Robotik Kodlamada Dünya 1.si ve 3.sü Aliağa'dan

PAYLAŞ
Robotik Kodlamada Dünya 1.si ve 3.sü Aliağa'dan
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, ‘Beynelmilel STEM Olimpiyatları ’nda kodlama kategorisinde 3.sınıflar seviyesinde dünya birincisi olan Aslan Ateş Sarıbaş ile 2.sınıflar seviyesinde dünya üçüncüsü olan Fevzi Başar Celepoğlu ’nu makamında davetli etti.  

Main Tean Organization tarafından Almanya merkezli yapılan, suallerinin esası STEM Bilim-Teknoloji-Mühendislik-Matematik üzerine heyeti olan ve dünya genelinde talebelerin katıldığı ‘Beynelmilel STEM Olimpiyatları ’nda Aliağalı talebeler büyük bir başarı gösterdi.

Bu sene 114 ’deri fazla ülke, bin 200 ’den fazla mektep ve kurs, 11 binden fazla talebenin katılımıyla çevrimiçi olarak hakikatleştirilen ‘Beynelmilel STEM Olimpiyatları ’na katılan Aliağa Robotik Kodlama Şahsi Gelişim Kursu talebelerinden Aslan Ateş Sarıbaş kodlama kategorisinde 3.sınıflar seviyesinde dünya birincisi, Fevzi Başar Celepoğlu ise 2.sınıflar seviyesinde dünya üçüncüsü olarak Aliağa ’ya büyük bir onur yaşattı.

Beynelmilel platformda Aliağa ’yı başarıyla temsil eden talebeler ile Aliağa Robotik Kodlama Şahsi Gelişim Kursu müdürü Eren Çelikkıran ’ı makamında ağırlayan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, talebeleri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.   

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı