NVIDIA Studio Birbirinden Yaratıcı 4 Sanatçıyı Ağırlıyor!

PAYLAŞ
NVIDIA Studio Birbirinden Yaratıcı 4 Sanatçıyı Ağırlıyor!
  • 0
  • 0
  • 6 dakika da oku
  • +
  • -

3D sanatçısı Dan “Greenskull” Hammill ’in yapıtıyla, reyin tasarımcıları için sınırsız ihtimaller yaratan Canvas ’ta içeriklerin oluşturulma sürecine tanık oluyoruz. İlk olarak CES ’te tanıtılan tertemiz bir NVIDIA Canvas 1.4 aktüellemesinin ardından sanatçı, NVIDIA Studio‘da derinlemesine bir tahlil yapıyor. Aktüelleme, yeni bir Panorama modu kapsıyor. 3D sanatçısı ve suni zihin meraklısı Dan “Greenskull” Hammill, Canvas ’ta GeForce RTX 4090 GPU ile süratlendirilen dijital bir kalemin birkaç değişiyle ustaca bir manzara yaratabiliyor.

Panorama modu, üç ebatlı iş akışları için 4K eş dikdörtgen manzaraların oluşturulmasına imkân tanıyor. Böylece grafik tasarımcıların yararlı iterasyonlar için iş akışlarına Canvas AI tarafından oluşturulan görüntüleri uygulamalarına ihtimal sunuyor. Greenskull, GeForce RTX 4090 GPU ’su sayesinde yapıtını, Unreal Engine 5 içindeki bir video oyununa dahil ederek birkaç dakika içinde detaylı bir biçimde iyileştirmeyi muvaffak oluyor. 

Sınırsız bir dünyayı tecrübelemek isteyen NVIDIA ve GeForce RTX GPU sahipleri Canvas beta ’yı fiyatsız olarak indirebiliyor!

Blender Aktüellemesiyle Daha Kolay ve Süratli İş Akışı

NVIDIA ’nın sanatçıların yaratım süreçlerini kolaylaştırmasından bahsederken yeni Blender aktüellemesine değinmeden geçemeyiz! Dünyanın en popüler üç ebatlı içerik oluşturma programı olan Blender ’ı ve NVIDIA OptiX ışın izleme motoruyla Open Shading Language OSL gölgelendiricileri destekleyen ana versiyon 3.5 aktüellemesi geldi. AuraProds olarak da öğrenilen muhteşem sanatçı Pablo Reche Beltrán, Jurassic Park ’tan esin alan kısa filmini Blender ’da yaratma sürecini paylaşmak için NVIDIA Stüdyosuna davetli oldu. 

3D sanatçısı Pablo Reche Beltrán, yapıtlarını yaşama geçirmek için Blender ’a müracaat etiyor. Beltrán, genç kuzenlerinin çizimlerini üç ebatlı yapıtlar haline getirmek evvel Jurassic Park filminden esin alıyor, daha sonraysa GeForce RTX 4080 GPU destekli Blender ’ı ve RTX süratlendirmeli suni zihin özelliklerini kullanarak coşku verici kısa filmini oluşturuyor.

Yeni Blender 3.5 aktüellemesi artık 3D sanatçılarının Cycles ’ta gölgelendiricileri kullanmasına ve bunları bir NVIDIA RTX GPU ’da işlemesine izin vererek faydalılığı büyük miktarda artırıyor. Bununla beraber, OSL kullanan sahneleri evvelkinden 36 kat daha süratli işliyor. Evvelden, böyle bir iş akışı sadece CPU operasyona ile hudutluydu. Aktüelleme hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz. 

Omniverse Düşü

NVIDIA ’yla yaratıcı süreçlerini kolaylaştıran 3D sanatçıların rakamı azımsanayamayacak kadar çok! Adobe Substance ’ın üç ebatlı sanat ve geliştirme takımı Omniverse USD Composer ’ı daha önceki ismiyle Create kullanarak animasyonlu Wes MCdermott End of Summer ’ı oluşturmak için iş birliği yapma sürecini bizlerle paylaşıyor. Bu süreçteyse eşsiz yaratımlarını birleştirmek için iş akışlarını kolaylaştıran ve süratlendiren GeForce RTX GPU ’larını kullanıyor. 

Buna ek olarak, NVIDIA ’nın metaverse uygulamaları oluşturma ve çalıştırma platformu, sadece bir ses dosyasıyla asılcı surat animasyonları oluşturabilen Omniverse Audio2Face uygulamasına yapılan bir aktüellemeyle yenileniyor. Aktüelleme, reyin geliştiricilerin ve acemi içerik oluşturucuların bilgi merkezindeki muhtelif kullanıcılardan gelen çok rakamda ses dosyasını işlemesine imkân tanıyan yeni modu ve REST API dahil olmak üzere nitelik ve performansta ehemmiyetli yükseltmeleri de birliktesi getiriyor.

Aynı zamanda, NVIDIA Omniverse aktüellenmiş Unreal Engine Connector, sarih beta Unity Connector ve yeni SimReady varlıklarıyla daha da genişliyor.

Suni Zihin Dayanağı Fark Yaratıyor!

Suni zihin destekli teknoloji artık yalnızca sahip olunması hoş bir özellik değil, içerik oluşturucular için ehemmiyetli bir taşıt olarak görülüyor. RTX 4080 GPU sadece Blender ’da değil sanatçıların kullandığı öteki uygulamalarda da yaratım süreçlerini hem kolaylaştırıyor hem de süratlendiriyor. Patrick Stirling, Blackmagic Design ’in DaVinci Resolve yazılımındaki ve RTX 4080 GPU ’daki AI destekli Magic Mask özelliğini, varlıkları daha dokulu ve kolaylaştırılmış versiyonlarıyla değiştiren özel bir efekt oluşturmak için kullanan becerili bir video editörü olarak tanımlıyor. 

Stirling, DaVinci Resolve gibi ortak yaratıcı uygulamalarda özel RTX süratlendirmeli avantajlar sunan NVIDIA Studio platformu sayesinde, özel efektini doğru biçimde elde etmek için asıl zamanlı olarak tertip etmeler yapabiliyor. 

Stirling, evvelki jenerasyona göre AI performansında 2 kata kadar çoğalış sağlayan GeForce RTX 4080 GPU ile donatılmış ilk özel bilgisayarını kuruyor ve bir sahnedeki nesnelerin ve bireylerin süratli bir biçimde seçilmesini sağlayan suni zihin destekli Büyülü Maske özelliğinden yararlanıyor. Bu, Stirling ’in yaratıcı bir akışı daha kolay sürdürmesini ve karışık efektler üzerinde güvenle çalışmasını sağlıyor. RTX 4080 GPU ’nun ikili AV1 video kodlayıcıları da dışa aktarma zamanını yarıya indirerek tüm süreci daha yararlı hale getiriyor.

NVIDIA Studio ’da Müjdeler Bitmiyor!

NVIDIA Studio Sürücüsü, Google Chrome ve Microsoft Edge tarayıcıları aracılığıyla rastgele bir videonun niteliğini artırmak için suni aklı kullanan ve GeForce RTX 40 ve 30 Acelesi GPU ’lar için mevcut olan popüler RTX Video Süper Çözünürlük özelliği için destek ilave ediyor. Aynı zamanda yeni NVIDIA RTX GPU ’ları profesyonel içerik üreticileri kuvvetlendiriyor. İsme Lovelace mimarisi tarafından desteklenen yeni NVIDIA RTX GPU ’lar, suni zihin, tasarım ve endüstriyel metaverse arzlarını karşılamak için yeni nesil dizüstü ve masaüstü iş istasyonlarında performans sağlıyor.

Sanatçıların yaratım süreçleri hakkında daha aşırısını bilmek için In The NVIDIA Studio ’nun blogunu ziyaret edebilirsiniz

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı