MSP'ler İçin 4 Ticari Büyüme Fırsatı

PAYLAŞ
MSP'ler İçin 4 Ticari Büyüme Fırsatı
  • 0
  • 0
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

İdarenen hizmet sağlayıcı MSP sektörü genişlemeye devam ediyor ve bu trendin devam etmesi ön görülüyor. Sakinliğin göründüğü mevcut ekonomik gidişatlarda dahi, MSP ’lere olan arz çoğalmaya devam ederken bu vaziyet sihrime fırsatlarını birliktesi getiriyor. WatchGuard ’ın, 2023 ve Sonrasında MSP ’ler için En İyi Sihrime Fırsatları adlı web seminerine katılanların %58 ’inin siber güvenlik tüketmelerinin ileriye dönük olarak sürdürüleceğine inanması bu fikri destekliyor. Tümleşik siber güvenlik alanında küresel bir lider olan WatchGuard, MSP ’ler için 4 ticari sihrime fırsatını paylaşıyor. 

 

MSP ’ler işlerini geliştirmek ve değişikleştirmek için her gün bir hayli fırsatla karşı karşıya kalıyor. Alıcı gereksinimleri büyüdükçe iş hizmetlerini genişletme ihtimali de çoğalıyor. Alıcılarla şahsileştirilmiş bir seviyede irtibat kurmanın ne kadar ehemmiyetli olduğunu bilen MSP ’ler, aynı zamanda alıcılarına sunduğu vaadin bir karşılığını almak istiyor. İyi bir teknolojik alt yapı, alıcı gereksinimlerini karşılamak veya MSP ’nin gelişmesini sağlamak için her zaman yeterli değil. Bu sebeple, MSP ’lerin yatırımlarını had safhaya çıkarmak ve bütün hizmet sunmaya erişmek için satıcılar ve öteki sağlayıcılarla bedelli ortaklıklar kurması gerekiyor. Tümleşik siber güvenlik alanında küresel bir lider olan WatchGuard, MSP ’ler için 4 ticari sihrime fırsatını paylaşıyor. 

 

1. İdarenen hizmetlere fark yaratacak unsurlar ilave edin. MSP ’lere müteveccih mevcut arz ve bu sektöre yeni işletmelerin girişi göz önüne alındığında, rekabet sarihçe en ehemmiyetli güçlüklerden biri. Önerinizi değişikleştirmenin en iyi yolu, yüksek seviyede alıcı memnuniyeti oluşturmak ve fantastik nitelikte hizmet sunmak. Pozitif geri bildirimler, sadece alıcıyı elde yakalamak ve geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda yeni işleri sürükleyen emin bir marka oluşturmaya fırsat tanır. Alıcıları memnun etkenin bir yolu, temennilerini karşılayan ve aşan yeni teknolojilere yatırım yapmaktır. XDR, üstün güvenlik, daha fazla faydalılık ve derinlemesine korunma sağlayarak MSP ’leri daha bereketli ve aynı zamanda daha uygun maliyetli hale getirdiği için bunun en iyi misalidir.

 

2. MSP iş gelişmesini desteklemek için otomatikleştirin. WatchGuard iş ortaklarının %60 ’ı, idarenen hizmetler sektörünün önümüzdeki iki sene içinde gelişmeyi süratlendireceğine inanıyor. Buna katlanarak, MSP ’lerin harekâtlarını kumpasa sokmak, hizmet niteliklerini iyileştirmek ve alıcı memnuniyetini artırmak için otomasyon uygulamaları gerekiyor. Yama uygulama, yedekleme, izleme ve raporlama gibi tekrarlanan görevleri otomatikleştirerek, MSP ’ler zamanlarının bir kısmından tasarruf edebilir ve daha karışık görevlere odaklanabilir. Bu, insan yanılgısını eksilterek meblağlılığı artırır. Otomasyon ve suni zekâ, kaynak ilave etmek zorunda kalmadan daha fazla alıcıyı ve karışık projeleri idaremenize izin vererek MSP işini ölçeklendirme üzerinde bir tesire sahiptir. Bu cins eylemler ne kadar otomatikleştirilebilirse, iş karlılığı üzerindeki doğrudan tesir o kadar büyük olacaktır. 

 

3. Yeni alternatifler satın almadan evvel mevcut çözümleri bütün potansiyeliyle kullanın. MSP ’ler gayretlerini, onlar için karlı bir ana yatırım alanı olan yeni güvenlik hizmetlerini genişletmeye tüketiyor. Ancak bütçelerin de gitgide daralması MSP ’lerin kullandığı taşıt setinin bereketli kalmalarını sağlaması gerektiği anlamına geliyor. MSP ’lerin azami kârı elde etmek için güvenlik taşıtlarına entegre ettikleri çözümlerden neler alabilecekleri mevzusunda bütün olarak bilgilendirilmeleri gerekir. Misalin WatchGuard ’ın Zero-Trust Uygulama Hizmeti, EPDR ve EDR mahsulleri için lisansa dahildir ve neredeyse idarenen bir hizmet olarak işlev görür. Bu, MSP ’ler için alıcılarının ağlarını gözetmelerine dayanakçı olabilecek avantajlar sunmanın yanı gizeme öteki çözüm cinslerine göre daha uygun maliyetlidir. Eş biçimde, MSP ’lerin operasyonel vasıtalarının satıcıların çözümleriyle geçimli olması da ehemmiyetlidir. Aksi takdirde, şirket kârlılığına hasar veren bereketsizlikler yaratma tehlikeyi vardır.

 

4. Bir öneri programıyla yeni alıcılar çekin. Mevcut alıcıları gözetmek çok ehemmiyetli olsa da gelişmek için yeni alıcılar sürüklemeye devam etkeniz gerekiyor. Yeni alıcılar için en iyi kaynaklardan biri bir öneri programı oluşturmaktır. Manipülasyonlar uygun maliyetlidir ve yeni alıcılar kazanmanın güçlü bir yoludur. Bu sebeple mevcut alıcılara, hizmetinizi tanıdıkları şahıslara önermeleri için teşvikler sunmak iyi bir fikirdir. B2B karar müşterilerinin %84 ’ü satın alma sürecini bir manipülasyon yoluyla başlatıyor ve ayrıca manipülasyonları olan B2B işletmeleri, satışları %69 daha süratli kapatıyor.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı