PUBG Global Series 2'nin şampiyonu SONIQS oldu

PAYLAŞ
PUBG Global Series 2'nin şampiyonu SONIQS oldu
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Ekip, 2.300.000 $ ’lık ödül havuzunun en büyük hissesini alırken, Twisted Minds, 17 Gaming ve Danawa E-sports ile beraber PUBG Evrensel Championship 2023 ’e katılmaya hak kazandı

KRAFTON, Inc. Soniqs ’in PUBG Evrensel Series 2 ’nin PGS 2 şampiyonu olduğunu duyurdu. Büyük Finaller 18-20 Ağustos tarihleri arasında Suudi Arabistan ’ın Riyad kentinde çevrimdışı bir aktiflik olarak tertip edildi. Toplam 18 maçta üç gün süren yoğun rekabetin ardından, Hunter “hwinn” Winn, Tristan “Shrimzy” Nowicki, James “TGLTN” Giezen, Austin “M1ME” Scherff ’deri oluşan Kuzey Amerika Evrensel partner Ekibi Soniqs, PGS 2 ’nin şampiyonu olarak 600.000 $ para ödülnamı kazandı.

2. sırayı EMEA ’dan Twisted Minds ve 3. sırayı Question Mark alırken, Büyük Finallere katılmaya hak kazanan öbür EMEA ekipleri Natus Vincere ve FaZe Clan ise 12. ve 13. sırada yer aldı.

Soniqs, PGS 2 süresince varlık göstermeyi sürdürdü ve 9 zaferle turnuvaya katılan tüm ekiplerden daha fazla başarı aldı. Ekip arka arkaya iki galibiyetle Büyük Finallere daldıysa da şampiyonluk gayretsinde zorlu bir süreç onları bekliyordu. Final maçından evvel Twisted Minds, Soniqs ’deri sadece bir puan uzaktaydı ve Question Mark ise iki ekibin 9 puan gerisindeydi. Şampiyonlukta tanımlayıcı olan gayret, turnuvanın bitiminden birkaç dakika evvel, Twisted Minds ’ın Question Mark ’ı yenmesi oldu. Bunun üzerine Soniq, zati bitkin olan Twisted Minds ’ı alt ederek şampiyonadaki başarısını bülten etti.

Soniqs daha evvel PUBG Evrensel Series 1 ’de PGS 1 8. sıradaydı ve PGS 2, PUBG Evrensel Invitation.S 2021 ’den bu yana küresel bir PUBG Espor turnuvasındaki ilk zaferleri oldu. Ayrıca “TGLTN”, PGS 2 ’nin MVP ’si seçildi. Oyuncu, ekibini galibiyete taşıyan keskin kavga et hünerleriyle toplam 29 kill ve 4.934 hasar elde etmeyi muvaffak oldu.

PGS 2 ’nin sonuçlanmasının ardından ilk 16 ’ya giren ekiplere PGS Puanları da dağıtıldı. Her iki müsabakadaki PGS 1 ve PGS 2 son sıralamalarına göre, en yüksek kümülatif PGS Puanına sahip dört ekip, sene sonunda tertip edilecek önde gelen küresel PUBG Espor faalliği PGC 2023 ’te yer almaya hak kazandılar. PGS 2 sonuçlarına göre en yüksek PGS Puanına sahip ekipler Soniqs 330 puan, 17 Gaming 260 puan, Twisted Minds 245 puan ve Danawa e-sports 200 puan oldu.

PGS Puanları ile PUBG Evrensel Championship PGC 2023 ’e katılma hakkı kazanan Twisted Minds, bu turnuvada EMEA ekipleri için de ekstra bir kontenjan açmış oldu. EMEA ekipleri için ek PGC Puanları almak için son şöhrets, altı EMEA ekibinin birikmiş PGC Puanları aracılığıyla katılabileceği Ekim ’deki PUBG EMEA Şampiyonası PEC: Fall olacak.

PGS 2 Büyük Finallerinin son gününde KRAFTON, PGC 2023 ’şan 18 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında Tayland ’ın Bangkok kentinde tertip edileceğini açıkladı. Bu seneki PGS ve bölgesel turnuvalarda yeteneklerini ispatlamış olan dünyanın en iyi ekipleri, PGC 2023 ’şan şampiyonu olmak için bir defa daha yarışacak.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı