PlayStation VR 2'nin En İyi Oyunları

PAYLAŞ
PlayStation VR 2'nin En İyi Oyunları
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

22 Şubat haysiyetiyle çıkışını reelleştiren ve ülkemizde de bir hayli mağazada satışa sunulan PSVR 2, PlayStation 5 sahipleri için tertemiz bir tecrübe sunuyor. Her göz için 2000X2040 piksel çözünürlük sunan, dahili kamera ve göz hareketi sensörlerine sahip olan bu gelişmiş VR gözlüğü, birliktesi bir hayli iyi reyin de getirdi ve Oyunfor bu üretimleri sizler için derledi.

Horizon: Call of the Mountain

PSVR 2 ’ye özel olarak geliştirilen ve Horizon serisinin atmosferini tüm gösterişiyle oyuncuya yansıtan Call of the Mountain, hem görsel olarak, hem de oynanış olarak PSVR 2 sahiplerini son derece mutlu edeceğe benziyor. Dev robotların arasında cirit atmak ve okların PSVR 2 hakimiyet aygıtlarıyla kullanılabilmesi o kadar cümbüşlü ki reyin, hiç sonlanmasını istemeyeceğiniz benzersiz bir tecrübeye dönüşüyor. Bir PSVR 2 ’ye sahipseniz veya satın almayı düşünüyorsanız, Call of the Mountain ’ı da kesinlikle listenize almalısınız.

Gran Turismo 7
Gran Turismo 7 ’nin PSVR 2 özelliklerini kullanmak için tertemiz bir reyin almanıza gerek yok; halihazırda bu oyuna sahipseniz parasız bir aktüellemeyle PSVR 2 desteğine kavuşabiliyorsunuz. Öte yandan, asılcı bir yarış deneyimsi arıyorsanız PSVR 2 ve Gran Turismo 7 ortaklığının size tarifi olası olmayan bir tecrübe yaşatacağına emin olabilirsiniz. Oyunun bir başka pozitif yanı da direksiyon aparatına sahip olmasınız dahi gamepad ’le de son derece neşeli anlar yaşamanızı sağlaması. Oyunun görsel kalitesinin de gözlerinizi kamaştıracağından kuşkunuz olmasın.

Moss: Book II

Aslında PSVR ve PC VR sistemleri için 2022 senesinde çıkmış olan bu reyin, üretimciler tarafından PSVR 2 ’ye de uyarlanmış vaziyette. Ayrıca, Moss serisinin bu ikinci oyununu daha evvel deneyim etmediyseniz PSVR 2 ’yle başınızı döndürmeyecek, sakin bir VR deneyimsi sizi bekliyor demektir. Küçük bir fareyi hakimiyet ettiğimiz reyin, platform ve aksiyon cinslerini rengarenk bir dünyada bir araya getirmeyi muvaffak oluyor.

Resident Evil Village

Son dönemin en korkutucu oyunlarından biri olan Resident Evil Village da PSVR 2 desteğine sahip oldu. Tüm oyunu PSVR 2 ile oynayabilmenizi sağlayan parasız aktüelleme ile beraber REV ’nin dehşetengiz atmosferini sonuna kadar hissedeceksiniz: PSVR 2 için tertip edilen son derece kullanışlı arayüz ve olağanüstü görseller size apayrı bir deneyim sunacak. Oyunda ¨ışınlanma¨ özelliği olmadığından baş dönmesi riskine hazır olmanız gerektiğinin altını çizelim.

No Man ’s Sky

Öbür platformlarda halihazırda VR desteğine sahip olan No Man ’s Sky, PSVR 2 ile beraber tertemiz bir ebada taşınıyor çünkü PSVR ’daki flu görüntünün yerini harikulade bir netlik alıyor. Sürekli olarak aktüellenen No Man ’s Sky, PSVR 2 desteğiyle beraber seyyareler arası seyahat edip değişik bulgular yapmanızı sağlayan, hiç sonlanmasını istemeyeceğiniz bir uzay serüvenine dönüşmeyi muvaffak oluyor.

Kayak VR: Mirage

Sanal gerçeklik oyunları her zaman aksiyon ve hareket dolu olmak zorunda değil; neden bir kano kullanarak masmavi suların ve eşsiz manzaraların tadını çıkartmayasınız ki? Kayak VR: Mirage, bizlere bütün olarak da bu deneyimi sunuyor. Oyunda, hakimiyet aygıtlarıyla kürekleri hakimiyet ediyor ve size sunulan alanda istediğiniz gibi dolaşabiliyorsunuz. Yarış meraklılarınınsa öbür oyuncuların sürat rekorlarını kırmak için daha tempolu bir serüvene yelken açma şansının olduğunu dile getirmekte fayda var.

Rez Infinite
“Senelerin eskitemediği reyin” tanımına bir hayli uyan Rez, aslında 2001 senesinde Sega Dreamcast konsolu için hazırlanmış, müthiş müziklerle bezenmiş ve oldukça değişik oynanış devingenine sahip bir aksiyon oyunuydu. Daha sonra ¨Infinite¨ takısını alarak PS4 ’e ve PSVR ’a uyarlandı ve şimdi de PS5 ’te, PSVR 2 ile beraber olağanüstü bir görsel şölene dönüşmüş vaziyette. Şayet bu oyunu daha evvel oynamadıysanız ya da oynamış olmanıza karşın bir de PSVR 2 kalitesiyle tecrübelemek istiyorsanız Rez Infinite ’i kesinlikle alışveriş listenize ilave edin.

 

Kaynak: adamnedio.com