Merakla beklenen Nothing Phone (2) artık Türkiye'de

PAYLAŞ
Merakla beklenen Nothing Phone (2) artık Türkiye'de
  • 0
  • 0
  • 7 dakika da oku
  • +
  • -

Nothine Phone 2, Evofone garantisiyle Türkiye ’de satışa çıktı. Oldukça alkış toplayan ilk modelinin ardından orijinal tasarımını gözeterek geliştirilen Phone 2 ’nin satış maliyeti 36.999 TL. 512 GB hafıza ve 12 GB RAM ’e sahip aygıta harcayıcılar Evofone.com internet sitesi üzerinden erişebiliyor.

Tüm dünyada mahsullerinin tasarımlarıyla dikkat toplayan Londra merkezli evrensel teknoloji markası Nothing ’in yeni uslu telefon modeli Nothing Phone 2, Evofone distribütörlüğünde Türkiye ’de satışa çıktı. İlk modeli olan Phone 1 ile oldukça dikkat toplayan markanın son amiral gemisi Phone 2, Evofone internet sitesi üzerinden satın alınabilecek.

Yeni Glyph Arayüzü ile Phone 2 çok daha farklı

Türkiye ’de şu an yalnızca siyah renk alternatifiyle satışa sunulan Nothing Phone 2, orijinal tasarımını gözeten yeniliklerle geliyor. Arka suratında eşsiz ışık tasarımlarıyla piyasaya sunulan Phone 2, Yeni Glyph Arayüzü sayesinde her bağlantı ve bildirim cinsi için farklı ışık ve ses dizileri soyulmasına olanak tanıyor. Bu özelliği ile kullanıcısına “kiminle bağlantı halinde olduğu” bilgisini farklı bir değişle veren Phone 2, aynı zamanda bayağılaşan uslu telefon dünyasına gizeme dışı tasarımıyla da imzasını atıyor.

Glyph Arayüzü sayesinde 33 ayrı ayarlanabilir bölgeye sahip olan Phone 2 ile harcayıcılar, farklı ışık ve ses kombinasyonları yaparak kendi ritimlerini oluşturabileceği kayıtlar da tertip edebiliyor. Ayrıca bu uygulama ile bildirimlerin yanı gizeme telefonun şarj gidişatı ve daha bir hayli özellik hem cümbüşlü bir biçimde hem de basitçe takip edilebiliyor.

Akıcı bir ekran tecrübeyi 

Arka suratındaki eşsiz tasarımının yanı gizeme Phone 2 ’nin ön suratı 6,7 inç elastik OLED ekran ve Gorilla Glass gözetmesiyle geliyor. 120Hz adaptif ekran yenileme sürati ve 240Hz dokunsal dokunmatik motorlar ile akıcı bir ekran tecrübeyi sunuluyor. Ekran parlaklığı mevzusunda da Phone 2, dış mekan parlaklığı olarak 1000 nits ve HDR azami piksel parlaklığı olarak da 1600 nits ’e sahip.

Hem arka hem de ön kamerada iyi bir çekim ve video performansı

Kamera diziliminde de sade ama nitelikli neticelere umursayan Nothing, Phone 2 ’nin ön suratında bir, arka suratında ise çift kamera dizilimi kullandı. 50 MP çözünürlüğü bulunan ve Sony IMX980 sensörünü kullanan telefonun ana kamerası, “Gece Modu”nun yanı gizeme ƒ/1.88 diyafram sarihliği ile karanlık civarlarda bile detayları tutmaya imkân tanıyor. 1/1.56 inç sensör ebadı, OIS ve EIS görüntü değişmezleme, 24 mm odaklanma özellikleriyle gelen Phone 2 ’nin kamera özelliklerinde ise şunlar bulunuyor: Portre Modu, Gece Modu, Hareketli Resim, Süper Çözünürlüklü Yakınlaştırma, Merceksi filtre, AI Sahne İdrak Etme, Panorama, Panorama Gece modu ve Belge modu.

Phone 2 ’nin geniş açı kamerasında ise Samsung ’un JN1 sensörü kullanırken bu lens, 4 cm ’ye kadar makro, 114 derecelik görüş açısı ile de geniş çekimler yapmanıza imkân sağlıyor. EIS görüntü değişmezleme, Gelişmiş HDR, Gece Modu, Hareketli Resim, Merceksi filtre ve AI Sahne İdrak Etme özellikleri de Phone 2 ’nin Geniş Açı kamerasında bulunan özelliklerden. 

Phone 2 ’nin HDR yardımlı 1080p ve 30 fps videolar çekilmesini sağlayan ön kamerasında ise 32 MP çözünürlük, Sony OMX615 sensör ve ƒ/2,45 diyafram sarihliği bulunuyor.

4K video performansı

Video mevzusunda da kullanıcısına iyi bir performans sunan Phone 2 ’nin 4K ’lık kayıt özelliği var. 30 veya 60 fps ’de canlı HDR özelliği bulunan makine; Ağır Çekim 480 fps, Gece modu 1080pat30fps, Eylem Modu, OIS ve EIS Görüntü Değişmezleme ve Zaman Sıçrama 4K uygulamaları sunuyor.

Phone 2 ile Nothing OS 2.0 karşınızda!

Uslu telefon kullanımında dikkat dağıtan unsurları eksiltme ve daha şuurlu kullanımı teşvik etme hevesiyle yaşama geçirilen Nothing OS, bir yandan Nothing ’in tasarım estetiğini bünyesinde barındırırken bir yandan da takviyeci programa sabreden süratli ve meselesiz bir kullanıcı tecrübeyi sunuyor. Ana ekran ve kilit ekranı takviyeci programı widgetlarla yine planlanan Nothing OS 2.0 ile kullanıcılar, uygulamalarını açmak zorunda kalmadan telefonun temel işlevlerini ulaşabilecekler. Nothing OS 2.0, kullanıcılara yeni klasör kumpasları ve fotoğraflı kapaklar sunarken ızgara tasarımını, widget ebadını ve renk temalarını özelleştirme yetkisi de veriyor. 

Android aktüelleme teminatı

3 senelik Android aktüelleme ve 2 ayda bir 4 senelik güvenlik yama yazılım dayanağı sunulan Nothing Phone 2 ’de parmak izi ve surat tanıma özellikleri bulunuyor. Telefonun bu güvenlik özellikleri, ayrıca maske gibi surat kaplamalarıyla da geçim sağlanıyor.

Tüm eşsiz tasarım ve kullanışlı arayüzünün yanı gizeme Phone 2, eforunu Qualcomm® Snapdragon™ 8+ Gen1 yonga setinden alıyor. Ayrıca makinede 4nm TMSC yapım mimarisi bulunuyor. Adreno 730 grafik ünitesine sahip Phone 2 ’de 2. nesil HTP V69 4xHVX operasyoncu var. 12 GB RAM ’e sahip Phone 2, 512 GB ’lık hafıza alternatifiyle Türkiye ’ye geliyor.

Uzun süreli pil kullanımı ve süratli şarj özelliği

Pil olarak 4700 mAh batarya ebadı bulunan Phone 2, 45W PPS kablolu şarj ile 55 dakikada bütün dolum sağlıyor. Aynı biçimde çift şarjlı 15W Qi kablosuz şarj ile Phone 2 ’nin şarjını 130 dakikada doldurmak da olası. Makinede tüm bunlara ek 5W takviyeyi de bulunuyor. Bu sayede kullanıcılar, kulaklık veya muhtelif aksesuarlarına da efor sağlayabiliyor.

Öne çıkan değişik ayrıntı da sürdürülebilirliğe verilen ehemmiyet

Tüm performans ve değişik özelliklerinin yanı gizeme tasarımıyla dikkat toplayan Phone 2 ’nin öne çıkan değişik bir unsuru da markanın yapımdan ambalajlamaya kadar tüm safhalarda sürdürülebilirliğe verdiği ehemmiyet oldu. Geri dönüştürülmüş malzemelere, yenilenebilir enerjiye, ambalaja ve uzun ömre odaklanarak planlanan Phone 2 piyasada en sürdürülebilir uslu telefonlardan biri olarak öne çıkıyor. 

Misalin atık depolama sahası olmadan asıllaştırılan yapım – kurulum sürecinde hiçbir atık çöp depolama sahasına sevk edilmiyor. Tüm yapım safhaları yenilenebilir enerji kaynaklarıyla destekleniyorken hem son kurulum kuruluşu hem de geri dönüştürülmüş alüminyum yapım kuruluşları yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanarak etrafa arkadaş bir yaklaşım sergiliyor. 5 KİLOGRAM ’lık bir CO2 azaltımı elde eden Phone 2 ’de yüzde 100 geri dönüştürülmüş alüminyum orta çerçeve, düğmeler ve SIM tepsisi ucu bulunuyor. Ayrıca:

Plastik parçaların yüzde 80 ’i geri dönüştürülmüş ve biyolojik bazlı malzemelerden yapıldı. 9 devre kartında yüzde 100 geri dönüştürülmüş kalay, Ana kartta yüzde 100 geri dönüştürülmüş bakır folyolar, 28 çelik mühürleme parçasının tamamında yüzde 90 ’ın üzerinde geri dönüştürülmüş çelik kullanıldı. FSC MIX sertifikalı The Forest Stewardship Council yüzde 60 ’ın üzerinde geri dönüştürülmüş elyaf kapsayan plastik kapsamayan ambalaja sahip.

512 GB ’lık modelinin satış maliyeti 36.999 TL

Siyah renk alternatifiyle ve Evofone garantisiyle Türkiye ’ye gelen Nothing Phone 2, şimdi 512 GB ’lık modeli ile 36.999 TL yafta maliyeti ile Evofone sitesinden ve tüm yetkili teknoloji marketlerinin web sitelerinden satışa çıktı.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı