Samsung Galaxy Watch, 13 ülkede Düzensiz Kalp Ritmi Bildirimi sunacak

PAYLAŞ
Samsung Galaxy Watch, 13 ülkede Düzensiz Kalp Ritmi Bildirimi sunacak
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Kullanıcıların kalp ritimlerini takip etmesine ve kalp sıhhati hakkında daha ayrıntılı bilgiler edinmesine takviyeci olmak için, halihazırda kullanımda olan EKG ve Tansiyon takip özelliklerine Kumpassız Kalp Ritmi Bildirimi özelliği ilave ediliyor.

Samsung Electronics, Samsung Health Monitor uygulamasındaki Kumpassız Kalp Ritmi Bildirimi IHRN/ Irregular Heart Rhythm Notification özelliğinin bu yaz haysiyetiyle 13 ülkede kullanıma sunulacağını duyurdu. Uygulama içindeki Tansiyon ve Elektrokardiyogram EKG[4] takibiyle eşleşen Kumpassız Kalp Ritmi Bildirimi özelliği, atriyal fibrilasyon AFib gidişatını düşündüren kumpassız kalp ritmi bozukluklarına idrak edebiliyor ve Galaxy Watch uslu saat kullanıcılarının kalp sıhhatini daha kapsamlı bir biçimde takip edip bilgilenmesine takviyeci oluyor.

Amerika Birleşik Devletleri Besin ve İlaç Yöneti ’nin FDA onayına sahip Kumpassız Kalp Ritmi Bildirimi/IHRN özelliği, geçtiğimiz hafta Kore Besin ve İlaç Güvenliği Bakanlığı MFDS tarafından da onaylandı. Bu özelliğin kullanımı, Amerika Birleşik Devletleri ve Güney Kore ’nin yanı gizeme Arjantin, Azerbaycan, Kosta Rika, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, Gürcistan, Guatemala, Hong Kong, Endonezya, Panama ve Birleşik Arap Emirlikleri ’nin dahil olduğu 13 ülkeye genişleyecek. Alakalı özellik Türkiye ’de de kısa müddet içinde faal hale gelecek. 

İstendiği an EKG ölçümü yapma özelliğiyle eşleşen Kumpassız Kalp Ritmi Bildirimi/IHRN özelliği, muhtemel kumpassız kalp ritmi gidişatlarını arka tasarıda hakimiyet ediyor ve kullanıcıyı potansiyel AFib vaziyetleri kumpassız kalp ritmi bozuklukları mevzusunda uyarıyor. Şu an kullanımda olan Tansiyon ve Kalp Atış Sürati takibi özellikleriyle beraber kullanıcılar, kalp ve damar sağlıkları hakkında daha detaylı bilgiler edinebiliyor. 

Tanıtımı 2020 ’de yapılan Samsung Health Monitor uygulaması, bugün dünya genelinde 74 ülkede kullanılıyor. 15 milyondan fazla Galaxy Watch uslu saat kullanıcısı, bileklerinden tansiyon ve EKG ölçümü yapabilirken, tansiyon ve kalp ritimlerini de kesintisiz olarak takip edip kaydolabiliyor. 

Samsung Electronics MX İş Kolu Başkan Yardımcısı ve Dijital Sağlık Takımı Başkanı Hon Temiz, yaptığı açıklamada, “Kalp ve damar hastalıkları, dünya genelinde başlıca vefat sebeplerinden biri olmaya devam ediyor. Bu sebeple, sunduğumuz tansiyon ölçümü ve kumpassız kalp ritmi bildirimi gibi izleme taşıtlarıyla kullanıcılarımızı kalp sağlıkları hakkında bilgilendirmeye ve onları bu mevzuda kuvvetlendirmeye kararlıyız. Galaxy Watch uslu saat kullanıcılarının, gece gündüz fark etmeksizin sağlıkları hakkında daha detaylı bilgiler elde etmesine takviyeci olmak için yeni yollar keşfetmeye devam ediyoruz” dedi.

Yeni One UI 5 Watch arayüzüyle sunulacak olan Kumpassız Kalp Ritmi Bildirimi özelliği, ilk olarak bu senenin sonlarında satışa çıkacak Galaxy Watch uslu saatlerde kullanılabilecek ve daha sonra özellik, evvelki sürümlerde de sunulacak.

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı