Sanko Geleceğin Teknolojilerini Üretecek Gençleri Destekliyor

PAYLAŞ
Sanko Geleceğin Teknolojilerini Üretecek Gençleri Destekliyor
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

SANKO Holding, dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği TEKNOFEST ’in bu sene de ana hissedarları arasında yer alacak. SANKO, 2020 senesinden beri üstlendiği Etraf ve Enerji Teknolojileri Müsabakasının yürütücülüğünü TEKNOFEST 2023 ’te de sürdürerek gençliğin enerjisini destekliyor. 

SANKO Holding, cemiyetin tamamında teknoloji ve bilim mevzusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye ’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı amaçlayan TEKNOFEST ’in dördüncü defa ana hissedarları arasında yer alarak geleceğin teknolojilerini üretecek gençleri desteklemeyi sürdürüyor. 

Etraf ve Enerji Teknolojileri Müsabakası ile cemiyette yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı ve enerji bereketliliği kültürü oluşturulması, faydalılık ve etraf mevzularında farkındalığın artırılarak yenilikçi ve teknolojik fikirlerin geliştirilmesi kastediliyor. 

Müsabakanın emeli; endüstriyel firmaların uyguladığı enerji bereketli ve etraf duyarlı uygulama projelerini ve teknolojileri ortaya çıkararak bilgi ve deneyimlerin paylaşılmasını sağlamak, genel anlamda endüstriyel alanda enerji yararlılığını artırmaktır.

ETRAF VE ENERJİ TEKNOLOJİLERİNE ALAKA HER GEÇEN SENE ARTIYOR

SANKO Holding ’in yürütücülüğünde tertip edilen Etraf ve Enerji Teknolojileri Müsabakasına alaka her geçen sene çoğalarak devam ediyor. ‘Üniversite ve Üzeri Seviyesi ’ ve ‘Lise Seviyesi ’ kategorilerinde tertip edilecek TEKNOFEST 2023 Etraf ve Enerji Teknolojileri Müsabakasına yurt içi ve yurt dışından 19 bin 485 ekip ve 55 bin 625 müsabakacı müracaat yaptı.

SANKO Holding; 2020 senesinde Gaziantep ’te, 2021 senesinde İstanbul ’da, 2022 ’de ise Trabzon ve Samsun ’da tertip edilen TEKNOFEST ’te Etraf ve Enerji Teknolojileri müsabakalarının yürütücülüğünü üstlenmişti.

TEKNOFEST 2020 ’de tertip edilen Etraf ve Enerji Teknolojileri müsabakasına 1.468 ekip projesine müracaat etirken, TEKNOFEST 2021 ’de 2 bin 462 ekip müracaatta bulunmuştu. TEKNOFEST 2022 ’de ise, 8 bin 778 müracaat yapılmıştı. 

TEKNOFEST 2023 kapsamında; SANKO Holding yürütücülüğünde tertip edilecek Etraf ve Enerji Teknolojileri Müsabakaları, 16-19 Mart 2023 tarihleri arasında İzmir ’de yapılacak.

GENÇLER HAYALLERİNİ REELLEŞTİRMEK İÇİN YARIŞACAK

Bu sene de ilkokul seviyesinden ortaokul, lise, üniversite, lisansüstü ve mezun seviyesine kadar kaliteli binlerce genç, hayallerini reelleştirmek için birbirinden değişik kategorilerde tertip edilen teknoloji müsabakalarına müracaatta bulundu. İlkokul seviyesi için 8, ortaokul 9, lise 29, lisans ve üzeri için 37, mezun-teşebbüs ve özel sektör katılımcıları için 24 müsabaka kategorisinin yer aldığı TEKNOFEST 2023 ’te Roket, Model Uydu, Erişimde Suni Akıl, Biyoteknoloji İnovasyon, Sanayide Dijital Teknolojiler, Uçan Araba Tasarımı, Eğitim Teknolojileri, Robotaksi Binek Özerk, Tarım Teknolojileri ve Robotik Müsabakaları gibi gençlerin alakayla takip ettiği 41 değişik teknoloji müsabakası tertip edilecek. 2022 teknoloji müsabakalarından değişik olarak Psikolojide Teknolojik Uygulamalar alanında yapılacak müsabaka için ise ilk kere müracaat alındı. 

TEKNOFEST kapsamında tertip edilen dünyanın en büyük teknoloji müsabakaları için 13 milyon TL ’nin üzerinde ödül, 30 milyon TL ’nin üzerinde malzeme yardımı verilecek.

Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji müsabakaları olan TEKNOFEST teknoloji müsabakaları 2023 ’te 41 ana müsabaka ile 102 alt kategoride tertip edilecek. 

TEKNOFEST 2023 

Türkiye Teknoloji Ekibi Vakfı T3 Vakfı ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde, Türkiye ’nin önde gelen teknoloji işletmeleri, kamu, medya kuruluşları ve üniversitelerin takviyeleriyle tertip edilen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği 2023 ’te İstanbul ’da Atatürk Havalimanında tertip edilecek. 

Müsabakacılar, doğu ve batının buluşma noktası İstanbul merkezli olarak asıllaştırılacak teknoloji müsabakalarında kurulacak tematik çadırlarda proje sunumlarına reelleştirecekler. Müsabakaların final etapları ise Ankara, İzmir, Aksaray ve Kocaeli ’nde asıllaştırılacak. 

 

Kaynak: adamnedio.com