Okullar Açılmadan Önce Çocuğunuz İçin En Uygun Laptopu Seçin

PAYLAŞ
Okullar Açılmadan Önce Çocuğunuz İçin En Uygun Laptopu Seçin
  • 0
  • 0
  • 6 dakika da oku
  • +
  • -

Günümüzün dijital dünyasında bilgisayarlar en ehemmiyetli eğitim taşıtları haline geldi Dizüstü bilgisayar tercihinde taşınabilirlikten performansa bir hayli etmenin göz önünde yakalanması gerekiyor Talebeler için uygun maliyetli, giriş seviyesi Acer Aspire 3 A314-510P, yüksek hafıza ve depolama kapasitesiyle Acer Aspire 3 A315-59 ve grafik, video tertip etme ve reyin için Acer Nitro 5 AN515-58 modelleri öne çıkıyor

Yaz mevsiminin sona ermesiyle beraber mekteplerin açılmasına rakamlı günler kaldı. Bir Hayli talebe için yeni bir eğitim seneyi, coşku verici bir başlangıç anlamına geliyor. Ancak günümüzün süratle dijitalleşen dünyasında eğitim de süratle dijitalleşmeye devam ediyor. Ders programları, ödevler ve hatta bazı dersler artık internet üzerinden veriliyor. Talebeler, araştırma yapmak, ders çalışmak veya ödevlerini hazırlamak için bilgisayarları kullanıyorlar. Bu sebeple mektebe yeni başlayan veya öğrenimine devam eden talebeler, tesirli bir bilme tecrübeyi ve faydalı bir bilme etrafı için bir dizüstü bilgisayara gereksinim dinliyorlar. Talebeler için dizüstü bilgisayar seçerken dikkate almaları gereken birkaç ehemmiyetli etmen bulunuyor. 

 

Dizüstü bilgisayarın hangi emeller için kullanılacağını tanımlayın

Dizüstü bilgisayar satın almadan evvel makinenin hangi emel ya da emeller için kullanılacağının tanımlanması gerekiyor. Misalin sadece ödev ya da tez hazırlamak, anekdot yakalamak, internette dolaşmak, kelime operasyon programları gibi kolay uygulamalar kullanılacaksa giriş seviyeyi özelliklere sahip bir dizüstü bilgisayar yeterli olacaktır. Ancak, grafik, çizim, video tertip etme, mühendislik tasarım ya da eşi yüksek performans gerektiren uygulamalar kullanılacaksa ya da reyin oynanacaksa yüksek performanslı bir dizüstü bilgisayar seçim edilmesi çok usluca olacaktır. Bunun için dizüstü bilgisayarın hangi emelle kullanılacağını tanımlamak büyük ehemmiyet taşıyor. Zira bazı uygulamalar yüksek grafik kartı performansı gerektirirken bazı uygulamalar için sadece yüksek operasyoncu eforu yeterli olabilecektir. En iyi performans/maliyet oranına erişmek için kullanım emelini net bir biçimde tanımlamak gerekiyor.

 

En ehemmiyetli kriterlerden biri taşınabilirlik

Talebeler açısından dizüstü bilgisayar tercihinde en ehemmiyetli kriterler arasında taşınabilirlik ve ebat yer alıyor. Aralıksız ev ve mektep arasında taşıyacakları için hafif ve kompakt bir dizüstü bilgisayar seçmek talebelerin işini kolaylaştıracaktır. Hafif ve kompakt bir dizüstü bilgisayar, sınıfta, ders arasında ya da kütüphanede daha kolay çalışmalarına imkân tanıyacaktır.

 

Seçeceğiniz bilgisayarın zorlu şartlara uygun olduğundan emin olun

Aralıksız hareket halinde olan ve koşuşturma içinde olan talebeler için dizüstü bilgisayarın sağlamlığı ayrı bir ehemmiyet taşıyor. Talebeler otobüse yetişmeye çalışırken ya da derse girerken dizüstü bilgisayarı yanlışlıkla düşürebilirler. Sırada masanın üzerindeyken yanlışlıkla üzerine su dökülebilir. Bu sebeple muhtemelse su dökülmelerine ya da düşmelerine karşı dayanıklı bir makine seçmek anlamlı bir tercih olabilir.

 

Uzun vakit ve sürekli kullanım için yüksek çözünürlüklü ekran seçim edin

14 veya 15,6 inç ekran ebadına sahip makineleri seçim edebilirsiniz. Yüksek çözünürlüklü ve kullanıcıların mavi ışığa daha az maruz kalmalarını önleyen modeller göz sıhhatinizi gözetmenize dayanakçı olacaktır. Grafik ve video tertip etme uygulamalarıyla çalışılacaksa ya da reyin emelli de kullanılacaksa 17,3 inç büyüklüğüne sahip makineler de seçim edilebilir.

 

Her yerden bağlanabilirlik için zengin irtibat alternatifleri olduğundan emin olun

Seçim ettiğiniz dizüstü bilgisayarın zengin irtibat alternatiflerine sahip olduğundan emin olun. Noksan USB irtibat rakamı çevre ünitelerini bağlarken kasvet yaşamanıza neden olabilir. Her yerden irtibata gereksinim dinleyen talebeler için yüksek süratli Wi-Fi ve Ethernet iletişimi internete ulaşımı kolaylaştıracak ve süratlendirecektir.

 

Bütçenizi zorlamayacak en iyi dizüstü bilgisayarı seçin

Günümüz ekonomik koşullarında en ehemmiyetli hususlardan biri bütçe. Bu sebeple hem uygun maliyetli hem de lüzumları karşılayan bir dizüstü bilgisayar büyük ehemmiyet taşıyor. Netice olarak değişik gereksinimlere cevap veren, değişik özelliklere ve maliyet alternatiflerine sahip muhtelif seçenekler bulunuyor.

 

Acer Aspire 3 – A315-510P

Mekteplerde kullanıma müteveccih olarak ultra taşınabilir ve bütçe arkadaşı olarak planlanan Acer Aspire 3 A315-510P, hafif tasarımı, üstün özellikleri ve uygun maliyetiyle talebeler için ideal bir alternatif olarak öne çıkıyor. En son teknolojilerle donatılan ve sadece 1,7 kilogram ağırlığında olan makine, internette dolaşmadan reyin oynamaya, uzaktan çalışmadan uzaktan eğitime ve temel iş uygulamalarını çalıştırmaya kadar bir hayli emel için kullanılabiliyor.

 

Acer Aspire 3 – A315-59

Talebeler için öteki bir ideal alternatif olarak öne çıkan Aspire 3 A315-59, 15,6 inç Full HD 1920 x 1080 ekranıyla talebelerin günlük kullanım ve reyin lüzumlarını kolayca karşılayabiliyor. Eğitime müteveccih uygulamaları ve bir hayli aktüel oyunu geçimli ve meselesiz bir biçimde çalıştırabiliyor. Yüksek kapasiteli piliyle prize takma lüzumu olmadan uzun vakit günlük kullanım sağlayan makine kullanıcıların yüksek performans lüzumlarını karşılarken aynı zamanda dosyaları ve medya içerikleri için yeterli ölçüde depolama alanı sağlıyor. 

 

Acer Nitro 5 – AN515-58 

Nitro 5 AN515-58, üstün performansı ve hatasız çoklu görev yürütme elastikliğiyle öne çıkıyor. Yeni inovatif mimarisiyle internette dolaşırken, sohbet ederken, reyin oynarken, tertip etme yaparken, canlı yayın yaparken ya da video kaydolurken rastgele bir performans kaybı ya da kesinti olmadan kullanım sunuyor. 15,6 inç yüksek çözünürlüklü ekranı, ışık süratindeki 165 Hz yenileme sürati ve 3 ms tepki süresi ve öteki gelişmiş özellikleriyle talebeler için ideal bir alternatif olarak öne çıkıyor.

 

Maliyet ve Bulunabilirlik

Acer Aspire 3 A315-510 TP 9.999 TL ’den, Acer Aspire 3 A315-59 17.799 TL ’den, Acer Nitro 5 AN515-58 ise 36.999 TL ’den başlayan maliyetlerle satışa sunuluyor.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı