PUBG MOBILE Türkiye Ulusal Kupası'nın sahibi Digital Athletics oldu

PAYLAŞ
PUBG MOBILE Türkiye Ulusal Kupası'nın sahibi Digital Athletics oldu
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

16 değişik ekibin çaba ettiği 2022 PUBG MOBILE Türkiye Milli Kupası ’nda PMNC kazanan ekip Digital Athletics oldu. Infinix sponsorluğunda, Başakşehir Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Kuruluşları ’nde gerçekleştirilen turnuvanın ilk 8 ekibi bir üst lige yükselirken galibiyetli olan ekiplerin aldığı ödüllerin toplam meblağı 500 bin TL ’yi buldu.

Dünyanın en popüler mobil oyunlarından PUBG MOBILE, global arenada olduğu gibi yerel ekiplerin çaba ettiği ülkelerde de muhtelif turnuvalar tertip ediyor. Bu güzergahta Infinix sponsorluğunda yaşama geçirilen PUBG MOBILE Türkiye Milli Kupası ’nın PMNC Büyük Finalleri de geçtiğimiz hafta İstanbul ’da, Başakşehir Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Kuruluşları ’nde gerçekleştirildi.

Büyük ödülşan sahibi Digital Athletics

16 değişik ekibin çaba ettiği ve büyük coşkuya sahne olan PMNC Türkiye ’nin finallerinde Digital Athletics, 155 puan toplayarak turnuvanın kazananı oldu. İki gşan süren çabalarda geriden gelerek şampiyon olan Digital Athletics, büyük ödül olan 150 bin TL ’yi de kasasına koydu.

Galibiyetli ekipler bir üst lige yükseldi

PUBG MOBILE National Championship Türkiye ’de para ödülşana ek galibiyetli olan ilk 8 ekip de 2023 PUBG MOBILE Pro League PMPL Türkiye ’ye yükselme fırsatı tuttu. 2023 PMPL Türkiye ’ye çıkan ekipler şu biçimde sıralandı: Digital Athletics, Getso Esports, Keşmekeş Espor, Bad Boys Reborn, Melise Esports, Mavidance Esports, My Colors ve Galakticos.

Canbay & Wolker konseri tertip edildi, binlerce hediye dağıtıldı

Binlerce taraftarın arenadan, on binlercesinin ise PUBG MOBILE ’ın resmi YouTube hesabından canlı olarak takip ettiği turnuvada sahne alan Canbay & Wolker, reyin severlere unutulmaz bir konser verdi. Ayrıca aktifliğe katılan reyin severlere binlerce UC, oyuncu teçhizatları ve değişik ödüller de dağıtılırken, talihli taraftarlar tertip edilen çekilişte Infinix marka uslu telefonların sahibi oldu.

PMNC Türkiye finallerine Influencerlar akın etti

Aktifliğe katılan reyin beğenirler, maçların arasında pek çok içerik üreticisi, yayıncı ve profesyonel oyuncuyla tanışma fırsatı da tuttu. Barış G ’den Vahşi ’a, Kabirci ’dan Egoist Pati ’ye, Barış Bra ’dan Kerim Yaman ’a çok rakamda PUBG MOBILE yayıncısının katıldığı Büyük Finallere Ali Şekil, Mesutcan Tomay, Eda Sakız, Barış Resmi, Yeşim Resmi, M2B, Mert Eren Bülbül, Sera Korkmaz, Eda Güzergah ve Feride Özdinç gibi içerik üreticileri ve Doğukanbuny, Vipfurkan, Amigo, Bloodrapper, Calse, Sylas ve Soulless gibi yayıncı ve profesyonel oyuncular da misafir oldu.

 

Kaynak: adamnedio.com