Şikayetvar, Deneyim Raporları'nın ilk 6 ay verilerini açıklandı

PAYLAŞ
Şikayetvar, Deneyim Raporları'nın ilk 6 ay verilerini açıklandı
  • 0
  • 0
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

Şikayetvar, harcayıcıların aldıkları ürün ya da hizmetlerle alakalı fikirlerini paylaştığı, anketler üzerinden tecrübelerini puanladıkları ve bu biçimde bu ürün ve hizmetleri seçim edeceklere güçlü bir referans olma emeliyle oluşturduğu Tecrübe Raporları ürünşanın ilk 6 ay bilgilerini açıkladı. 950 markanın 8 bin 307 modelinin bulunduğu Tecrübe Raporları ’nın ilk altı ayında toplam 177 bin 365 reel kullanıcı, tecrübelerini platform üzerinden paylaştı. Araba, cep telefonu ve uslu saat gibi çok sayıda kategoride kullanıcıların tecrübelerinin aktarıldığı Tecrübe Raporları ’nda, değerlendirmesi azami markalar yer aldı. 

Şikayetvar, 2022 ’nin Eylül ayında harcayıcıların kullanımına sunduğu Tecrübe Raporları bilgilerini paylaştı. Harcayıcıların hangi ürünü seçeceğine dair kolayca karar vermek için on binlerce reel kullanıcı tecrübelerinin yer aldığı Tecrübe Raporları ’nda, kullanıcılar araştırma yaptıkları ürün ya da hizmet kategorisini seçerek markaların modellerine erişip kullanıcı tecrübelerini görüntüleyebiliyor.

Taktiğini çözüm platformu üzerine kurgulayan Şikayetvar ’ın satın alma kararları üzerine geliştirdiği yeni ürünü sayesinde harcayıcılar, satın aldıkları ürün ya da hizmetlerle alakalı tecrübelerini paylaştı. Öte yandan kullanıcılar alışverişe başlamadan evvel satın almayı tasarladıkları ürün ya da hizmetlerle alakalı öteki harcayıcıların tecrübelerinden faydalanarak daha doğru seçimler yaptı. Tecrübe Raporları ’nın ilk 6 ayında 177 bin 365 reel kullanıcı 10 kategoride 950 marka 8 bin 307 modeli değerlendirdi.  

Tecrübe Raporları ’nda kategori sayısı çoğalacak 

Harcayıcıların en çok merak ettiği sektörler arasında yer alan Araba, Cep Telefonu, Robot Süpürge, Buzdolabı, Uslu Saat, Air Fryer, Türk Kahvesi Cihazı, Çay Cihazı, Kulaklık ve Filtre Kahve Cihazı kategoriyle harcayıcı tecrübelerinin paylaşılmaya başlandığı Tecrübe Raporları ’nda kategoriler kullanıcıların doldurdukları anket sayısının bitirilmesiyle çoğalış gösterecek.  

Her kategori için ayrı değerlendirme kriterleri 

Tecrübe Raporları ’nda her kategoride değerlendirilen kriterler ürün ya da hizmetin özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. Böylece reel kullanıcı tecrübelerini kapsayan raporlar her ürün özelinde ayrı ayrı değerlendiriliyor. Şikayetvar ziyaretçilerinin reel deneyimlerinden oluşan Tecrübe Raporları ’nda ürün ya da hizmetin özellikleri baz alınarak maliyet, performans, memnuniyet ve öneri, yetkili servis, ergonomi-kullanışlılık gibi kriter 10 ’luk skala üzerinden değerlendiriliyor.   

6 ayda 170 bini aşkın reel harcayıcı tecrübeyi 

Tecrübe Raporları ’nın ilk 6 ayında cep telefonu kategorisinde 74 bin 839, araba kategorisinde 50 bin 982, robot süpürge kategorisinde 9 bin 892, buzdolabı kategorisinde 15 bin 788, uslu saat kategorisinde 12 bin 655 ve air fryer kategorisinde 8 bin 606 harcayıcının değişik marka ve modelde ürünleri değerlendirdi.   

Cep telefonu kategorisinde iPhone ön tasarıda yer aldı 

Tecrübe Raporları ’nın ilk altı ayında cep telefonu kategorisinde 74 bin 839 anket asıllaştırıldı. Toplam 40 markanın ve 704 modelin yer aldığı cep telefonu kategorisinde değerlendirmesi azami 3 model şu biçimde sıralandı: iPhone 13 Pro Max 94, iPhone 14 Pro Max 93, iPhone 13 Mini 92. Bu kategoride en çok karşılaştırılan modellerse iPhone 13 Pro Max  ve iPhone 14 Pro Max  

En çok karşılaştırılan modeller: Citroën C5 Aircross ve Peugeot 3008 

50 bin 982 anketin doldurulduğu araba kategorisinde Toyota Supra, harcayıcılardan 93 skorla, değerlendirmesi azami model oldu. Porsche Cayenne 90 ve BMW 530 88 değerlendirmesi azami öteki markalar olarak öne çıktı. Harcayıcıların en çok karşılaştırdığı modellerse Citroën C5 Aircross ve Peugeot 3008 oldu.

Buzdolabı kategorisinde 15 bini aşkın harcayıcı, modelleri değerlendirdi 

Bilgilere göre 15 bin 788 anketin doldurulduğu buzdolabı kategorisinde 38 marka ve 811 model yer aldı. 93 skorla Arçelik, LG ve Bosch değerlendirmesi azami ilk marka olarak öne çıktı. En çok karşılaştırılan modelse Bosch KGN86AID1N ve Siemens KG86NAID1N oldu.   

Uslu saatlerde değerlendirmesi azami marka Apple Watch 

127 markanın ve 667 modelin yer aldığı uslu saat kategorisinde toplam 12 bin 655 harcayıcı, bu kategoride düşüncelerini Tecrübe Raporları ’nda paylaştı. Bilgilere göre Apple Watch Series 8 45mm, Apple Watch Series 6 40mm ve Honor GS Pro harcayıcının en çok hoşlandığı modeller oldu. Bu kategoride en çok karşılaştırılan modellerse TCL ’nin MT40X ve MT42 oldu.  

Robot süpürgede 93 skorla en çok sevilen model Roborock S7 MaxV oldu 

10 bine yakın harcayıcının tecrübelerini aktardığı robot süpürge kategorisinde değerlendirmesi azami model şu biçimde sıralandı: Roborock S7 MaxV 93, Dreame D9 93 ve Roborock S6 MaxV 88. En çok karşılaştırılan modellerse Xiaomi Vacuum Mop 2 Pro ve Roborock S5 Max oldu.  

Azami değerlendirme Kenwood ’un 

Tecrübe Raporları ’nın ilk altı ayında Air Fryer kategorisinin değerlendirmesi azami modeli 93 skorla Kenwood HFP50.000BK oldu. Tefal ’in Grill Precision ve Steam XXL modelleri en çok sevilen öteki modeller olarak öne çıktı. Bu kategoride toplam 33 marka ve 106 model bulunuyor.  

Öne çıkan öteki kategoriler ve modeller  

Bilgilere göre; Türk kahvesi cihazı kategorisinde; Arçelik Mini Telve, çay cihazı kategorisinde Arçelik 3282 IM Gusto Çelik, kulaklık kategorisinde Apple AirPods Pro 2, filtre kahve cihazı kategorisinde Philips Daily Collection değerlendirmesi azami marka ve modeller olarak öne çıktı.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı