NVIDIA Studio'nun Bu Haftaki Misafirleri Hayal Gücünün Sınırlarını Zorlayan İki Marifetli Sanatçı

PAYLAŞ
NVIDIA Studio'nun Bu Haftaki Misafirleri Hayal Gücünün Sınırlarını Zorlayan İki Marifetli Sanatçı
  • 0
  • 0
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

NVIDIA Studio bu hafta birbirinden marifetli iki sanatçıyı ağırlıyor: Asılcı görsellerle sürükleyici tecrübeler yaratan marifetli sanatçı Ducky 3D ile Çin Yeni Senesini kutlamak için kurguladığı dikkat çekici eseriyle tanınan NVIDIA ’nın baş sanatçısı Zhelong Xu.

Oldukça asılcı görsellerle sürükleyici tecrübeler yaratan marifetli sanatçı Ducky 3D, bu hafta NVIDIA Studio ’da uzaylılardan esin alan animasyon Stylized Alien Landscape ’i paylaşıyor. Eforunu GeForce RTX 4090 GPU ’dan alan bu benzersiz animasyon, tamamen geo node ’lar kullanılarak Blender ’da oluşturuldu. 

Blender ’da geo node ’lar minik ölçülerde bilgi kullanarak detaylı sahne modelleme sürecini daha prosedürel bir hale getiriyor. Buna bağlı olarak da geo node ’ların kullanılması son zamanlarda çok süratli bir çoğalış gösteriyor. Ducky 3D, basit bir küp oluşturarak başlıyor ve uzaylılardan esin alan bir animasyon yapmak için birkaç popüler geo node ’u kullanıyor.

Ducky 3D, daha sonra GeForce 4090 RTX GPU ’sunun gerçekten devreye girdiği aydınlatmaları tertip etme sürecine odaklanıyor. Eforunu RTX 4090 GPU ’dan alan suni zihin destekli NVIDIA OptiX ışın izleme API ’si, oldukça yumuşak geçişlerle bu dünyadan olmayan bir şaheser ortaya çıkartıyor.

Ayrıca NVIDIA Studio Blender oynatma listesindeki Blender eğitimlerine göz atarak daha fazla esin almak için Ducky 3D ’nin YouTube kanalını ziyaret edebilirsiniz. 

21. Asırda Hayat Bulan Çin Ananeyi

Sanatçı Zhelong Xu, NVidia Studio ’da bu hafta Çin Yeni Senesini karşıladığı eserlerini anlatıyor. Xu eserini GeForce RTX 4090 GPU sayesinde çok süratli inşa ediyor. Çin Yeni Senesini kutlamak için, NVIDIA sanatçısı Zhelong Xu, öbür ismiyle Light Amca, bu hafta NVIDIA Studio ’da antik mitolojiyi kendi imzasıyla modernize ediyor.

NVIDIA ’nın baş sanatçısı Zhelong Xu, Çin Zodyak sembollerini üç ebatlı olarak modelleme konusunda derinden gelen bir istekle çalışıyor. İlk ciddi teşebbüsü olan Carefree Sheep, daha evvel Allegorithmic olan Adobe Substance Painter tarafından yazılım başlatma ekranı olarak seçilmişti.

Xu, her sene “Zodyak” serisi için en az bir parça oluşturuyor. Harboring a Cute Tiger çalışmasıyla sanatçı, Çin sosyal medya uygulaması Weibo ’da 16 milyondan fazla şahsa erişmişti.
 Geçen sene NVIDIA ’ya katılan Xu, “Tavşan Seneyi ’nda değişik bir şey yapmak istedim, bu surattan tavşanı klasik Çin atmosferine uyacak ve Çin Yeni Seneyi enerjisini ortaya çıkaracak biçimde NVIDIA yeşilinde renklendirmeyi seçtim” diye de ilave ediyor.

Eserde, biri kulakları yukarıyada öbürü altta olan iki zümrüt tavşan, tasarımlarıyla Çin Yeni Seneyi ’nın gelişini bekliyor. Xu, ilk modeli oluşturmak için ZBrush ’ın özel şekillendirme vasıtalarını kullanıyor. Daha sonra, Adobe Substance 3D Painter ’da yapılan özel bir zümrüt dokusunu uygulamadan evvel UV haritasıyla modeli hazırlıyor. NVIDIA RTX süratlendirmeli ışık ve etraf öklüzyon özellikleri, eserin parçalarını saniyeler içinde hazırlıyor, optimize ediyor ve Xu ’nun GeForce RTX 4090 GPU ’su ile dokuları süratli ve kolay bir biçimde deneyimlemesine izin veriyor.

Sanatçı, eseri oluşturmak ve aydınlatmayı tertip etmek için dosyaları süratle Blender ’a aktarıyor. PBRMAX.com kütüphanesinden bir hayli Doğu stili eklentiyi esere ilave ediyor. Görüntü alanı içindeki hareket, etkileşimli ve fotogerçekçi modelleme sağlayan Blender Cycles RTX süratlendirmeli OptiX ışın izleme teknolojisi sayesinde sorunsuz ilerliyor.

Xu, daha sonra Metaverse uygulamalarını oluşturmak ve çalıştırmak için bir platform olan NVIDIA Omniverse, Dosyalarını kullanıyor, Omniverse ’in dışa aktarma eklentisini kullanarak son modelleme için NVIDIA Omniverse Create uygulamasına aktarıyor ve Universal Scene Description USD şeklinde kaydoluyor. Burada, Xu üst düzey hakikatçilik için yarı saydam zümrüt malzemede ayarlamalar yapıyor.
 Xu, Omniverse Create ’in sahne modifikasyonları için fantastik derecede verimli olduğunu, zira sahne görüntülemesiyle aydınlatmayı reel zamanlı olarak test etmesini sağladığını paylaşıyor. Bu, ona son renderların en doğru tekerrürünü sağlıyor ve daha anlamlı reel zamanlı tertip etmeleri olası kılıyor.

Xu, “GeForce RTX 4090 GPU ’nun eforu ve Omniverse ’deki RTX optimizasyonu sayesinde, istenen tesiri çok süratli bir biçimde elde ettim ve muhtelif aydınlatma efektlerini test ettim” diyor.

Omniverse, 3D sanatçılara Pixar HD Storm, Chaos V-Ray, Maxon ’s Redshift, OTOY Octane, Blender Cycles ve daha fazlası için destek sağlayarak görüntü alanında istedikleri rendererla çalışma seçeneği sunuyor. Xu, projeyi bitirmek için tarafsız NVIDIA Iray renderer ’i kullanıyor. 

 

Kaynak: adamnedio.com