PUBG MOBILE Regional Clash'in kazananı Türk Takım Regnum Carya Esports oldu

PAYLAŞ
PUBG MOBILE Regional Clash'in kazananı Türk Takım Regnum Carya Esports oldu
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Türk ekip Regnum Carya Esports, Suudi Arabistan ’da tertip edilen PUBG MOBILE Regional Clash 2023 ’şan şampiyonu oldu. Gösterdiği galibiyetli performansla 219 puan toplayan ekip; Avrupa, Orta Doğu-Afrika bölgesinin en iyi ekibi ünvanını elde ederken, ekip oyuncusu Loxy de turnuvanın MVP ’si seçildi. Şampiyonluk sonrası Suudi Espor Federasyonu SEF Başkanı HRH Prens Faisal bin Bandar bin Sultan, oyuncuları makamında ağırlayarak zaferlerini kutladı. Turnuvada yer alan öteki Türk ekibi Fire Flux Esports ise üçüncü olurken, öteki temsilcimiz Next Rüya da dördüncü oldu.

Dünyanın en popüler mobil oyunlarından PUBG MOBILE, bu yıl Türkiye ’de tertip edeceği Dünya Şampiyonası evveli espor aktifliklerini bölgesel turnuvalarla sürdürüyor. Bu bağlamda geçtiğimiz haftalarda yapılan PUBG MOBILE World Invitational PMWI 2023 turnuvasına ev sahipliği yapan Suudi Arabistan ’ın başşehri Riyad ’da son olarak da PUBG MOBILE Regional Clash 2023 PMRC tertip edildi.

20 – 23 Temmuz tarihleri arasında reelleştirilen turnuvada PUBG MOBILE Pro League PMPL Avrupa Şampiyonası Bahar Sezonu ’nun ve PMPL Orta Doğu-Afrika Şampiyonası Bahar Sezonu ’nun en iyi 8 ’er ekibi yer alırken 3 tane de Türk temsilcisi katıldı. 

 

Şampiyon da MVP de Regnum Carya Esports ’tan!

Türkiye ’den Fire Flux Esports, Next Rüya ve Regnum Carya Esports ’un yer aldığı ve temsilcilerimizin sanki domine ettiği turnuvanın kazanan ekibi Regnum Carya oldu. Ekip, 4 gün süren turnuvada 7 başarı aldı ve en yakın rakibine 38 puan fark atarak 219 puanla şampiyon oldu. Regnum Carya bu zaferiyle Avrupa, Orta Doğu-Afrika bölgesinin en iyisi olduğunu tüm dünyaya gösterirken, ekibin oyuncularından LOXY de 4 günde 48 skor  elde ederek PMRC 2023 ’şan En Bedelli Oyuncusu MVP seçildi.

Prens ekibi makamında ağırladı

Kadir Öçmaz Tron, Mahmut Diken Loxy, Furkan Uzun Ezel ve Rıdvan Arda Özçelik ’deri Wild oluşan Regnum Carya Esports ’u şampiyonluk sonrası Suudi Espor Federasyonu ’nun SEF Başkanı HRH Prens Faisal bin Bandar bin Sultan da makamında ağırlayarak ekibi kutladı.

Türk ekipleri turnuvayı ilk dörtte tamamladı

Turnuvaya “Avrupa Şampiyonu” ünvanıyla gelen öteki temsilcimiz Fire Flux Esports ise 172 puanla üçüncü zaferi gösterirken Next Rüya da topladığı 157 puanla dördüncü oldu.

PMRC 2023 ’te Türkiye temsilcilerinin yanı gizeme Geekay Esports, CRASH GAMING, Nigma Galaxy, Brute Force, ArabGolden Galaxy, Vision Esports, gQ team, RTG Esports, Nexus Gaming, Gaimin Gladiators, MadBulls, Excuse Me ve ARR eSports ekipleri çaba etti.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı