TT Ventures ile ortak olduğu teşebbüsün, eğitim alanında fark yaratan çalışmalarına destek olmaktan onur dinliyoruz” dedi.   

MentalUP Kurucu Ortağı Emre Özgündüz; “MentalUP olarak, 2022 ’de iç pazarda kendi yaş kategorisinde en çok kullanıcıya sahip uygulamalardan biri olduk. Türkiye özelindeki tecrübelerimizi evrensel pazarlara açmak emeliyle 2022 senesinde değişik pazarlarda sihrime çalışmalarına ağırlık verdik. Bu yönde, dünya genelinde 5 milyon yeni kullanıcı kazanarak toplamda 15 milyon kullanıcıya eriştik. Niyetimiz, 2023 seneyi sonunda Afrika ve Orta Avrupa ülke pazarlarında da göstereceğimiz gelişmeyle beraber toplam 30 milyon kullanıcıya erişmek” dedi.

MentalUP ’tan ‘Event Center ’ modülü

4-13 yaş arası çocukların dikkat, hafıza gibi akılsal marifetlerini geliştiren Türkiye ’nin ilk oyunlaştırılmış eğitim platformu MentalUP, içerisinde 150 ’den fazla oyunlaştırılmış beyin egzersizi ve animasyon tabanlı 210 ’u aşkın fitness egzersizi bulunan ‘Event Center ’ ismi verdiği yeni bir modülü kullanıcıların hizmetine sundu.  Çocuklar, aktüel ve süreli aktiflik ve müsabakaların yer aldığı ‘Event Center ’ üzerinden bilerek cümbüşlü zaman geçirirken birbirleriyle müsabaka imkânı buldu. ‘Event Center ’ bünyesindeki aktifliklere şu ana kadar toplamda 500.000 ’den fazla çocuk katılım gösterdi.

Amerika Birleşik Devletleri özelinde Apple App Store platformunda 6-8 Yaş Çocuk Kategorisi ’nde en çok indirilen 10 uygulamadan biri olan MentalUP, ‘MentalUP Fitness For Kids ’ projesiyle TÜBİTAK ve Gençlik ve Spor Bakanlığı ’nın spor alanındaki teknolojileri teşvik etmek emeliyle başlattığı ‘BiGG Spor Mükâfatları ’ sıralamasında ilk 10 proje arasında yer aldı.

 

Kaynak: adamnedio.com