Samsung, S Pen ile Galaxy inovasyonlarında sınırları zorluyor

PAYLAŞ
Samsung, S Pen ile Galaxy inovasyonlarında sınırları zorluyor
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Samsung ’un premium uslu telefon kategorisinde geliştirdiği Galaxy S ve Galaxy Z Serileri ile beraber gelen en faal S Pen, yaratıcılıkta yeni tecrübelerin kapılarını aralıyor. Tıpkı bir kalem kullanır gibi en natürel biçimde yazıp çizmeye ve uygulamaların yeni doğrultularını keşfetmeye imkân sağlayan S Pen ile kullanıcıların yapabileceklerinin sınırı genişliyor.

Teknoloji devi Samsung, uslu telefon kullanıcılarının gözdelerinden biri haline gelen S Pen ile beraber kullanıcılara yaratıcılıklarını keşfetmenin yeni yollarını sunuyor. Hem iş emelli hem de cümbüş emelli kullanıcıların seçimi olan S Pen; çalışırken anekdot almak, e-postaları el yazısıyla cevaplamak ve çizim yapmak gibi pek çok özelliğiyle kullanıcılarının yaşamını kolaylaştırıyor.

Çizim yapmayı seven herkes için biçilmiş kaftan
S Pen ’in sadece profesyoneller için değil çizim yapmayı seven herkesin beğenisini kazanan çizme fonksiyonu, kullanıcıların en sevdiği özelliklerin başında geliyor. Ekranı bir boş tuval olarak gören kullanıcılar, yaratıcılıklarının sınırlarını S Pen ile zorlayabiliyor. Kara kaleme, fırça darbesine ya da geometrik biçimlere dönüşebilen S Pen, uslardan geçen fikirleri somutlaştırıyor daha sonra da bunu dijital civarda kaydolarak paylaşabiliyor.

Yazı yazmak ve anekdot almak hiç olmadığı kadar kolay
Günümüzde çoğu birey, kağıt ve kalemle anekdot almanın hâlâ en tesirli yöntem olduğunu düşünüyor. S Pen, kâğıt üzerinde reel bir kalemle yazı yazma tecrübesini dijitale taşıyarak her iki yöntemi de basit ve kusursuz bir biçimde bir araya getiriyor. Ekran üzerindeki baskıyı eksilten yaylanabilir ve yumuşak kalem ucu sayesinde kullanıcılar, gecikme olmadan süratlice anekdot alabiliyor. Reel bir kalemle yazı yazmaya en yakın tecrübeyi sunan geliştirilmiş S Pen, gecikme süresini de ehemmiyetli oranda eksiltiyor.

Birden fazla birey ile aynı belge üzerinde çalışma olanağı
S Pen ile anekdot alırken aynı zamanda başka fonksiyonları da kullanmak olası oluyor. Kullanıcılar, Samsung Notes uygulaması üzerinden anekdot alırken, bir yandan görüntülü konuşma yapabiliyor. Anekdot alma harekâtının da boş bir evrak üzerinde olması gerekmiyor. Kullanıcılar dilerse PDF belgeleri üzerinde de anekdot alabiliyorlar. Samsung Notes uygulaması üzerinden açılabilen PDF belgelerin üzerinde işaretleme yapmak ve anekdotlar almak olası. Ayrıca birden fazla şahıs da aynı belge üzerinden çalışma olanağı tutabiliyor. Takım ile beraber yapılan ortak çalışmalarda bu özellik sayesinde aynı evrak üzerinde çalışılabiliyor.

S Pen, anekdot almanın yanı sıra e-posta yollarken de yaşamı kolaylaştırıyor. El yazısıyla mektup yazar gibi yazı yazmanın rahatlığını tecrübeleyen pek çok birey bunu iş yaşamında da tecrübelemek istiyor. S Pen, e-posta atarken kullanıcılarının el yazısıyla yazdıklarını anında dijitalleştirebiliyor ve ekrana dökebiliyor.

S Pen, bluetooth sayesinde uzaktan kumandaya dönüşebiliyor
Kullanıcılar, S Pen ’i yazmak ve çizmek için kullansa da aktive edebilecekleri ve kullanabilecekleri başka özellikler de bulunuyor. Misalin S Pen ekranın altından yukarıya doğru kaydırıldığında ‘Air Command ’ olarak öğrenilen taşıt çubuğunu ulaşılabiliyor. Bluetooth sayesinde bir uzaktan kumandaya dönüşebilen S Pen, süratli bir değişle resim sürükleyebiliyor, slayt sayfalarını sıçrayabiliyor, müzik çalabiliyor ve daha fazlasını yapabiliyor. 

 

Kaynak: adamnedio.com