realme, 10 serisinin ilk ürününü tanıttı

PAYLAŞ
realme, 10 serisinin ilk ürününü tanıttı
  • 0
  • 0
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

realme 10, MediaTek G99 ve 90Hz AMOLED kombinasyonu ile sektörde öne çıkıyor. 

 

En süratli gelişen uslu telefon markası realme, realme 10 serisinin ilk ürünü olan realme 10 ’u piyasaya sürdü. Sektörün güçlü oyuncusu realme ’nin yeni serisinin ilk ürünü realme 10, MediaTek G99 ve 90Hz AMOLED ekran kombinasyonu ile tavizsiz bir performans sunuyor. 

 

Segmente özel MediaTek G99 ve 90Hz AMOLED ekran kombinasyonu

 

realme 10 ’un öne çıkan ve segmentinde fark yaratan, en büyük avantajlarından biri hem 90Hz AMOLED ekran hem de MediaTek G99 ile kullanıcılara muhteşem bir tecrübe sunması. 90Hz AMOLED ekran, sunduğu canlı renkler ve daha az kir vazgeçme özelliği ile yüksek bir görsel tecrübe sağlıyor. Corning Gorilla Glass 5 ile korunan ekran parlak gün ışığında net görüş için 1000nit olan azami parlaklığa erişiyor.  

 

Güçlü ve yetkin bir SoC sayesinde realme 10, geliştirilmiş efor performansı ile daha az gecikme ve meselesiz sistem performansı sunuyor. CPU performansı %25, GPU performansı %78 oranında iyileştirilmiş olan yeni telefonda 6nm teknolojileri sayesinde genel efor tüketimi de %20 oranında eksiltildi. Telefonun 8+256GB varyantı altında test edilen AnTuTu skoru ise 400.084 ’e erişerek piyasadaki tüm G99 takviyeli uslu telefonlar arasında azamiyi oldu.

 

Reyin tecrübenin sevincini erişilebilir kılan realme 10, balanslı modda 40 fps ’de PUBG oyununu destekliyor. Ayrıca PUBG oyunları için 9,41 saate kadar olağanüstü bir bekleme süresi sunarak meselesiz ve gecikmesiz uzun reyin seansları sağlıyor.

 

 

16GB ’a kadar geniş devingen RAM 

realme 10, meselesiz sistem tecrübesini bir üst seviyeye taşımak için çekilen 64.000 ’den fazla resim için büyük depolama alanı sağlayabilen 8+256GB büyüklüğünde RAM ve ROM sunuyor. Kullanıcılar ayrıca bunu 1 TB ’a kadar harici depolama olanağına da sahip. LPDDR4X ve UFS 2.2 ise daha süratli uygulama başlatma, daha süratli dosya okuma ve yazma sürati ve oyunlarda saniye başına daha tutarlı bir kare sürati ile eMMC özellikli eşlerinden daha iyi performans gösteriyor.

 

 

realme 10 8GB ’a kadar sanal RAM sunarak RAM depolama alanını maksimum 16GB ’a kadar genişletiyor ve kullanıcıların gözde uygulamaları arasında meselesizce dolaşabilmeleri için bekleme modunda 18 uygulamaya kadar izin veriyor. 

 

Güçlü yonga seti ve depolama yardımı sayesinde realme 10, bu standarttaki azami akıcılık derecesi olan TÜV SÜD 36 Aylık akıcılık derecesi A ile sertifikalandırılan tek segment ürünü oldu. realme 10 ’in meselesiz çalışmasını sağlamak için titiz bir ihtiyarlatma süreci, yinelenen uygulama başlatma ve dosya yükleme testleri asıllaştırıldı.

 

realme ’nin en ince 7,95 mm gövdesinde 5000 mAh batarya realme 10, tüm gün yeterli kullanım için 5.000mAh ’lik devasa bir batarya ve 28 dakikada bataryanın %0 ’dan %50 ’ye süratli bir biçimde yine artırılması için 33W süratli şarj sunuyor.

 

 

 

 

realme ’nin en ince 7,95 mm gövdesinde 5000 mAh batarya

realme 10, tüm gün yeterli kullanım için 5.000mAh ’lik devasa bir batarya ve 28 dakikada bataryanın %0 ’dan %50 ’ye süratli bir biçimde yine artırılması için 33W süratli şarj sunuyor. Daha da ehemmiyetlisi, realme 10 böylesine kapsamlı bir pili 7,95 mm ’lik ince bir gövdeye sığdırarak bugüne kadar üretilen en ince realme telefon olma özelliğine de sahip. Dahası, telefon yalnızca 178g ağırlığında ve uzun reyin seanslarında dahi rahat bir tutuş tecrübeyi sağlıyor.

 

Efor Tarz ile Buluşuyor: Hafif Parçacık Tasarımı 

realme telefonların bırakılmaz bir unsuru olan tarz, bu üründe ışık süratinde hareket eden güçlü ve parlak parçacıklardan esin alan hafif parçacık tasarımı ile kendini gösteriyor. Ürün, daha az parmak izi ile sansasyonel bir parlak yüzeye ve 3D doku elde etmek için 6 tabakalı zarif bir kaplamaya da sahip. Ürün ayrıca kullanıcıların stillerine uyması için Clash White ve Rush Black olmak üzere iki alternatifi de sunuyor.

 

50MP Renkli AI Kamera ve 16MP Selfie Kamerası

realme 10 ’in 50MP ilk kamera ayarı ve 16MP selfie kamerası sunan iyi bir kamerası da var. Telefonun segmentindeki azami çözünürlüklerden birine sahip birinci kamerası yüksek görüntüleme niteliği sunuyor. Ayrıca ProLight teknolojisi ile gelişmiş bir Gece Modu sağlayarak hengameyi büyük miktarda eksiltiyor ve operasyoncu performansı sayesinde deklanşör sürati de %121 oranında iyileşiyor.

 

Yüksek çözünürlüklü selfie kamerası ve gelişmiş gece çekimlerinin yanı gizeme realme 10, kullanıcıların odak bölgelerini manuel olarak hakimiyet etmelerini ve hürce yakınlaştırıp uzaklaştırmalarını sağlayan 90 ’lar stili bir pop filtresi ve tepe ve yakınlaştırma özelliğine sahip Cadde Resimciliği Modu 2.0 ’ı da sunuyor.

 

Kullanıcı Odaklı Özellikler

realme 10, 3,5 mm kulaklık girişi ve %200 UltraBoom hoparlör ile donatıldı. UltraBoom hoparlör, kullanıcıların % 200 ses seviyesinde yüksek çözünürlüklü sesin sevincini çıkarmasına imkân tanıyor.

 

Yazılım olarak realme 10, Android 12 tabanlı realme UI 3.0 ile geldi. Daha kullanıcı merkezli bir yazılım tecrübeyi sağlamak için realme, şık ve kullanışlı widget tasarımları için kullanıcıların fikirlerini almak üzere bir “UI widget ortak oluşturma tasarıyı” başlattı. Tüm kullanıcılar https://www.realme.com/evrensel/2022realmecocreatewidget adresinden fikirlerini paylaşarak realme ’nin bir sonraki yazılım aktüellemesine katkıda bulunma talihine sahip olabiliyor. 

 

realme 10, 8+128GB ve 8+256GB olmak üzere değişik depolama alanı alternatifiyle sunuluyor. 

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı