Miçotakis: Türkiye bir gece ansızın acı gerçeğin içine düşebilir

PAYLAŞ
Miçotakis: Türkiye bir gece ansızın acı gerçeğin içine düşebilir
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye’nin “provokasyon deliliği” içinde olduğunu iddia ederek, “Bir gece ansızın geleceklerini bağıranlar, bir gece uyanıp ansızın acı hakikatin içine düşebilir” dedi.

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Gümülcine Konser Salonu’nda tertip edilen partisinin faalliğinde yaptığı konuşmada Türkiye’ye iletiler gönderdi.

Kiryakos Miçotakis, Türkiye’nin “provokasyon deliliği” içinde hareket ettiğini ileri sürerek, “Ancak Ankara sesini yükselttikçe, sonunda beynelmilel yalıtıma daha fazla gömülecektir. Hiç kimse, hiç kimse tarihi yine yazamaz ya da coğrafyayı yine çizemez” dedi.

“Lozan Antlaşması’na sadık kalıyoruz”

Miçotakis, ülkesinin “saldırganlığa” karşı çıktığını, beynelmilel hukuka ve Lozan Barış Antlaşması’na “sadık” kaldığını korundu.

Tehditlere karşı “kapalı” olduklarını belirten Miçotakis, “Ancak onları her zaman bereketli temaslara sarih yakalıyoruz. Başka bir deyişle, biz barış, mesullük ve meşruiyet için bir eforuz ve öyle kalacağız” ifadelerini kullandı.

“Manasız olanla diyalog olmaz”

Miçotakis, “Diyaloğa her zaman hazır olduklarını, manasız olanla diyalog olmayacağını” belirterek, “Bir gece ansızın geleceklerini bağırdıkları sürece, yalnızca bir gece uyanıp aniden sert hakikatliğe inebileceklerini düşünmelidirler” diye konuştu.

Miçotakis, “milli ve Avrupa hudutlarını” korunmaya devam edeceklerini söyledi.