Samsung 2023 Akıllı Monitör serisi ile çıtayı yükseltti

PAYLAŞ
Samsung 2023 Akıllı Monitör serisi ile çıtayı yükseltti
  • 0
  • 0
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

Samsung 2023 Model M8, M7 ve M5 Uslu Monitörleri ile çıtayı
dünya genelinde daha yükseğe taşıyarak kullanıcılara tek monitörle
 cümbüş, reyin, üretkenlik ve tasarım sevincini bir arada sunuyor. 2023 model Uslu Monitör ivedisi, şahsileştirilmiş kullanım basitliği ve konforu birleştiriyor.

Samsung, 2023 Uslu Monitör serisinin dünya genelinde satışa sunulduğunu duyurdu. Samsung ’un yeni M8, M7 ve M5 Uslu Monitörleri M80C, M70C, M50C modelleri kullanıcılara içerik izleme, reyin ve çalışma odağında monitörü kendi stil ve lüzumlarına göre şahsileştirme imkânı sunuyor. Samsung Electronics Görsel Ekran İş Üniteyi Başkanı Hoon Chung, yeni Uslu Monitör serisiyle alakalı olarak; “Yeni serimiz ve özellikle gelişmiş M8 modelimizle Uslu Monitörler için çıtayı dünya genelinde yükseltiyoruz. Kullanıcılar sadece tek monitörle cümbüş, reyin, üretkenlik, tasarım özelliklerinin sevincini sürerken, aynı zamanda şahsileştirilmiş kullanım basitliği ve konforla da buluşuyor” dedi. 

Her tarz ve mekâna hitap eden zarif tasarımlar 

Serinin tamamı, geniş bir kullanıcı yelpazesinin lüzumlarına ve stiline hitap edebilen, çok doğrultulu dokuz değişik monitör modelinden oluşuyor. M8, M7 ve M5 Uslu Monitörler çok muhtelif renk alternatifi ve ebada sahip. M8 ve M7 modelleri 32 inç, M5 modeliyse hem 32 hem de 27 inç ebat alternatifi sunuyor. UHD çözünürlük ve 400 nit parlaklık kıymeti sunan M8, Sıcak Beyaz, Gündüz Mavisi, Günbatımı Pembesi ve Bahar Yeşili renk alternatiflerine sahip. UHD çözünürlük ve 300 nit parlaklık sunan M7 modeli, Sıcak Beyaz renk alternatifine, Full HD çözünürlüğe sahip M5 modeliyse şıklığıyla göz dolduran Siyah ve Beyaz renk alternatifleriyle satılacak.

Şık balık sırtı deseni ile estetik görünüm

Yeni ikonik tasarıma sahip süper ince M8 ve M7 modellerinde monitörün en ince kısmı sadece 11.39 mm olarak ölçülüyor. M8 ve M7 modellerinin arka kısmında, monitörün ve bulunduğu odanın görünümünü daha estetik hale getiren organik ve şık balık sırt deseni yer alıyor. Meyil dayanağına sahip, yüksekliği ayarlanabilen stant, M8 kullanıcılarının gereksinim dinlediklerinde açıyı ayarlamalarına takviyeci olurken, bulunduğu etrafa sadelik kazandırıyor. Ekran ayrıca uzun dosyaları alt kaydırmanın bitkinliğini eksiltmek için 90 derecelik dikey güzergahta döndürülebiliyor. 

Asılcı renkleri ekrana taşıyor

2023 Uslu Monitörlerden M8, bir evvelki nesil monitörlere göre bir hayli yeni özelliğe sahip. 4K çözünürlüğü, HDR 10+ özelliği ve 400nit parlaklığıyla, M8 modeli bir monitörün sağladığı uslu cümbüş tecrübesini canlı görüntülerle buluşturuyor. M8 kullanıcıları aynı zamanda Samsung Gaming Hub ’a basitlikle ulaşabiliyor. Hepsi bir arada yayın platformu ve Prime Video, Netflix ve YouTube gibi platformlara ulaşım sunan Smart Hub ’a da süratlice ulaşmak muhtemel. Hem M8 hem de M7 modeli, renkleri yüzde 99 oranında ve sRGB renk gamında yansıtarak, tasarımcılar ve içerik üreticileri renkleri asılcı bir biçimde ekrana taşıyor. 

Uzaktan çalışmaya gereksinim dinlemiyor

2023 Uslu Monitör ivedisi, uzaktan çalışmayı meselesiz ve zahmetsiz hale getirmek için geliştirildi. PC gerektirmeyen çalışma alanı, PC ’lere kablosuz olarak bağlanarak ve PC ekranlarını yansıtarak uzaktan ulaşım sağlıyor. M8 ’in manyetik ve çıkarılabilir kamerası sayesinde kullanıcılar ek ürün satın almadan kablosuz irtibat sağlayabiliyor. SlimFit kamera FHD çözünürlüğü ve video konferans özelliklerini destekliyor. Kullanıcılar Google Meet ’e ve öteki uygulamalara bağlanarak, Otomatik Çerçeveleme özellikleriyle buluşmalarını daha verimli hale getirebiliyor.  Ayrıca Çoklu Görüntüleme özelliği daha da geliştirilerek Microsoft 365 ve Browser uygulamasını bütün ekranda görüntüleme ve uygulamalar arasındaki geçişi eksiltme imkânı sunuyor. 2023 model tüm Uslu Monitörlerde ara suratı iyileştirmek üzere SmartThings ve Smart Hub gibi bir hayli uygulamaya fare ve klavye hakimiyeti ilave edildi. Kullanıcılar artık en sevdikleri içerikleri keşfetmek için bütün hakimiyete sahip olabiliyor ve rastgele bir uzaktan kumandaya gereksinim dinlemiyor.  

Tüm ev içi IoT aygıtları tek bir monitörden hakimiyet ihtimali

2023 Uslu Monitör ivedisi kullanıcıları, Zigbee ve Thread ’i destekleyen yerleşik IoT Hub sayesinde tüm ev içi IoT makinelerini tek bir monitörden basitçe hakimiyet edebiliyor. M8 ve M7 Bixby ve Amazon Alexa gibi yerleşik sesli asistan uygulamaları, kullanıcıların monitörlerini sesleriyle hakimiyet edebilmesini sağlıyor. Dahili mikrofonlu M8 ve M7 modellerinde, uzak alan sesi de destekleniyor. Böylece kullanıcılar doğrudan monitöre görüşebiliyor. 2023 Uslu Monitör serisinde kullanılmaya başlanacak My Contents İçeriklerim özelliği sayesinde kullanıcılar bereketli bilgilere süratlice ulaşabiliyor. Monitör bekleme halindeyken BLE Bluetooth Düşük Enerji üzerinden kayıtlı bir uslu telefonu tespit ettiğinde ekran açılarak, kullanıcı resimlerini, hava gidişatını ya da başka içerikleri anında gösterebiliyor. Uslu telefon kapsama alanı dışında olduğundaysa monitör bekleme moduna geçiyor. 

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı