Philips, BlindLook İş Birliği ile Görme Engelli Kullanıcılara Kapsayıcı Alışveriş Deneyimi Sunuyor!

PAYLAŞ
Philips, BlindLook İş Birliği ile Görme Engelli Kullanıcılara Kapsayıcı Alışveriş Deneyimi Sunuyor!
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Philips, görme manili harcayıcıların Şahsi Sağlık ürünlerinde alışveriş tecrübesini iyileştirmek ve onların hayatlarını basitleştirmek için BlindLook ile iş birliği yaptı. 

Yaşamı iyileştirme emeli güzergahında Philips, Şahsi Sağlık ürünlerinin kullanım rehberlerini görme manili harcayıcılar için dönüştürdü. Philips, BlindLook ile yaptığı iş birliği kapsamında görme manili fertler için içerici hizmet sunmayı sağlayan ‘EyeBrand ’ sertifikasının sahibi oldu. Philips, BlindLook ’un özgürlük teknolojisi olarak adlandırdığı sesli simülasyon teknolojisiyle görme manili kullanıcılarının Şahsi Sağlık ürün portföyünde yer alan kadın ve erkek bakımı, ağız ve diş sıhhati ürünlerinin yanı gizeme Philips Avent, anne-bebek sıhhati ürünlerinin kullanım rehberlerine basitlikle erişebilmelerini sağlamayı kastediyor. 

Philips Şahsi Sağlık Ülke Müdürü Sibel Yıldız, “Philips Şahsi Sağlık alanındaki ürün ve hizmetlerimiz ile harcayıcılarımızın yaşamını iyileştiriyoruz. BlindLook ile hakikatleştirdiğimiz iş birliği kapsamında EyeBrand sertifikalı markalardan biri olmaktan mutluluk dinliyoruz. Bu ortaklıkla beraber ürünlerimizin kullanım rehberleri görme manili kullanıcılarımız için erişilebilir hale geldi. Yenilikçi ürün ve çözümlerimizde esin kaynağımız olan harcayıcılarımızın her zaman yanındayız” dedi.

BlindLook Kurucu Ortağı Sadriye Görece: “BlindLook olarak yüzbinlerce görme manilinin yaşamına değen çözümler sunuyoruz. Herkesin özgür ve bağımsızca yaşadığı bir dünya hayali için yaşamın her alanını ulaşılabilirlik ve içericilik ön tasarıda olmalı. Philips de görme manililerin bağımsızlığı için adım attı ve Şahsi Sağlık ürünlerini ulaşılabilir hale getirdi.  Herkes gibi bakımlı ve hoş olmayı isteyen görme manililer için Philips ’in bu adımı mutluluk verici.”

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı