Samsung, bugüne kadarki en güçlü Samsung Galaxy S Serisi'ni tanıttı

PAYLAŞ
Samsung, bugüne kadarki en güçlü Samsung Galaxy S Serisi'ni tanıttı
  • 0
  • 0
  • 11 dakika da oku
  • +
  • -

Samsung, premium uslu telefon tecrübesinde yeni bir yarıyılı başlatıyor. Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23+ ve Galaxy S23 aygıtlarının yer aldığı bugüne kadar geliştirilmiş en güçlü Galaxy S Serisi, suni akıl teknolojisiyle fark yaratan kamerası, şık ve etkileyici tasarımının yanı sıra ileri teknolojik özellikleriyle standartları yine tanımlıyor.

Samsung, yeni Galaxy S23 Serisi ’nin bugüne kadarki en güçlü kamerası ile herkese kendi yaratıcılığını keşfetme hürlüğü sunuyor. Kullanıcılar artık suni akıl AI desteğiyle, hakikat film karelerini aratmayan Nightography özellikli videolar da sürükleyebilecek. 

Galaxy S23 Serisi için özel geliştirilmiş Snapdragon® 8 Gen 2 Mobil Platformu ’ ise geleceğin reyin tecrübesinin kapılarını aralıyor, reyinseverlerin efor ve performans temennilerini fazlasıyla karşılıyor. Galaxy S23 Serisi ’nin ezber bozan inovasyonları ise bu kez daha sansasyonel bir tasarım diliyle sunuluyor. Seri ’nin tasarımında, Samsung ’un sürdürülebilirlik çalışmalarıyla paralel olarak, bir evvelki tüm Samsung Galaxy uslu telefonlarla kıyaslandığında daha fazla geri dönüştürülmüş malzeme kullanılıyor. Samsung Galaxy kullanıcılarının uzun süredir severek kullandığı yerleşik S Pen ise üretkenlik, anekdot alma, hobiler ve daha fazlası için yeni seçenekler sunuyor.

Samsung Electronics Mobil Dünya Başkanı ve CEO ’su TM Roh, yeni Galaxy S23 Serisi ile alakalı şunları söyledi: “Teknolojinin dönüştürücü etkisi, insanlara sunduğu yeniliklerin ötesinde, daha iyi bir geleceğe yaptığı katkıyla da ölçülmeli. Galaxy S23 Ultra ve Galaxy S Serisi makinelerimizin tamamı, tehlikesiz ve premium uslu telefon tecrübeyi için yeni standartları tanımlıyor. Güçlü performansla kalıcı inovasyonu birleştiriyor, yüksek performans kavramına yeni bir ebat kazandırıyoruz.”

Samsung Electronics Türkiye Başkanı ve CEO ’su Philip Choi ise, “Samsung olarak, yeni Galaxy S Serisi ile inovasyon mirasımızı daha da ileri taşıyoruz. Profesyonel seviyedeki kamera sisteminin daha uslu hale geldiği Galaxy S23 Serisi, Galaxy uslu telefonların sunduğu en iyi resim ve video performansını vadediyor. Ayrıca, Galaxy ekosisteminde sunduğumuz iletişimli özellikler artık kullanıcılara hiç olmadığı kadar kolay ve kusursuz bir tecrübe yaşatacak. Samsung ’un bugüne kadar geliştirdiği en güçlü Galaxy aygıtları, Türkiye ’deki kullanıcılarımızla buluşturmak için sabırsızlanıyoruz.”

Samsung, bugüne kadarki en gelişmiş kamera sistemini Galaxy S23 Serisi ile sunuyor

Yeni Galaxy S23 Ultra, hem acemi hem de profesyonel resimcilere en sansasyonel kareleri daha kolay tutma imkânı sunuyor. Samsung Galaxy ’nin gelişmiş kamera sistemi, neredeyse tüm ışık şartlarına uygun olarak, en ince ayrıntıları bile tutabilecek biçimde geliştirildi. İyileştirilmiş Nightography özellikleri, Galaxy S Serisi ’nin resimleri ve videoları her etrafta en iyi hale getirebilmesini sağlıyor. Suni akıl destekli görüntü sinyali harekâta ISP algoritması sayesinde, ışığın yetersiz olduğu civarlarda çekilen görüntüleri bozabilen görsel hengame otomatik olarak düzenleniyor. Yeni Galaxy S23 Serisi ’nde Nightography özelliği video kamerasına da kazançken, Galaxy S23 Ultra ’da videonun yanı sıra yenilenen selfie kamerası ön kamera için de Nightography özelliği sunuluyor.

Samsung Galaxy makinelerinde bir ilk olarak, Galaxy S23 Ultra ’nın yeni 200MP Adaptive Pixel Sensörü, unutulmaz anları olağanüstü detaylarla tutuyor. Bunların yanı sıra, aynı anda birden fazla yüksek çözünürlüklü görseli işleyebilen piksel gruplama teknolojisi de kullanılıyor. Galaxy S23 Serisi, süratli otomatik odaklanma özelliğinin yanı sıra Galaxy telefonlarda ilk kere sunulan Galaxy Süper HDR selfie kamerası da yer alıyor. Ön kamera, 30fps süratten 60fps sürate geçebiliyor ve bu sayede, fark edilebilir bir şekilde daha iyi resimler ve videolar sürükleyebiliyor. 

Yeni Galaxy S23 Serisi ile yaratıcılığı artıran bir hayli uygulama geliyor

Yaratıcılığın teftişini tamamen kendi eline almak isteyen ve kişiselleştirilmiş bir kamera arayan kullanıcılar için, Galaxy S Serisi resimcilik tecrübesini bir üst seviyeye taşıyan vasıtalar sunuyor. Sadece Samsung Galaxy makinelerinde kullanılabilen Expert RAW uygulaması, RAW ve JPEG formatlarına DSLR stilinde görüntü sürükleme ve tertip etme imkânı sunuyor. Böylece kullanıcılar yanlarında ağır kamera donanımları taşımak zorunda kalmıyor. Bu uygulama sayesinde Çoklu-Pozlama özelliğiyle deneysel ve sanatsal resimler elde edilebiliyor. Buna ek olarak kullanıcılar, Samsung Kamera uygulamasında veya Expert RAW uygulamasında bulunan Astrophoto ayarlarını kullanarak Samanyolu ’nun en net görüntülerini tutabiliyor. Ayrıca, Galaxy Watch5 Serisi ’ndeki ‘Camera Controller ’ uygulamasının yeni yakınlaştırma özellikleri sayesinde, kullanıcılar en müthiş kareleri doğrudan uslu saatlerini kullanarak da sürükleyebiliyor.

Samsung ’un yeni Galaxy S23 Serisi ’nin kamerasında kullanıcılara sunduğu diğer yenilikler ise şunlar:

Düşük ışık gibi basmakalıpta görüntüde fluluk yaratacak vaziyetlerde, çift optik görüntü sabitleme OIS, Galaxy S23 Ultra ’da tüm açılarda net görüntüleme sunuyor. Gelişmiş 8K video ile videolar artık daha geniş açı ve saniyede 30 kare süratle sinemayı anımsayan bir atmosfer sunuyor. Gelişmiş nesne-tabanlı Suni Akıl ise saçlar ve gözler gibi en ince surat hatlarına kadar her bir ayrıntıyı inceleme ediyor. Bu sayede görüntüsü çekilen şahsın dinç özellikleri görüntüye bütün anlamıyla yansıyor. Daha da gelişmiş bir video tecrübeyi sunmak üzere, Galaxy Buds2 Pro kulaklıkların yeni 360 Derece Ses Kayıt özelliği ise kullanıcıların çok ebatlı ses kaydı almasını sağlıyor. 

Mobil oyunun tecrübesinde ehemmiyetli bir eşik daha aşıldı

Hem içerik üreticileri hem de reyin tutkunları için sınırları zorlayan inovasyonlar üreten Samsung, yeni Galaxy S23 Serisi ’nde de bu ananeyi sürdürüyor. Samsung ve Qualcomm, Samsung Galaxy tecrübesini tertemiz Qualcomm Snapdragon® 8 Gen 2 Mobil Platformu ’yla optimize etti. Böylece bir Samsung Galaxy uslu telefon için bugüne kadar geliştirilen en güçlü ve bereketli platformla birlikte en süratli Snapdragon da kullanıma sunulacak. Tüm bunların yanı sıra Galaxy S23 Ultra, 5000mAh efora sahip piliyle kendi ebadını geliştirmeden makinenin güçlü kamerasını destekliyor.

Yeni tasarlanan CPU mikro mimarisi, Galaxy S23 Serisi ’nin operasyoncu yeteneğini Galaxy S22 Serisi ’ne göre yüzde 30 oranını çoğaldırıyor. Samsung Galaxy ’nin yüksek faydalılığa sahip NPU mimarisi, performans-efor dengesinin sağlanması için yüzde 49 oranında optimize edildi. Diğer yandan, suni akıl algoritması da kullanıcıların efsanevi resimler ve videolar çekebilmesini sağlıyor. Galaxy S23 Serisi ’ndeki en ehemmiyetli iyileştirmelerden biri GPU optimizasyonu. Seri ’de kullanılan GPU grafik operasyoncusi, Galaxy S22 Serisi ile kıyaslandığında takribî yüzde 41 daha süratli. Böylece, bir uslu telefondan yüksek performans bekleyen kullanıcılara da hitap ediyor. 

Galaxy S23 Ultra, geleceğin dijital realizm dünyasına giriş yaptığımız bu yarıyılda, reyin dünyasında yaygınlaşmaya başlayan hakikat zamanlı ışın izlemeyi muhtemel kılıyor. Kullanıcılar, her bir ışını takip edebilen bu teknoloji sayesinde, her sahneyi daha asılcı bir şekilde görüntüleyebiliyor. Tüm Galaxy S23 Serisi modellerinde yer alan ve ebadı genişleyen Samsung Galaxy Makine Soğutma özelliğiyse reyinseverlerin coşkusunu hiçbir zaman yarıda vazgeçmiyor.

Tüm bu güçlü özelliklere uygun olarak Galaxy S23 Ultra, daha keskin köşelere sahip 6,8-inç kavisli ekranıyla daha geniş ve düz bir yüzey alanı sunuyor. Böylece bir Samsung Galaxy uslu telefonda muhtemel olan en iyi görsel tecrübeyi vadediyor. Samsung Galaxy ’nin yeni ‘Artırılmış Konfor ’ özelliği, kullanıcıların renk tonlarını ve kontrast seviyelerini uyarlamasına imkân veriyor. Bu özellikle beraber, gece kullanımında telefon ekranının neden olabileceği göz rahatsızlıkları eksiliyor. Görüntü İyileştirme özelliğiyse artık iki değil üç ışık seviyesine göre kendini uyarlayarak gündüz kullanımında da parlamayı eksiltiyor.

Yeni Galaxy S23 Serisi, gelecek nesiller düşünerek tasarlandı

Galaxy S23 Serisi, insan yaşamını zenginleştiren ve seyyaremizin geleceği düşünülerek tasarlanan premium teknolojilerde çıtayı yükseltiyor. Galaxy S22 Serisi ’nde kullanılan geri dönüştürülmüş malzemelerin oranı Galaxy S23 Serisi makinelerde daha da çoğalıyor. Galaxy S22 Serisi ’nde geri dönüştürülmüş malzemelerle üretilen bileşenlerin sayısı 6 iken, bu sayı Galaxy S23 Serisi ’nde 12 ’ye yükseldi. Bu malzemeler arasında geri dönüştürülmüş alüminyum ve geri dönüştürülmüş sırça malzeme kullanılıyor. Bunlara ek olarak atık balıkçı ağlarından , su bidonu ve pet şişe atıklarından elde edilen geri dönüştürülmüş plastik malzemeler de telefon bileşenleri arasında yer alıyor. 

Yeni Galaxy S23 Serisi, aynı zamanda uzun süreler süresince kullanım için daha fazla dayanıklılık sunan Corning® Gorilla® Glass Victus® 2 ’nin kullanıldığı ilk makine Serisi. Bu malzeme, yüzde 22 oranında daha fazla geri dönüştürülmüş içeriğe sahip . Ayrıca, Galaxy S23 makinelerinde yüzde 100 geri dönüştürülmüş kağıt malzemeden yine tasarlanan kutu ambalajlar kullanılıyor. Yeni Galaxy S23 Serisi, daha düşük çevresel tesire sahip olduğu için UL ECOLOGO® sertifikasına da layık görüldü. 

Galaxy S23 Serisi ’nin sunduğu premium tecrübe, dört nesil süresince işletim sistemi ve beş sene süresince güvenlik güncellemesi alacak. Uzun yarıyıl kullanım için kullanıcılar ayrıca kaza kaynaklı hasarlar ve onarım gereksinimleri için sunulan Samsung Care+ gibi bir hayli hizmeti kullanabilecek.

Kullanıcı dostu güvenlik ve saklılık özellikleriyle transparan bir makine tecrübeyi 

Galaxy S23 Serisi ’ndeki uslu telefonların her biri, Samsung ’un uçtan uca Samsung Knox korumasına sahip. Samsung Knox, şu anda piyasada bulunan diğer tüm mobil makine, platform veya çözümden daha fazla resmi ve sektörel sertifikaya sahip. Samsung Galaxy ’nin Güvenlik ve Saklılık Gösterge Panosu, kullanıcı bilgilerine kimlerin ulaşabildiği ve ne biçimde kullanıldığına dair eksiksiz bir teftiş sunuyor. Kullanıcılar, tek bakışta kişisel bilgilerinin risk altında olup olmadığını kolayca göreöğreniyor ve daha tehlikesiz bir tecrübe teklifler alabiliyor. Kullanıcılar, daha fazla güvenliğe lüzumu olduğunda, Knox Vault güvenlik platformu, güvenlik sarihlerine karşı Galaxy S23 Serisi ’nde ehemmiyetli bilgileri makinenin kalan kısmından ve işletim sisteminden ayırabiliyor.

İletişimli yaşam stilleriyle daha fazla serbestlik ve esneklik 

Yeni Samsung Galaxy S Serisi ’nin tüm modellerinde, iletişimli tecrübelerin yeni özellikleri göze çarpıyor. Samsung Galaxy bilgisayarlarla tabletler arasında fare ve klavye bağlantısı kuran Samsung Çoklu Teftiş özelliği artık Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23+ ve Galaxy S23 ’te de kullanılıyor. Bu sayede makineler arası geçişte müthiş bir esneklik sunuluyor. Ayrıca, gelişmiş metin kullanımı URL gibi metinleri makineler arasında kopyalama ve yapıştırmayı daha kolay hale getiriyor.   Böylece kullanıcılar bir aygıtta başladıkları işe bir diğer aygıtta devam edebiliyor. Galaxy S23 Ultra ’da Google Meet ile beraber Samsung Notes ve S Pen kullanılabiliyor ve görüntülü konuşmalar artık daha işlevsel hale geliyor. Google Meet ’in Canlı Paylaşım özelliği ise bir görüşmedeki katılımcılar kendi aygıtlarından belge üzerinde farklılık yapabiliyor. Bu sayede belgeleri paylaşımlı tek ekrandan görüntüleme lüzumu ortadan kalkıyor.

Galaxy S23 Serisi esinini tabiattan alan Phantom Black, Cream, Green ve Lavender olmak üzere dört değişik mat renk seçeneğiyle satışa sunulacak.

 

Kaynak: adamnedio.com