Murat Germen ile Kent, Teknoloji ve Bellek

PAYLAŞ
Murat Germen ile Kent, Teknoloji ve Bellek
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

 

 

Modern sanatçı Murat Germen, Kent, Teknoloji ve Hafıza isimli sohbette müze ziyaretçileriyle toplanıyor. Sanat alanında kent kavramı, şekil ve anlam ilişkiselliğinde değişik okumalar ve bakış açıları sunacak sohbette, Germen ’in yapım sürecine dair paylaşımları üzerinden kent kavramının izi sürülüyor. Katılımcılar, sanatçının resimlerini nasıl dönüştürdüğünü ve görüntülerle oluşturduğu yerleştirmelerin şekil ve anlatımlarını nasıl açıkladığını keşfediyor.

Sanat dolu bir gün: Sizin Perşembeniz 

İstanbul Çağdaş, “Sizin Perşembeniz” isimli fiyatsız müze günlerini Paribu desteğine reelleştiriyor. Müze, her perşembe saat 10.00-18.00 arasında fiyatsız olarak kapılarını tüm ziyaretçilere açıyor. Ziyaretçiler, İstanbul Çağdaş ’deki tüm sergileri fiyatsız olarak dolaşıp ayda bir defa reelleştirilecek sanatçı atölyeleri, faallik ve film gösterimlerine katılabiliyor.

“Sizin Perşembeniz” Sanatçı Buluşmaları, sanatçıların yaratım süreçlerini ve sanatsal tecrübelerini katılımcılarla paylaştıkları atölye çalışmaları ve kısa sohbetleri kapsıyor. Bu aktifliklerle ziyaretçilerini müzeyi, sanat eserlerini ve sanatsal yapım süreçlerini keşfetmeye davet eden İstanbul Çağdaş, aynı zamanda sanatçılarla beraber üretmenin kazandıracağı zengin tecrübeye kapı aralıyor.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı