Redmi 12C Türkiye'de satışta

PAYLAŞ
Redmi 12C Türkiye'de satışta
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Xiaomi ’nin en son giriş segmenti uslu telefonu Redmi 12C 4.899 TL ’den başlayan öneri edilen son kullanıcı fiyatıyla Türkiye ’de satışa sunuldu. 

Eforunu MediaTek Helio G85 harekâtçıdan alan Redmi 12C, 6 + 5GB ’a kadar genişletilmiş RAM ve 1TB depolama uzantısı¹ ile daha akıcı günlük operasyonlar, daha süratli uygulama başlatma ve içerikler için daha fazla depolama alanı sunuyor. 5.000mAh pile sahip olan makine, gün boyu kullanım için yeterli efor sağlıyor². Gelişmiş ve alıngan parmak izi sensörüyle donatılan Redmi 12C, kullanıcıların sadece parmaklarını doğrudan ekrana değdirerek telefonun kilidini açmalarına, bir uygulamayı açmalarına veya bir mobil ödemeyi doğrulamalarına imkân tanıyor. 

Geniş 6,71 inç HD+ ekranı ve şık 20,6:9 en boy oranıyla Redmi 12C, kitap okurken, video izlerken ve reyin oynarken daha iyi ve çekici bir tecrübe sunuyor. Ayrıca, okuma modu, uzun ekran vaktiyle beraber oluşabilecek göz bitkinliğini gidermeye destekçi oluyor. Bu daha büyük ve daha iyi ekran, genel estetiği ve tutuş hissini iyileştiren düz bir kenar ve tek parça kavisli bir arka kısım ile beraber şık ve dikkat çekici bir tasarımda toplanıyor. Redmi 12C; Grafik Gri, Okyanus Mavisi, Nane Yeşili ve Lavanta Moru olmak üzere dört renk alternatifiyle sunuluyor.

Kamera tarafında Redmi 12C, 50MP ana kamerasıyla günlük hayatta daha fazla detayla canlı anlar tutabiliyor. Güçlü HDR ve Gece Modu sayesinde Redmi 12C, zorlu şartlarda dahi daha fazla detayla daha net şehir gece manzarası resimleri sürükleyebiliyor.

 

Kaynak: adamnedio.com