Schneider Electric, TIME100 En Etkili Şirketler Listesinde Yer Aldı

PAYLAŞ
Schneider Electric, TIME100 En Etkili Şirketler Listesinde Yer Aldı
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Schneider Electric, dünyanın sürdürülebilir geleceğine sunduğu katkı dolayısıyla TIME100 En Tesirli Firmalar listesinde gösterildi. TIME mecmuası tarafından bu sene üçüncü defa yayınlanan listede geleceği şekillendiren, küresel çapta lider 100 firma yer alıyor.

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital mutasyonuna liderlik eden Schneider Electric, beynelmilel çapta prestijli yayın kuruluşu TIME ’ın geleceği şekillendiren firmaları tanımladığı TIME100 En Tesirli Firmalar listesinde yer aldı. Bu sene üçüncüsü asıllaştırılan liste kapsamında TIME, kendi sektörlerinden en güçlü adayları tanımladı ve beynelmilel çapta araştırmaya katkı sağlayan uzmanlar ve muhabirlerden oluşan bir ağın bu firmalar kapsamında görüşlerini derledi. Ardından TIME editörleri her bir adayı tesir, yenilik, tutku ve zafer gibi temel etmenlere göre değerlendirdi. Böylece, geleceğe müteveccih mesullük alan ve dünya için fayda sağlayan 100 lider müesseseden oluşan liste oluşturuldu.

TIME100 En Tesirli Firmalar listesinde gösterilen Schneider Electric, enerji yönetimi alanında Fortune 500 ’de yer alan firmaların %40 ’ı ile çalışarak büyük firmaların sera gazı emisyonlarını eksiltmelerine takviyeci oluyor. 

Schneider Electric Sürdürülebilirlik Kıdemli Başkan Yardımcısı Steve Wilhite, “Sürdürülebilirlik işimizin temelini oluşturuyor ve yenilikçi ürün ve çözümlerimiz ve danışmanlık hizmetlerimizle alıcılarımızın sürdürülebilirlik niyetlerine erişmelerinde yol gösterici bir rol üstleniyoruz. Yazılım ve hizmet sağlayıcı firmalara yaptığımız yatırımlar ve satın almalarla, 2025 senesine kadar alıcılarımızın harekâtlarında 800 milyon ton karbon emisyonu tasarrufu sağlama gayesine erişmelerine destek oluyoruz. Tüm bu çalışmalarımızın takdir edilmesi ve TIME100 En Tesirli Firmalar listesinde yer almak tüm Schneider Electric topluluğu için büyük bir onur ve mutluluktur” biçiminde konuştu. 

TIME İcra Heyeti Başkanı Jessica Sibley ise ” TIME100 En Tesirli Firmalar listesi, firmaların metamorfoz için bir taşıtı olabileceğini gösteriyor. Bu liste suni zihinden modaya çok muhtelif sektörleri temsil eden ve dünyayı şekillendiren yenilikçi firmaları ve vizyoner liderleri görünür kılıyor” dedi. 

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı