OPET'in yazılım altyapısındaki iyileştirme tespit hızı IBM Instana ile 3 katına çıktı

PAYLAŞ
OPET'in yazılım altyapısındaki iyileştirme tespit hızı IBM Instana ile 3 katına çıktı
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

IBM NYSE: IBM; Türkiye mazot dağıtım sektörünün alıcı memnuniyeti lideri OPET ’in IBM Instana Observability çözümünü seçim ettiğini duyurdu. IBM Instana Observability sayesinde OPET; web uygulamaları ve sanal aygıtlarındaki sistemik meseleler ve temel sebeplerin tespiti sırasında tükettiği eforu 3 ’te 1 oranında eksiltti. IBM Instana ile 200 ’ü aşkın servisi kesintisiz olarak izleyebilen OPET, bir mesele oluştuğunda suni zihin hünerlerinin de sayesinde iyileştirme gereken noktayı süratlice tespit ederek anlık müdahalede bulunabiliyor. 

OPET ’in , IBM Instana Observability çözümünü sistemlerine entegre etmeden evvel web uygulamaları ve sanal aygıtlarındaki meseleleri araştırmak için uygulama sunucularına bağlanarak logları tahlili gerekiyordu. IBM Instana Obsvervability çözümü ile artık kritik sistemlerini mobil uygulama-web sitesi üzerinden uygulama ve veritabanı tabakasına kadar uçtan uca izleyebilen OPET, kusur ve performans meseleyi gibi vaziyetlere karşı hakimiyetleri sağlayarak ve alarmlar oluşturarak süreci süratlendirme yoluna gitti. 

IBM Türkiye Bilgi, Yazılım ve Otomasyon Ülke Lideri Arzu Sözen, iş birliği hakkında şunları söyledi: “IT departmanlarının en ehemmiyetli misyonlarından biri, muhtemel meseleleri tespit etmek ve çözebilmek. Bu, birden fazla bileşeni ve safhası olan karışık bir sistem. IBM ’in suni zihin dayanaklı Observability by Instana APM uygulaması, ortaya çıkabilecek aksaklıkların daha oluşmadan önlenmesine destekçi oluyor.”  

OPET ’in, her alanda teknoloji kullanımını büyük bir titizlikle ele aldığını ve bu mevzuda ehemmiyetli miktarda yatırım yapıldığını belirten OPET Bilgi Teknolojileri ve Otomasyon Direktörü Barış Gündüz ise şöyle konuştu: “Dijital hizmetlerimizin faydalılığını artırmak, kusurları tespit etip gidermek ve kök neden incelemesini sağlamak üzere IBM Instana ’yı etkin olarak kullanıyoruz. Bu çözüm, dijital hizmetlerimizin performansını izleme ve yanılgıların erken tespiti mevzusunda kritik bir vasıta haline geldi. IBM Instana ’nın sağladığı bu imkânlar ile alıcı tecrübesini had safhada yakalamayı kastediyoruz ve böylece alıcılarımıza yanılgısız bir tecrübe sunabiliyoruz.”

Uygulama süreci, önde gelen teknolojilerde 14 seneyi aşkın tecrübeye sahip bir yazılım satış ve danışmanlık firmayı olan IBM İş Ortağı Ayrotek tarafından başlatıldı. Ayrotek ile beraber IBM ’in suni zihin dayanaklı otomasyon teknolojisini uygulayan OPET, tüm sistemdeki entegrasyon noktalarını tek bir fotoğrafta görüntüleyebiliyor. OPET ayrıca performans metriklerine ve alınan yanılgılara basitçe ulaşarak meseleye en başında müdahale edebiliyor. 

Suni zihin dayanaklı IBM Instana Observability, bir şirkete kazanç ve haysiyet kaybına mülk olabilecek öngörülemeyen IT hadiselerinin önlenmesine destekçi oluyor. Müessesesel gözlemlenebilirlik platformu, bulut uygulamaları hakkında otomatik olarak derin bir bağlamsal kavrayış oluşturuyor. Bu sayede yavaş cevap müddetleri, çalışmayan hizmetler veya çalışmayan altyapı gibi şirkete hasar verebilecek veya alıcı memnuniyetini eksiltebilecek IT meselelerinin en iyi biçimde nasıl önleneceğini ve çözüleceğini gösteren Instana APM, uygulanabilir içgörüleri de birliktesi getiriyor. 

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı