Samsung Galaxy Z Flip5 ve Galaxy Z Fold5: Çok yönlü, benzersiz bir deneyim

PAYLAŞ
Samsung Galaxy Z Flip5 ve Galaxy Z Fold5: Çok yönlü, benzersiz bir deneyim
  • 0
  • 0
  • 20 dakika da oku
  • +
  • -

Galaxy Z Serisi, yenilenen tasarımı ile seviye sıçrayan yenilikçi formu ve profesyonel düzeyde kamera özellikleri sunan benzersiz FlexCam ile rakipsiz bir katlanabilir telefon tecrübeyi sunuyor.

Samsung Electronics, bugün, beşinci nesil Galaxy katlanabilir mahsullerini tanıttı: Galaxy Z Flip5 ve Galaxy Z Fold5. Sektör lideri form etkenleri; şık ve kompakt tasarımları, sayısız özelleştirme seçenekleri ve güçlü performanslarıyla her kullanıcı için benzersiz bir tecrübe sunuyor. Yeni Flex Hinge, estetik açıdan balanslı ve sağlam bir tasarım sunarken katlanabilirlik de sağlıyor. Bu rakipsiz katlanabilir makineler, yaratıcı açılardan resim sürüklemek için FlexCam gibi olağanüstü kamera özellikleri sunuyor. Samsung Galaxy Z Serisi güçlü performans sunarken en yeni operasyoncudan efor alan optimize edilmiş pilsıyla da dikkat sürüklüyor. Samsung Galaxy Z Serisi, sarih ve kapalı halde, bir uslu telefonun sağladığı imkânlarda bir mutasyon yaratıyor.

“Samsung, standardı tanımlayarak ve tecrübeyi sürekli iyileştirerek katlanabilir aygıtlarla mobil endüstrisinde devrim yaratıyor” biçiminde konuşan Samsung Electronics Başkanı ve Mobil Tecrübe Başkanı TM Roh, şöyle ilave ediyor: “Her geçen gün daha fazla kullanıcı katlanabilir makinelerimizi seçim ediyor. Zira bu makineler insanların başka hiçbir makinede elde edemeyecekleri bir tecrübe sunuyor. Galaxy Z Flip5 ve Galaxy Z Fold5, yenilikçi teknolojiyle alıcılarımızın lüzumlarını karşılama konusundaki kararlılığımızı ispatlayan en yeni makineler.”

Samsung Electronics Türkiye Başkanı ve CEO ’su Philip Choi ise yeni makineler hakkında; “Neredeyse 30 senelik bir deneyimin mahsulü olan bu makineler, insandan esin alan onlarca senelik tasarım çalışmalarının zirvesini teşkil ediyor. Katlanabilir uslu telefon yolculuğunda Galaxy ailesinin azaları Flip ve Fold Serilerimiz ile bugüne dek sayısız galibiyetlere imzalaydık. Şimdi ise ailemizin yeni üyesi, Galaxy Z Flip5 ve Galaxy Z Fold5 ’i sizlere tanıtmanın coşku ve mutluluğunu yaşıyoruz. Samsung Türkiye olarak, MENA bölgesi içinde ‘Katlanabilir Makineler ’ kategorisinde en çok seçim edilen ve güvenilen işletme olmanın onurunu yaşıyoruz. Samsung Galaxy Z Flip5 ve Galaxy Z Fold5 ile sunduğumuz yeniliklerin hayatlarınıza nasıl geçim sağladığını, yaratıcılık, üretkenlik ve kendini ifade etme mevzularında ne gibi yeni imkânlar sunduğunu görmek, yolculuğumuzun sonraki adımlarına da esin verecek” açıklamalarında bulundu.

Samsung ’un inovasyon mirası ve katlanabilir makineler kategorisine olan bağlılığı, çok doğrultulu makinelerin geliştirilmesini sağladı. Katlanabilir formatın potansiyeline olan güçlü inancını, birinci sınıf Ar-Ge ve yapım becerileriyle birleştiren Samsung, Galaxy Z Serisi ’ni sürekli geliştirdi ve optimize etti. Bu Galaxy katlanabilir serisi; Galaxy Z Flip5 ’in yeni Flex Window kapak ekranında içerik oluşturmadan Galaxy Z Fold5 ’te sorunsuz çoklu göreve kadar, günümüz kullanıcılarının kendine özgü lüzumlarını karşılıyor ve aşıyor.

Galaxy Z Flip5 ve Galaxy Z Fold5; IPX8 desteği, gözetici alüminyum çerçeveler ve hem Flex Window kapak ekranı hem de arka kapağa uygulanan Corning® Gorilla® Glass Victus®2 ile harcayıcıların beklediği gözetmeyi sağlıyor ve bunu Flex Hinge ile daha da pekiştiriyor. Yeni entegre menteşe modülü olan Flex Hinge, dış darbeleri dağıtan çift raylı bir yapıya sahip.  

 

Galaxy Z Flip5: Cebe sığabilen en iyi aygıt

 Galaxy Z Flip5, cep ebadında bir makinede şık ve benzersiz bir katlanabilir tecrübe sunuyor.  Evvelki nesle göre 3,78 kat daha büyük olan yeni Flex Window kapak ekranı, çok muhtelif mevcut ve yeni özellikler sunuyor.  Şık çerçevelerin yanı sıra, kullanıcının Galaxy Watch6 Serisi ’nin kadran tasarımıyla eşleşebilen bilgilendirici ve grafik saatler dahil olmak üzere daha fazla özelleştirme seçeneği bulunuyor. Ayrıca Galaxy Z Flip5 ’in Flipsuit Kılıfı, değiştirilebilir bir NFC kartıyla aygıt koruması sağlayarak, kullanıcıların daha da fazla kişiselleştirme seçeneği için Flex Window kapak ekranı tasarımlarını ve kılıf tasarımlarını eşleştirmesine imkân tanıyor.

Galaxy Z Flip5 kapalı vaziyette, her zamankinden daha fazla işlevsellik sunuyor. Flex Window kapak ekranından yararlı bilgilere süratli ve zahmetsizce ulaşmak muhtemel. Kullanıcılar Widget ’lar ile hava durumunu bilebilir, müzik çalmayı hakimiyet edebilir ve Media Controller ile en sevdikleri müzikleri dinleyebilir ya da Google Finance Widget ’ı ile en son küresel borsa aktüellemelerini takip edebilirler. Tüm Widget ’ların bir bakışta görüntülenmesi ve Çoklu Widget Görünümünü aktifleştirmek için ekrana hafifçe değerek aralarında anında geçiş yapılması da muhtemel.  Kullanıcılar ayrıca, bildirimleri kolayca hakimiyet edebilir ve Wi-Fi ya da Bluetooth için Süratli Ayarlar ’a ulaşabilirler. Makineyi hiç açmadan, cevapsız aramalara geri dönmek için arama geçmişine göz atmaları ve bütün QWERTY klavye ve sohbet geçmişi görünürlüğüyle Süratli Cevap özelliğini kullanarak hareket halindeyken metinleri cevaplayabilirler.

Benzersiz tasarımı ve form etkeniyle Galaxy Z Flip5, Samsung Galaxy uslu telefonlardaki en çok doğrultulu kamera tecrübesini de sunuyor. Daha büyük Flex Window kapak ekranı sayesinde arka kamerayla yüksek nitelikli selfie ’ler çekilebilir. Ayrıca kullanıcılar FlexCam ile yaratıcı açılardan eller serbest modda sansasyonel resimler sürükleyebilirler. Esnek Mod ’da da çekimler süratli ve kolayca görüntülenebilir ve tertip edilebilir. Kullanıcılar Flex Window kapak ekranındaki Süratli Görüntüleme ile görüntüleri kolayca araştırabilir, renk tonunu ayarlayabilir ya da silebilirler. Çift Önizleme, dostlarınızın fotoğrafına sürüklerken kendilerini Flex Window ’da göreöğrenmelerini ve böylece kusursuz çekim için asıl zamanlı ayarlamalar yapabilmelerini sağlar. Kullanıcılar, kamerayı sabitleyen Süper Sabit moduyla hareket halindeyken pürüzsüz bir çekim yapabilirken, Otomatik Çerçeveleme kimsenin kadrajın dışında kalmamasını sağlar.

Galaxy Z Flip5, güçlü kamera tecrübesine suni zekâ çözümü iyileştirmelerini ilave ederek her resme hayat verir. Civar aydınlatması şartlarında resimleri ve videoları optimize eden geliştirilmiş Nightography özellikleriyle düşük ışıkta dahi yaratıcı olmak muhtemeldir. Suni zekâ destekli görüntü harekâta ISP algoritması, detayları ve renk tonunu geliştirirken genellikle düşük ışıklı görüntüleri bozan görsel asalakları düzenler. Dijital 10X zoom ile resimler uzaktan dahi daha net. 

 

Galaxy Z Fold5: Geniş ekranlı, en üst düzey üretkenlik platformu

Şimdiye kadarki en ince, en hafif Fold ’da, büyük bir ekran ve uzun ömürlü bir pil sunan Fold5, Galaxy Z serisindeki en güçlü performansı sunuyor.  

Galaxy Z Fold5, Çoklu Pencere ve Uygulama Sürekliliğinden Geliştirilmiş Görev Çubuğu, sürükle ve vazgeç ve üçüncü taraf uygulamaların optimizasyonu gibi çok muhtelif özelliklere kadar büyüyen sağlam, büyük ekran tecrübeyi ile günlük üretkenliği dönüştürmeye liderlik etmişti. 2021 ’de üçüncü nesil Fold ’da tanıtılan S Pen Fold Edition da Galaxy Z Fold5 ’te üstün bir yazma tecrübeyi sunmak için ince ayarlardan geçti. Bu özellikler ve vasıtalar, büyük bir ekranda güçlü üretkenlik sunmak ve kullanıcıların ehemmiyetli görevleri her yerden bitirmelerini sağlamak için bir araya getirildi. 

Geliştirilmiş Görev Çubuğu, kullanıcıların sık kullanılan uygulamalar arasında süratle geçiş yapmasına imkân tanıyarak devingen üretkenlik sağlıyor. Artık dört adet uygulamaya kadar son kullanılan uygulama, daha faydalı çalışma için hazır. Yeni geliştirilmiş iki elle sürükle ve vazgeç özelliği de uygulamalar ve ekranlar arasında içerik taşırken üretkenliği artırabilir. Kullanıcılar, Samsung Galeri ’deki bir görüntüye bir parmaklarıyla değip basılı yakalayabilir ve görüntüyü sürükleyip vazgeçmek üzere Samsung Notes uygulamasını açmak için öbür parmaklarını kullanabilirler. Saklı pop-up ile bir uygulama arka tasarıda çalışmaya devam ederek kullanıcıların video içeriğini bütün ekranda izlemelerine ve ekranın yan tarafında yüzen bir açılır pencerede dostlarıyla sohbet etmelerine imkân tanır. 

Yeni daha ince ve daha kompakt S Pen Fold Edition, asıl zamanlı anekdot almayı ve fikir üretmeyi kolaylaştırırken cebe de daha rahat sığabiliyor. Fold için sıradan bir kılıfla neredeyse aynı kalınlıktaki İnce S Pen Kılıfı, kullanıcıların S Kalemlerini şık bir biçimde taşıyabilmeleri için muhtelif stil ve renklerde mevcut. 

Kullanıcıların hareket halindeyken daha fazlasını yapmalarına destekçi olan 7,6 inç Ana Ekran en sevdikleri filmin neşesini dikey veya yatay olarak çıkarabilmeleri için geniş ve kesintisiz görüntüleme sağlıyor. Dahası sarih havada parlak güneş ışığı altında bile optimum görüntüleme tecrübeyi için en yüksek parlaklık %30 ’dan fazla çoğalarak 1750 nit ’e yükseldi. 

Kullanıcılara en büyük Galaxy uslu telefon ekranında sürükleyici bir reyin tecrübeyi sunan Galaxy için Snapdragon® 8 2. Nesil harekâtçı, grafikleri geliştiriyor ve devingen reyin ve çoklu reyin işlevselliğini aktifleştirmek için suni akıldan faydalanıyor. Galaxy Z Fold5, daha az gecikme sunmak ve performans düşüşünü önlemek için ısıyı daha usluca dağıtan gelişmiş soğutma sistemiyle maraton reyin seanslarının üstesinden rahatça gelebilir.

 

Gezegen için pozitif bir tesir

Samsung, etraf vizyonu doğrultusunda ilerleme kaydolmaya ve Aygıt Tecrübeyi Kısmı için 2030 seneyi sonuna kadar net sıfır karbon emisyonuna erişmek de dahil olmak üzere gayelerine ulaşmasına destekçi olacak eylemlere sürat vermeyi sürdürüyor.  

Galaxy Z Flip5 ve Galaxy Z Fold5, harcayıcı öncesi geri dönüştürülmüş sırça ve alüminyum ile atık balık ağları, su varilleri ve pet şişelerden elde edilen harcayıcı sonrası geri dönüştürülmüş plastikler de dahil olmak üzere evvelki nesillerine göre daha geniş bir geri dönüştürülmüş malzeme spektrumuna sahip.   Ambalaj paketleri için kullanılan kağıt dahi yüzde 100 geri dönüştürülmüş malzeme kullanılarak üretildi.

Bu inovasyonlar, optimize edilmiş uzun ömürlülük için şuurlu olarak tasarlandı. Her aygıt beş senelik güvenlik aktüellemeleri ve dört nesil işletim sistemi yükseltmesiyle geliyor ve böylece mahsulün ömrü uzuyor.  

 

Bulunurluk

Galaxy Z Flip5 ve Galaxy Z Fold5, 26 Temmuz saat 15:00 ’deri itibaren Türkiye ’de ön siparişe ve 18 Ağustos ’tan itibaren genel satışa sunulacak.

Galaxy Z Flip5, Mint, Graphite, Cream ve Lavander gibi renklerin yanı sıra, daha kişiselleştirilmiş bir görünüm oluşturmak için Halkalı standtlı  Transparan Kılıf, Akustik-Ten Kılıf, Devingen tasarım  Kılıf ve taşıması kolay Halkalı Silikon Kılıf gibi bir dizi aksesuarla kullanıcıların kendilerini ifade etmelerine imkân tanıyor. 

Galaxy Z Fold5 ise; Ice Blue, Phantom Black ve Cream renklerinin yanı sıra, İnce kalemli Kılıf,  Halkalı standtlı Transparan Kılıf, Akustik-Ten Kılıf ve Askılı Ayaklı Kılıf gibi pratiklik ve stil sunan muhtelif kılıflarla beraber sunuluyor.

 

Özellikler

Galaxy Z Flip5

Ekran

Ana Ekran

6,7 inç FHD+*

Devingen AMOLED 2X

120Hz Adaptif yenileme sürati 1~120Hz

Sonsuz Esnek Ekran 2640 x 1080, 22:9

*Çapraz olarak ölçülen Galaxy Z Flip5 ’in Ana Ekran ebadı, bütün dikdörtgende 6,7 inç ve yuvarlatılmış köşeler hesaba katıldığında 6,6 inçtir; asıl görüntülenebilir alan, yuvarlatılmış köşeler ve kamera deliği sebebiyle daha miniktir.

Kapak Ekranı

3,4 inç Süper AMOLED 60Hz*

720 x 748

306 PPI

*Çapraz olarak ölçülen, Galaxy Z Flip5 ’in Kapak Ekranı ebadı bütün dikdörtgen formda 3,4 inçtir; asıl görüntülenebilir alan, yuvarlatılmış köşeler ve alt kesik sebebiyle bütün dikdörtgen alanın takribî %95 ’i kadardır.

Ebatlar ve Ağırlık

Katlanmış

71.9 x 85.1 x 15.1mm

*Katlanmış Galaxy Z Flip5 kalınlığı, Galaxy Z Flip5 ’in sırçalarının yukarıyadan alta doğru ölçülür

Sarih

71.9 x 165,1 x 6.9mm

*Sarih Galaxy Z Flip5 kalınlığına Ana Ekranın çerçevesi dahil değildir.

Ağırlık

187gr

Kamera

Ön Kamera 

10MP Selfie Kamera

F2.2, Piksel ebadı: 1.22μm, FOV: 85˚

Arka İkili Kamera 

12MP Ultra Geniş Kamera

F2.2, Piksel ebadı: 1.12μm, FOV: 123˚

12MP Geniş Açı Kamera

Dual Piksel BAĞIŞLAMA, OIS, F1.8, Piksel ebadı: 1.8ìm, FOV: 83˚

AP

Galaxy için Snapdragon® 8 2. Nesil Mobil Platformu

*Snapdragon, Qualcomm Technologies, Inc. ve/veya iştiraklerinin bir mahsulüdür. Snapdragon, Qualcomm Incorporated ’ın ticari markası veya tescilli ticari markasıdır.

Hafıza

512GB dahili depolama alanı ile 8GB Hafıza

256GB dahili depolama alanı ile 8GB Hafıza

*Kullanılabilir depolama kapasitesi evvelden yüklenmiş yazılıma bağlıdır. Hafıza seçeneği, pazara göre değişiklik gösterebilir.

Pil

3,700mAh tipik çift batarya

*Üçüncü taraf laboratuvar şartlarında test edilen tipik değer Tipik değer, IEC 61960 standardı kapsamında test edilen pil misalleri arasında pil kapasitesindeki sapmanın dikkate alındığı varsayımı vasati değerdir. Galaxy Z Flip5 için nominal kapasite 3591mAh ’tır. Asıl pil ömrü ağ etrafına, kullanım modellerine ve öbür etkenlere bağlı olarak değişebilir.

Şarj

Kablolu Şarj*: 25W Adaptör** ve 3A USB-C kablosu*** ile takribî 30 dakikada %50 ’ye kadar şarj

Süratli Kablosuz Şarj 2.0****

Kablosuz PowerShare*****

*QC2.0 ve AFC ile geçimli kablolu şarj. Tüm servisler, özellikler ve ekran kapalıyken, %0 eforu kalmışken 25W Seyahat Adaptörü ile yapılan dahili Samsung laboratuvar testlerinden elde edilen sonuçlar. Asıl şarj sürati, asıl kullanıma, şarj şartlarına ve öbür etkenlere bağlı olarak değişebilir.

**25W Efor Adaptörü ayrıca satılır. Sadece Samsung onaylı şarj makinelerini ve kabloları kullanın.

***Kablosuz şarj WPC ile geçimlidir.

****Kablosuz PowerShare, Samsung veya Galaxy Z Fold5, Z Flip5, Galaxy Z Fold4, Z Flip4, S22 serisi, Z Fold3 5G, Z Flip3 5G, S21 FE 5G, S21 serisi, Z Fold2, Note20 serisi, S20 serisi, Z Flip, Note10 serisi, S10 serisi, S9 serisi, S8 serisi, S7 serisi, S6 serisi, Note9, Note8, Note FE, Note5  gibi WPC Qi kablosuz şarj özelliğine sahip öbür marka uslu telefonlar ve Galaxy Buds2 Pro, Buds2, Buds Pro, Buds Live, Watch6, Watch6 Classic, Watch5, Watch5 Pro, Watch4, Watch4 Classic, Watch3, Watch Active2, Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch ve Galaxy Buds gibi giyilebilir aygıtlarla sınırlıdır. Emin aksesuarlar, kılıflar veya öbür marka aygıtlarla çalışmayabilir. Ağ etrafınıza bağlı olarak çağrı alımını veya bilgi hizmetlerini etkileyebilir.

Su Geçirmezlik

IPX8

*Laboratuvar test şartlarına göre 1,5 metreye kadar tatlı suya 30 dakikaya kadar batırılabilir. Plaj veya havuz kullanımı için tavsiye edilmez. Viraneleri durulayın/ıslanırsa kurulayın. Makinenin suya dayanıklılığı kalıcı değildir ve sıradan eskime ve aşınma sebebiyle zamanla eksilebilir. 

İşletim Sistemi

Android 13

One UI 5.1.1

Ağ ve İrtibat

5G*, LTE**, Wi-Fi 6E***, Bluetooth® v5.3

*Emin pazarlarda mevcut olan optimum 5G ağ irtibatsı gerektirir. Bulunurluk ve detaylar için cerrahınıza müracaat etin.  İndirme ve akış süratleri içerik sağlayıcıya, sunucu irtibatsına ve öbür etkenlere bağlı olarak değişebilir.

 

** LTE modelinin bulunurluğu pazara ve cerraha göre değişmektedir. Asıl sürat; pazara, cerraha ve kullanıcı etrafına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

***Wi-Fi 6E ağının kullanılabilirliği pazara, ağ sağlayıcısına ve kullanıcı etrafına göre değişebilir. Optimum irtibat gerektirir. Wi-Fi 6E yönlendirici gerekecektir.

Sensörler

Yan parmak izi sensörü yan, Akselometre, Barometre, Gyro sensörü, Jeomanyetik sensör, Hall sensörü, Yakınlık sensörü, Işık sensörü

Güvenlik 

Samsung Knox ile, Samsung Knox Vault

SIM Kart

Bir Nano SIM* ve bir eSIM**

*SIM kart ayrı satılır. Bulunurluk, pazara ve cerraha göre değişmektedir.

**eSIM kullanılabilirliği yazılım sürümüne, bölgeye ve cerraha bağlı olarak değişebilir. Mobil ağ tasarınızın eSIM ’i destekleyip desteklemediğini cerrahınıza müracaat etin.

Renkler

Mint, Graphite, Cream, Lavender*

[Yalnızca Samsung.com/tr ’de] Yellow**

* Mevcut renkler; pazara, bölgeye ya da cerraha değişebilir.

**Online ’a özel renkler sadece Samsung.com/tr ’de mevcuttur.

 

 Galaxy Z Fold5

Ekran

Ana Ekran

7,6 inç QXGA+*

Dynamic AMOLED 2X

Sonsuz Esnek Ekran 2176 x 1812, 21.6:18, 374ppi

120Hz adaptif yenileme sürati 1~120Hz

*Çapraz olarak ölçülen Galaxy Z Fold5 ’in Ana Ekran ebadı, bütün dikdörtgende 7,6 inç ve yuvarlatılmış köşeler hesaba katıldığında 7,4 inçtir; asıl görüntülenebilir alan, yuvarlatılmış köşeler sebebiyle daha miniktir.

Kapak Ekranı

6,2 inç HD+

Devingen AMOLED 2X Ekran

2316 x 904, 23.1:9, 402ppi

120Hz adaptif yenileme sürati 48~120Hz

*Çapraz olarak ölçülen Galaxy Z Fold5 ’in Kapak Ekranı ebadı, bütün dikdörtgende 6,2 inç ve yuvarlatılmış köşeler hesaba katıldığında 6,1 inçtir. Asıl görüntülenebilir alan, yuvarlatılmış köşeler sebebiyle daha miniktir.

Ebatlar ve Ağırlık

Katlanmış

67,1 x 154,9 x 13.4mm

*Katlanmış Galaxy Z Fold5 kalınlığı, Galaxy Z Fold5 ’in sırçalarının yukarıyadan alta doğru ölçülür

Sarih

129.9x 154.9 x 6.1mm

*Sarih Galaxy Z Fold5 kalınlığına Ana Ekranın çerçevesi dahil değildir.

Ağırlık

253gr

Kamera

Dış Ekran Kamerası

10MP Selfie Kamera

F2.2, Piksel ebadı: 1.22μm, FOV: 85˚

Ekran Altı Kamera

4MP Ekran Altı Kamera

F1,8, Piksel ebadı: 2.0μm, FOV: 80˚

Arka İkili Kamera 

12MP Ultra Geniş Kamera

F2.2, Piksel ebadı: 1.12μm, FOV: 123˚

Arka Üçlü Kamera 

12MP Ultra Geniş Kamera

F2.2, Piksel ebadı: 1.12μm, FOV: 123˚

50MP Geniş Açı Kamera

Dual Piksel BAĞIŞLAMA, OIS, F1.8, Piksel ebadı: 1.0μm, FOV: 85˚

10MP Telefoto Kamera

PDAF, F2.4, OIS, Piksel ebadı: 1.0μm, FOV: 36˚, 3X optik zoom

*30X Space Zoom; AI Super Resolution teknolojisi ile 3x Optik Zoom ve 30x dijital zoom kapsar. 3x ’in üzerinde yakınlaştırma yapmak görüntüde bazı bozulmalara neden olabilir.

AP

Galaxy için Snapdragon® 8 2. Nesil Mobil Platformu

*Snapdragon, Qualcomm Technologies, Inc. ve/veya iştiraklerinin bir mahsulüdür. Snapdragon, Qualcomm Incorporated ’ın ticari markası veya tescilli ticari markasıdır.

Hafıza

1 TB dahili depolama alanı ile 12 GB Hafıza 

512GB dahili depolama alanı ile 12GB Hafıza

256GB dahili depolama alanı ile 12GB Hafıza

* Bulunurluk pazara ya da kanala göre değişiklik gösterebilir. Asıl depolama alanı pazara, modele, dosya ebadına ve formata bağlı olarak değişebilir.

Pil

4,400mAh tipik çift batarya

*Üçüncü taraf laboratuvar şartlarında test edilen tipik değer Tipik değer, IEC 61960 standardı kapsamında test edilen pil misalleri arasında pil kapasitesindeki sapmanın dikkate alındığı varsayımı vasati değerdir. Galaxy Z Fold5 için nominal kapasite 4270mAh ’tır. Asıl pil ömrü ağ etrafına, kullanım modellerine ve öbür etkenlere bağlı olarak değişebilir.

Şarj

Kablolu Şarj*: 25W Adaptör** ve 3A USB-C kablosu*** ile takribî 30 dakikada %50 ’ye kadar şarj***
Süratli Kablosuz Şarj 2.0****
 Kablosuz PowerShare*****

*QC2.0 ve AFC ile geçimli kablolu şarj. Tüm servisler, özellikler ve ekran kapalıyken, %0 eforu kalmışken 25W Seyahat Adaptörü ile yapılan dahili Samsung laboratuvar testlerinden elde edilen sonuçlar. Asıl şarj sürati, asıl kullanıma, şarj şartlarına ve öbür etkenlere bağlı olarak değişebilir.

**25W Efor Adaptörü ayrıca satılır. Sadece Samsung onaylı şarj makinelerini ve kabloları kullanın.

***Kablosuz şarj WPC ile geçimlidir.

****Wireless PowerShare, Samsung veya Galaxy Z Fold5, Z Flip5, Galaxy Z Fold4, Z Flip4, S22 serisi, Z Fold3 5G, Z Flip3 5G, S21 FE 5G, S21 serisi, Z Fold2, Note20 serisi, S20 serisi, Z Flip, Note10 serisi, S10 serisi, S9 serisi, S8 serisi, S7 serisi, S6 serisi, Note9, Note8, Note FE, Note5  gibi WPC Qi kablosuz şarj özelliğine sahip öbür marka uslu telefonlar ve Galaxy Buds2 Pro, Buds2, Buds Pro, Buds Live, Watch6, Watch6 Classic, Watch5, Watch5 Pro, Watch4, Watch4 Classic, Watch3, Watch Active2, Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch ve Galaxy Buds gibi giyilebilir aygıtlarla sınırlıdır. Emin aksesuarlar, kılıflar veya öbür marka aygıtlarla çalışmayabilir. Ağ etrafınıza bağlı olarak çağrı alımını veya bilgi hizmetlerini etkileyebilir.

Su Geçirmezlik

IPX8

*Laboratuvar test şartlarına göre 1,5 metreye kadar tatlı suya 30 dakikaya kadar batırılabilir. Plaj veya havuz kullanımı için tavsiye edilmez. Viraneleri durulayın/ıslanırsa kurulayın. Makinenin suya dayanıklılığı kalıcı değildir ve sıradan eskime ve aşınma sebebiyle zamanla eksilebilir. 

İşletim Sistemi

Android 13

One UI 5.1.1

Ağ ve İrtibat

5G*, LTE**, Wi-Fi 6E***, Bluetooth® v5.3

*Emin pazarlarda mevcut olan optimum 5G ağ irtibatsı gerektirir. Bulunurluk ve detaylar için cerrahınıza müracaat etin.  İndirme ve akış süratleri içerik sağlayıcıya, sunucu irtibatsına ve öbür etkenlere bağlı olarak değişebilir.

** LTE modelinin bulunurluğu pazara ve cerraha göre değişmektedir. Asıl sürat; pazara, cerraha ve kullanıcı etrafına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

***Wi-Fi 6E ağının kullanılabilirliği pazara, ağ sağlayıcısına ve kullanıcı etrafına göre değişebilir. Optimum irtibat gerektirir. Wi-Fi 6E yönlendirici gerekecektir.

Sensörler

Yan parmak izi sensörü, Akselometre, Barometre, Gyro sensörü, Jeomanyetik sensör, Hall sensörü, Yakınlık sensörü, Işık sensörü

Güvenlik 

Samsung Knox ile, Samsung Knox Vault

SIM Kart

İki Nano SIM* ve bir eSIM ’e kadar**

*SIM kart ayrı satılır. Bulunurluk, pazara ve cerraha göre değişmektedir.

**eSIM kullanılabilirliği yazılım sürümüne, bölgeye ve cerraha bağlı olarak değişebilir. Mobil ağ tasarınızın eSIM ’i destekleyip desteklemediğini cerrahınıza müracaat etin.

Renkler

Ice Blue, Phantom Black, Cream*

* Mevcut renkler; pazara, bölgeye ya da cerraha değişebilir.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı