OBSS Teknoloji'nin kodlama yarışması CodeMaster, 11. kez tüm Türkiye'de öğrencilerle buluşuyor

PAYLAŞ
OBSS Teknoloji'nin kodlama yarışması CodeMaster, 11. kez tüm Türkiye'de öğrencilerle buluşuyor
  • 0
  • 0
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

Genç kabiliyetlerin potansiyellerine erişmelerini kasteden teknoloji işletmeyi OBSS, iş simülasyonuyla sıradan hackatonlardan ayrışan CodeMaster kodlama müsabakasını 6 Mayıs ’ta tüm Türkiye ’den katılacak talebelerle online asıllaştıracak. 11 yıldır süregelen CodeMaster, bu yıl Mart ayında İngiltere ’de dünyanın en prestijli üniversitelerinden Oxford, Cambridge Üniversiteleri ’nde genç kabiliyetleri yarıştırdı.

Türkiye ’nin önde gelen yazılım ve teknoloji danışmanlığı işletmeyi OBSS, 18 yıldır bankacılık, finans, sigorta, e-ticaret gibi sektörlerde lider markaların iş ortağı olarak, uçtan uca hizmet sunan 850 karakter bir takımla gelişmeye devam ediyor. Teknolojide insanı ve ekosistemi ileri taşıma vizyonuyla hareket eden firma, dünya çapında ödüllü arge yazılımını sarih kaynak olarak paylaşmasıyla, yeni kabiliyetlerin gelişimini sağlayan kapsamlı staj, yeni mezun programları ve CodeMaster kodlama müsabakasıyla sektörde ayrışıyor. OBSS, CodeMaster müsabakası ile teknolojide yetkin ve istekli insanları bularak, gelişimlerine katkı sağlamayı kastediyor. 11. yılında Avrupa açılımıyla İngiltere ’de Oxford ve Cambridge Üniversiteleri ’nde reelleşen CodeMaster, 6 Mayıs ’ta tüm Türkiye ’de teknoloji tutkunu talebelerle buluşacak.

CodeMaster kodlama müsabakası, teknik yetkinliği iş dünyası pratiğiyle birleştiriyor.

Her yıl OBSS Teknoloji ’nin yazılım mimarları tarafından özel olarak geliştirilen CodeMaster, teknolojide yetişen yeni kabiliyetlerin, üniversite senelerinde aldıkları teorik bilgileri, algoritma, kodlama, çözüm geliştirme gibi değişik yetkinlik ve hünerlerle birleştirip, tanımlanan zamanda iş dünyası mevzuları üzerinde yaşama geçirebilmelerini ölçüyor. İş simülasyonu içeriğiyle sıradan hackatonlardan parçalayan CodeMaster, aynı zamanda katılımcıların çözüm üretme, tahlil, problem çözme, tasarılama, analitik düşünme, algoritma geliştirme ve tümleşik çözümler yaratma alanlarında kendilerini değerlendirebilecekleri bir platform haline geliyor. 

Üniversitelerin bilgisayar, yazılım, elektrik/elektronik, matematik ve sanayi mühendisliği kısımlarından talebelerin müracaat etebildiği müsabakaya katılım için Java, C#, C, C++, JavaScript ve Python programlama dillerinden en az birine bilindik olmaları bekleniyor.

Senenin CodeMaster ’ına büyük ödül: 200.000 TL!

Türkiye ’de 80 ’den fazla üniversiteden genç kabiliyetlerin katıldığı, her yıl 1000 ’den fazla müracaat alan kodlama müsabakası CodeMaster, 6 Mayıs ’ta online olarak 11. kere asıllaşacak.

Katılımcıların kodlama ve çözüm geliştirme marifetlerini ölçen müsabakanın iki değerlendirme süreci olacak. İlk değerlendirme süreci mektep bazlı olup kendi üniversiteleri içinde ilk üçe giren katılımcılar sırasıyla birinci; 4.000 TL, ikinci 2.000 TL ve üçüncü 1.500 TL ödül alacak.

Müsabakanın ikinci değerlendirmesinde ise tüm üniversitelerdeki katılımcıların galibiyet gidişatları baz alınacak. En zaferli katılımcı senenin Code Master ’ı seçilerek büyük ödül olan 200 bin TL ’nin sahibi olacak. 

Teknolojide beceri keşfetmeye ve yetiştirmeye 18 yıldır yatırım yapıyor.

Bugüne kadar 50.000 hünere doğrudan erişen ve teknik yetkinlik haritalarını çıkarmış olan OBSS Teknoloji, yeni kabiliyetlerin gelişimi için çok kapsamlı hazırlanan özel staj program içerikleri, yeni mezun programı, eğitim içerikleri ve iş simülasyonu kapsayan kod müsabakası CodeMaster ile sektörde değişikleşiyor. 

Her yıl 8.000 ’den fazla müracaat alan, 2 değişik Java, mobil iOS ve Android, front-end, makine öğrenimi, ALM, DevOps gibi kumpaslı olarak aktüellenen kapsamlı staj programlarıyla her sene 100 talebeyi sektöre hazırlıyor.

“Mesleksel isteği olan kabiliyetleri teknoloji sektörüne kazandırmayı ve potansiyellerine erişmelerini istiyoruz”

OBSS Kurucu Ortağı ve CEO ’su Zafer Şen

‘ ’Teknolojide yalnızca yetkin bireyleri değil, mesleksel isteği yüksek bireyleri bulmayı, onların gelişimini desteklemeyi ve teknoloji sektörüne kazandırmayı önem veriyoruz. Yaptığı işe istekle bağlı insanlar kesintisiz gelişime, araştırmaya, yeniliklere sarih oluyor. CodeMaster müsabakamızın iş dünyası simülasyonuna bakarak beceri yetiştirmeye titizlikle ayırdığımız efor ve zaman anlamında sektörde ayrıştığımızı düşünüyorum. 11. Senesinde CodeMaster ’ı ilk kere evrensele taşıyarak dünyanın en prestijli üniversitelerinde reelleştirdik. Şimdi sırada bizim için her zaman öncelikli olan, Türkiye ayağı var. Bu sene de kodlama alanında birbirinden hünerli gençlerimizin iyi neticeler ortaya koyacağı bir müsabaka olmasını bekliyorum. CodeMaster ’ı evrensele taşıyarak, Türkiye ’nin teknoloji alanında ne kadar potansiyeli yüksek bir ülke olduğunu da ortaya koymak istiyoruz.” dedi.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı