Rob-Okul Robot Yarışması'nın Kazananları Hediyeleri Kapacak

PAYLAŞ
Rob-Okul Robot Yarışması'nın Kazananları Hediyeleri Kapacak
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Keçiören Belediyesi TEKNOMER tarafından tertip edilen 100 bin TL ödül havuzuna sahip ‘Çizgi İzleyen Robot Müsabakası ’ 17 Mayıs Çarşamba günü Keçiören Taha Akgül Spor Salonu ’nda reelleştirilecek.  ‘TEKNOMER Rob-Mektep Robot Müsabakası ’ ismiyle tertip edilen müsabakaya Ankara geneli ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite düzeyinde 25 ilkokul, 126 ortaokul, 64 lise ve 25 üniversiteden toplam 234 ekip ile 708 talebe müracaat yaptı.

Müracaatı kabul edilenlere dört hafta süresince çizgi izleyen robot ve robotik kodlamaya müteveccih dersler Youtube üzerinden online olarak verildi. Eğitimlerin sonunda müsabakada kullanmak üzere 50 adet robot seti hazırlandı ve eğitimlerde galibiyet gösteren 50 mektebe armağan edildi.

Temel seviye ve ileri seviye olmak üzere iki kategoride yarışacak olan talebeler müsabakanın sonunda ehemmiyetli ödüllerin sahibi olacaklar. 

Temel düzey olarak tanımlanan kategoride yarışacak ilkokul ve ortaokul talebelerinin ekiplerinden birinci olana bir bütün altın, ikinci olana bir yarım altın, üçüncü olana bir çeyrek altın ile mekteplere ayrıca tablet hediye edilecek. İleri düzey kategoride yarışacak lise ve üniversite ekiplerinden birinci olana 4 bütün altın, ikinci olana 4 yarım altın, üçüncü olana ekibe 4 çeyrek altın ve ilk üçe giren mektep ekiplerine tablet hediye edilecek.

Müsabakanın kıran kırana geçeceğini söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Müsabakamıza müracaat yapan talebelerimize online ve surat surata eğitimler verdik. İlkokul ve ortaokul düzeyinde müsabakacı 24 talebemiz TEKNOMER‘de iki aylık robotik kodlama eğitimi aldı. Gençlerimizin kodladıkları robotları sınamaları için onlara bir tane de pist hazırladık. Gelip merkezimizi tecrübelesinler istedik. Ve büyük gün geldi çattı. Coşkulu geçen takribî 6 ayın sonunda robotlar yarışacak ve galibiyetli olanlar kazanacak.” dedi.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı