Perakendeci artık planlarını yaparken mağaza içi verilerini analiz ediyor

PAYLAŞ
Perakendeci artık planlarını yaparken mağaza içi verilerini analiz ediyor
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Securitas Technology tarafından perakendecilerle buluşturulan yeni yazılım çözümü, mağazadaki rastgele bir kamerayı uslu hale getirerek, elde edilen bilgilerin ürün, maliyet, kampanya gibi tasarılamalara yol gösterecek tahlillere dönüşmesini sağlıyor. 

Bilginin ‘yeni kral ’ olduğu bir dünyada, her gün yüksek ölçüde bilgi üretme kapasitesine sahip olan perakende sektörü de bu eforu satış çoğalışı ve alıcı memnuniyetine çevirmek için dijitalleşme adımlarını süratlendiriyor. Perakendecilerin faydalılıklarını artırmalarına müteveccih çözümler sunan Securitas Technology de mağaza içi inceleme platformlarıyla perakendecilerin alıcılarını daha yakından tanımasına, alıcı tutumlarını ölçerek bilgiye dayalı aksiyonlar almasına katkı sağlıyor.

Alıcıyı daha iyi tanıma fırsatı 

Perakende mağazalarının muhtelif kampanya ve aksiyon tasarıları yapabilmesi için hangi reyonda ne kadar müddet durulduğu, mağazanın ne kadar trafik aldığı, trafik alan kısımların yüzde kaçının kadın yüzde kaçının erkek olduğunu öğrenmek gibi lüzumları olabiliyor. Securitas Technology ’nin perakendecilerle buluşturduğu en yeni çözüm de perakende mağazalarında mağaza içi incelemelerinin çok daha kolay bir biçimde kurgulanmasını sağlıyor. 3. parti IP veya analog kameraları uslandırarak yüksek performanslı mağaza içi incelemeler sunan çözüm, perakendecilerin alıcı tavrını ve satın alma modellerini daha iyi kavramasına destekçi oluyor. Perakende mağazalarına çok süratli bir biçimde adapte olarak ziyaretçi bilgilerini anlamlı hale getiriyor. Böylece bu anlamlı bilgiler ışığında alıcılarını daha iyi tanıma fırsatı elde eden perakendeciler, pazarlama kampanya ve tasarılarını buna göre geliştirebiliyorlar.

Mağazaya giren şahıs rakamını ölçerek mutasyon oranı ile mağaza personelinin satış performansını ölçüyor

Securitas Technology Pazarlama Direktörü Pelin Yelkencioğlu, çözümün fiziki mağazaların alıcı etkileşimlerini olabilecek en iyi seviyede raporlamak üzere planlandığını belirterek, “Bu çözüm bir perakende mağazasında konumlandırıldıktan sonra, ziyaretçi rakamından yaş ve cinsiyet kırılımlarına kadar bir hayli bilgiyi işleyerek anlamlı çıktılar haline getiriyor. Bunun yanında ‘ısı haritası ’ özelliği sayesinde ziyaret yoğunluğu olan reyonları/kategorileri de tespit ederek, perakendecilerin mağaza performansını artırmak için kullanabilecekleri yol haritalarının hazırlanmasında en büyük destekçi rolünü üstleniyor. Çözüm, incelemeleriyle perakendecilere yeni ve değişik ürün, maliyet ya da seçenek kampanyalar için yol gösteriyor. Mağazadaki satış personelinin performansının ölçülmesini sağlıyor.” diye konuştu.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı