Nefes kesen Türk Telekom GAMEON VALORANT Turnuvası'nda şampiyon HOWL Espor

PAYLAŞ
Nefes kesen Türk Telekom GAMEON VALORANT Turnuvası'nda şampiyon HOWL Espor
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Türk Telekom ’un, reyin ekosistemini internet ve muhtelif fırsatlarla kuvvetlendiren markası GAMEON ’un tertip ettiği GAMEON VALORANT Turnuvası, 16 Eylül Cumartesi günü hakikatleştirilen ‘Büyük Final ’ ile son buldu. 250 ekibin birbirinden coşkulu karşılaşmalarına sahne olan turnuvanın finalinde Galatasaray Espor ’u 3-1 mağlup eden HOWL Espor şampiyon oldu.

 Türkiye ’de oyunun ve oyuncunun lüzum dinlediği teknolojinin sahibi Türk Telekom GAMEON, yenilikleriyle reyin ekosistemine katkı sağlamaya devam ediyor. GAMEON tarafından tertip edilen GAMEON VALORANT Turnuvası büyük alaka topladı. 1500 ’den fazla oyucunun müracaat ettiği turnuvada sarih elemelerle beraber toplam 250 ekip kıyasıya gayret etti. İki sarih elemeden geçen ekipler grup evresine yükseldi. Galatasaray Espor, 2L8, HOWL Espor ve Ranked Demons ekipleri grup safhalarında rakiplerini geride vazgeçerek yarı finale kalmaya hak kazandı. Yarı finalde rakipleri 2L8 ve Ranked Demons ’u yenen Galatasaray Espor ile HOWL Espor, ESA Espor Arena ’da fiziki olarak tertip edilen ‘Büyük Final ’de karşı karşıya geldi. Kıran kırana geçen yarışmada Galatasaray Espor ’u 3-1 mağlup eden HOWL Espor, şampiyonluğa erişti. ESA Espor Arena ’da oynanan çekişmeli gayreti yerinde takip eden suratlarca oyunsever büyük coşku yaşadı. 

 

Turnuva coşkuyu sahnenin dışına taştı

GAMEON VALORANT Turnuvası ’nın büyük finalinde hakikatleştirilen birbirinden özel faallikler oyunseverlerin seyir zevkini katladı. Fire Flux Espor ekibinin oyuncusu Wo0t ile 1v1 turnuva fırsatıyla eşsiz bir tecrübe yaşayan katılımcılar, sürpriz armağanlar ve daha bir hayli etkinlikle gün boyu neşeli süre geçirdi. Turnuvada derece elde eden ekipler toplam 200 bin TL mükâfatın sahibi oldu. İmza attığı işlerle Türkiye ’deki reyin ekosistemine ve oyunculara büyük değer katan GAMEON, oyuncuları ve oyunseverleri yeni turnuvalarda bir araya getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. 

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı