Şehirlerarası otobüs bilet fiyatları için flaş karar! Zam gelecek mi?

PAYLAŞ
Şehirlerarası otobüs bilet fiyatları için flaş karar! Zam gelecek mi?
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Şehirlerarası otobüs bilet maliyetlerine bu sene zam yapılmayacak. Açıklama TOFED Genel Başkanı Birol Özcan’dan geldi. Özcan “Şayet maliyetleri artırırsak yolcu da bulamayız. Motorinde ÖTV indirimi temennimiz var.”dedi.

Salgının süratinde yaşanan eksilmeyle otobüs seferleri ve yolcu rakamlarının çoğaldığını belirten TOFED Genel Başkanı Birol Özcan, “2022 senesinde otobüs sefer sayımız 427 bine yükseldi. 2022 senesinde bir evvelki seneye göre sefer sayımız yüzde 15 arkasıydı. Ayrıca yolcu sayımız da arkasıydı.” diye konuştu. Özcan şöyle devam etti:

“Bilet maliyetleri aynı kalacak”

“2023 seneyi azıcık sakin başladı. Sömestr tatili, yanaşan Ramazan ayı ve bayramı, yaz tatiliyle birlikte bu rakamın daha da çoğalmasını bekliyoruz. Sefer sayımız eksilmesine karşın işletmelerimiz iyi para kazandı. Batıdaki işletmeler doğudaki işletmelere göre azıcık daha fazla para kazandı. Yaz ayından beri bilet maliyetlerde bir çoğalış yapmadık. Uzun zamandır maliyetlerimiz sabit. 2023 seneyi için yeni bir tarife temennimiz yok, bilet maliyetleri aynı kalacak. Motorinde maliyet iyi seviyede. Şayet maliyetleri artırırsak yolcu da bulamayız. Uçak işletmelerinin indirim yaptığı yarıyıllarda azıcık yolcularımız eksiliyor. Sefer rakamlarımız düşse de doluluk oranımız gayet iyi. Ama motorinde ÖTV indirimi temennimiz var.”