Samsung ses sistemleri pazar payı bakımından 9 yıldır dünyanın zirvesinde

PAYLAŞ
Samsung ses sistemleri pazar payı bakımından 9 yıldır dünyanın zirvesinde
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Samsung ’un soundbar alanında pazar hisseyi bakımından dünya liderliği, bağımsız pazar araştırma işletmeyi FutureSource Consulting tarafından yayımlanan raporla bir defa daha patentlendi. Rapora göre 2022 senesinde yüzde 20 ’nin üzerinde pazar hisseyi eden Samsung, böylece 9 yıldır üst üste dünya genelindeki soundbar pazarının doruğuna yerleşmiş oldu. 

Samsung Electronics Co. Ltd. “Samsung”, bağımsız pazar araştırması işletmeyi FutureSource Consulting tarafından 28 Şubat 2023 tarihinde yayımlanan rapora göre pazar hisseyi bakımından dünya soundbar pazarının bir defa daha lideri olarak gösterildi. FutureSource Consulting tarafından yayımlanan rapora göre, Samsung ’un küresel soundbar pazar hisseyi yüzde 20,2 oldu. 2022 senesinde küresel soundbar sektörü genelindeki toplam satış hacminin yüzde 18,4 ’ü Samsung ’a ait. Bu bilgiler ışığındaki rapora göre Samsung, pazar hisseyi bakımından 9 sene üst üste küresel soundbar pazarının doruğunda yer aldı.  

Samsung ses sistemlerinin farkı

Premium Q serisinin de dâhil olduğu Samsung ses sistemleri; güçlü, çekici ve asla en yakın ses niteliğini sunmak üzere titiz bir uzmanlıkla planlandı. Samsung marka ses sistemleri aynı zamanda şık ve çağdaş tasarımıyla TV ’lerle geçim sağlıyor. Özellikle SpaceFit Sound gibi özellikleriyle kullanıcılardan ve ürün yorumculardan bütün anekdot alan Samsung ses sistemleri, özel olarak geliştirilmiş ses tecrübesiyle kullanıldığı mekânın yankısına uygun ses ayarlarını sunabiliyor. 

Samsung ses sistemleri, sektörün önde gelen müesseselerinden de takdir topladı

Samsung marka ses sistemleri daha evvel sektör uzmanları ve sektörel yorumculardan da methiyeler almıştı. AVForums, Samsung ’un HW-Q990B soundbar ürünlerini 2022 senesinde ‘Sınıfının En İyisi ’ mükâfatına layık görürken, Newsweek mecmuası ise HW-S800B soundbar ’ların ‘kompakt yapısına karşın etkileyici ve mekânı dolduran bir ses sunduğu ’ değerlendirmesinde bulunmuştu. Bu sene Samsung, soundbar ürünlerini kullanıcıların ve evde sinema tutkunlarının gönlünü fethetmek için geliştirdiği sansasyonel sinematik ses niteliği ve premium ses özellikleriyle daha da ileri taşıyor.

Samsung ’un HW-Q990C model soundbar ’ları, markanın amiral gemisi Q Serisi ses sistemleri arasında yer alıyor. Etkileyici 11.1.4-kanallı montajı ve Dolby Atmos ses özelliği ile dikkat toplayan seri, Samsung ürünleri arasında en asılcı ses tecrübesini sunuyor. En yeni ‘Q-Symphony 3.0 ’ özelliği, ses kanallarını ve ses unsurlarını tahlil edip işleyerek, hem TV hem de soundbar üzerinden senkronize bir dinleme tecrübeyi sunuyor. Ayrıca SpaceFit Sound Pro özelliğiyle bulunduğu mekânın eko özelliklerine geçim sağlayacak biçimde ses ayarı yapabiliyor. Game Mode Pro özelliğiyse sesi, reyin türüne göre optimize ederek reyin oynarken sesleri çok daha asılcı bir şekilde sunuyor. 

Samsung Electronics Görsel Ekran Üniteyi Başkan Yardımcısı Cheolgi Kim, mevzuyla alakalı değerlendirmesinde “Samsung olarak alıcılarımıza, onların kesintisiz değişen lüzumlarını karşılayabilen sektör lideri ev ve cümbüş tecrübeyi vadediyoruz. Samsung marka ses sistemleri, Samsung TV ’lerle müthiş bir geçim tutuyor. Böylece, sinematik ses niteliğinin, uslu ses ve daha iyi iletişim özellikleri ile asılcı ve çekici dinleme tecrübesini yaşatıyor.”

FutureSource ’a göre dünya soundbar pazarı geçtiğimiz üç senede yüzde 5,7 ’lik bir sihrime sergiledi. Pazarın 2022 ’deki toplam satışları 23,16 milyon adet olarak kaydolunurken, 2025 senesinde bu sayının 26 milyona erişmesi bekleniyor.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı