PUBG MOBILE, profesyonel esporcu olmak isteyenleri Yükselen Yıldızlar Turnuvası'na bekliyor

PAYLAŞ
PUBG MOBILE, profesyonel esporcu olmak isteyenleri Yükselen Yıldızlar Turnuvası'na bekliyor
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Acemi oyunculara profesyonel arenanın kapılarını açan ve Xiaomi sponsorluğunda tertip edilen PUBG MOBILE Yükselen Yıldızlar Turnuvası ’nın 3 ’şöhretçi sezon müracaatları başladı. Toplam 500.000 TL ödül havuzuna sahip turnuvada yer alacak oyuncular, Barış G & Vahşi veya Kabirci & Barış Bra ’nın liginde çaba ederek 2024 PMPL PUBG MOBILE Pro League Elemeleri ’ne yükselme fırsatı tutacak. Buna ek PUBG MOBILE, kadın oyuncuları desteklemek için Yükselen Yıldızlar Turnuvası içerisinde yalnızca kadın oyuncuların katılabileceği ayrı bir Kadın Ligi ’ni de tertip edecek.

Dünyanın en popüler mobil oyunlarından PUBG MOBILE, Xiaomi sponsorluğunda tertip edilecek Türkiye ’nin en büyük topluluk turnuvası Yükselen Yıldızlar Turnuvası ’nın 3 ’şöhretçi sezonunu duyurdu. İlk iki sezonda olduğu gibi Yükselen Yıldızlar Turnuvası ’nın 3 ’şöhretçi sezonu da profesyonel arenaya adım atmak isteyen acemi oyuncular için ehemmiyetli bir kapıyı aralayacak.

Toplam ödül havuzu 500.000 TL

Her oyuncunun katılabileceği ve dostlarıyla PUBG MOBILE oynayarak marifetlerini gösterebileceği Yükselen Yıldızlar Turnuvası ’nın 3 ’şöhretçi sezonu, 500.000 TL ödül havuzunun yanı gizeme tüm oyunculara espor ekipleri tarafından keşfedilme fırsatı sunuyor. Turnuva müracaatları, 5 Haziran – 5 Temmuz tarihleri arasında pubgmturkiye web sitesi üzerinden yapılacak.

Oyuncular Barış G&Vahşi veya Kabirci&Barış Bra ’nın liglerinde yer alacak

Turnuvaya kaydeden reyin hoşlanırlar, Barış G&Vahşi veya Kabirci&Barış Bra ’dan oluşan dört büyük yayıncının 2 ’ye 2 parçalayacağı, iki değişik yayıncı liginden oluşacak üzüntüye evresinde çaba edecekler. 

Elemelerinin 11 – 27 Temmuz tarihleri arasında tertip edileceği Yükselen Yıldızlar Turnuvası ’nın 3 ’şöhretçi sezon finalleri ise özel izleme aktiflikleri ile beraber 30-31 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek.

Galibiyetli ilk üç ekip PUBG MOBILE Pro League Elemeleri ’ne yükselecek

Turnuvayı ilk üç sırada bitiren ekipler 2024 PUBG MOBILE Pro League PMPL Elemeleri ’nde oynamaya hak kazanacaklar. Topluluk turnuvası kazananlarının PMPL Elemeleri ’ne bağlandığı bu turnuva, profesyonel espor arenasında yer almak isteyen oyunculara büyük bir fırsat sunuyor.

Geçen senenin şampiyonu bu sene PMPL Avrupa ’da çaba edecek

Yükselen Yıldızlar Turnuvası ’nın ikinci yarıyılının şampiyon ekibi Melise Esports, PUBG MOBILE Türkiye Milli Kupası ’ndaki PMNC galibiyetlerinin ardından PUBG MOBILE Pro League ’de PMPL yer aldı. Burada da galibiyetli neticeler tutan Melise Esports, PMPL Avrupa biletini kazandı.

Kadın oyunculara destek turnuvası

Turnuvanın üçüncü senesinde PUBG MOBILE, esporda cinsiyet denkliğine katkı sunma gayeleri güzergahında Yükselen Yıldızlar Turnuvası içerisinde ayrı bir Kadın Ligi de yaşama geçirecek. Kadın oyuncuları destekleyerek kadınların espor dünyasında daha fazla yer almasını kasteden PUBG MOBILE, bu kapsamda hem mahallîde hem de global arenada muhtelif adımlar da atıyor. 

Markanın Avrupa takımı son iki yıldır PUBG MOBILE European Wonder League PMEWL kadınlar turnuvasını kumpaslarken burada Türk ekiplerin rüzgarı esmeye devam ediyor. Turnuvanın ilk senesinde Rise of Queens güçlü performansıyla şampiyon olurken kadınlar gnamına denk gelen 8 Mart 2023 tarihinde verdiği galibiyetli çabayla Galatasaray Esports da bu senenin şampiyonu olmuştu.

PUBG MOBILE ’dan oyunculara ekip olma fırsatı

Reyin severlere muhtelif fırsatlar sunan turnuvada yer almak isteyen ancak henüz bir ekibi olmayan oyuncular, PUBG MOBILE Espor Türkiye Discord adresi üzerinden kendilerine ekip dostu da bulabilecekler.

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı