Nebati: Asgari ücretliye, memura, emekliye ne verilse haklarıdır; fakir fukaraya vermek bereket getirir.

PAYLAŞ
Nebati: Asgari ücretliye, memura, emekliye ne verilse haklarıdır; fakir fukaraya vermek bereket getirir.
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Nebati: Asgari ücretliye, memura, emekliye ne verilse haklarıdır; fakir fukaraya vermek bereket getirir. ( fakir fukara olduğumuzu da ağzıyla itiraf etti. Yine mi gol değil?! )

Nebati: Asgari ücretliye, memura, emekliye ne verilse haklarıdır; fakir fukaraya vermek bereket getirir

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’den itiraf kalitesinde bir açıklama geldi. “Minimum fiyatlıya da, memura da, emekliye de ne verilse haklarıdır” diyen Nebati, laflarının devamında hem bu kesimlerin fukaralığını kabul ederek hem de vatandaşın hakkına ‘sadaka’ muamelesi yaparak, “Fakire, fukaraya vermek bereket getirir” dedi.

Nebati, Nasıl Bir Ekonomi gazetesinden Vahap Munyar, Hakan Güldağ ve Servet Yıldırım’a konuştu. Nebati ile yaptıkları sohbeti köşe yazısında aktaran Vahap Munyar, AKP’li Bakan’ın “Yurttaş enflasyonda ‘baz tesiri’ne değil, cebine bakar. Matematiksel düşüş göreceğiz ama sezilecek gerileme de olacak” ifadelerini kullandığını yazdı.

Konuşmasında yeni seneyle beraber yapılacak fiyat zamları hakkında da açıklamalarda bulunan Nebati, minimum fiyatlıyı, memuru ve emekliyi ‘fukara fakir’ olarak nitelendirdi; bunlara verilecek zamma ‘sadaka muamelesi’ yaptı.

Nebati, şu ifadeleri kullandı: “Minimum fiyatlıya da, memura da, emekliye de ne verilse haklarıdır. Dar kazançlıya, fukara muhtaca vermek bereket getirir.”

Laflarının devamında minimum fiyat zammı hakkında sayı vermeyen Nebati, “Minimum fiyatın enflasyonu fazla tetiklemesine yol kalemtıraş bir adım da atılmasa iyi olur” dedi.

Nebati’nin değişik açıklamalarından kimileri ise şöyle:

– İhracatçılar döviz kurundan boşuna şikayet etmesinler. Optimal noktanın çok uzağında değil. Dövizdeki çoğalış, benim enflasyon tasarımı bozar.

– Konut sektörünü canlandırmaya dönük “asıl mortgage” hazırlıklarımız var. Kredi vadesi 15 sene olabilir. Konut kıymetine göre kademeli bir faiz modeli olacak.

– Net döviz rezervimiz 25 milyar dolar. Rusya’dan döviz küçük küçük geliyor. Gelen turist bankalarımızda hesap açıyor.

Fakir fukaralar sizi 😛